Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6]
Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?
Thread poster: Piotr Bienkowski
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 21:02
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Usunęłam posty Dec 5, 2005

Usunęłam ostatnie kilka postów w tym w±tku jako że 1) nie dotyczyły zupełnie tematu poruszonego w tym w±tku, 2) zawierały spekulacje osób trzecich na temat motywów postępowania kolegi - je¶li kolega ów będzie miał ochotę wypowiedzieć się sam, na pewno to zrobi.
Bardzo proszę na forum wypowiadać się wył±cznie w swoim imieniu.

Magda
Moderator


 
maciejm
maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 21:02
English to Polish
+ ...
Wpuszczony w koszty Dec 8, 2005

Przyznam, że od pewnego czasu łamałem się, czy by się nie "pokryć paltyną" i właściwie byłem już zdecydowany, do momentu, kiedy dziś porozmawiałem na ten temat z księgową. Na moje pytanie, czy "mogę sobie taką opłatę/składkę wpuścić w koszty", otrzymałem odpowiedź, że jest to niestety niemożliwe ponieważ nie jest to "składka za przynależność do organizacji, w której członkowstwo jest obowiązkowe". Czyli np radca prawny może składkę na rzecz Izby Radców Pra... See more
Przyznam, że od pewnego czasu łamałem się, czy by się nie "pokryć paltyną" i właściwie byłem już zdecydowany, do momentu, kiedy dziś porozmawiałem na ten temat z księgową. Na moje pytanie, czy "mogę sobie taką opłatę/składkę wpuścić w koszty", otrzymałem odpowiedź, że jest to niestety niemożliwe ponieważ nie jest to "składka za przynależność do organizacji, w której członkowstwo jest obowiązkowe". Czyli np radca prawny może składkę na rzecz Izby Radców Prawnych wpuścić w koszty, a ja nie. Mało tego, nawet jeżeli ProZ wprowadzi obowiązkową opłatę, to i tak przynależność nie jest obowiązkowa i platyny nie odliczę.
W związku z powyższym za równowartość platyny zakupiłem dziś nową drukarkę, którą natychmiast zapisałem po stronie kosztów.
M
P.S. Może się mylę i jest jakiś sposób na obejście tego?
Collapse


 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 21:02
English to Polish
+ ...
składka? Dec 8, 2005

a czy nie jest to po prostu płatna usługa? Proz udostępnia różne dodatkowe korzy¶ci dla platynowców, ftp, hosting stron internetowych, korzystanie z informacji, czysta usługa. Nie rozumiem więc, dlaczego księgowa wydała tak± opinię.

PIotr


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 21:02
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Nie składka Dec 8, 2005

Maciej, Proz.com NIE jest organizacj±, ani zrzeszeniem - jest komercyjnym portalem, w którym możesz kupić usługę. Porozmawiaj z księgow± - i ja i wielu innych prozaków odlicza koszty platyny tak jak koszty domeny, hostingu, oprogramowania, etc.

Magda


 
Araksia Sarkisian
Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Local time: 21:02
Armenian to Polish
+ ...
Dzięki, Jerzy! Fajna zabawa! Dec 9, 2005

Jerzy Czopik wrote:

...Kto zainstaluje sobie Google tool bara, zobaczy tzw. indeks "PageRank". ProZ ma 7/10 - co jest wysokim wynikiem. Proszę otworzyć sobie swój profil i zobaczyć swój. Życzę wysokich wyników, przy czym dla przykładu podam, że np. strona starzowa Microsoft Network w Niemczech (www.msn.de) ma 6/10, www.bmw.com 7/10 i www.daimlerchrysler.com również 7/10. Z polskich stron taki wynik osiąga np. www.gazeta.pl
Nasz bezpośredni "konkurent", kawierenka translatorska, ma 6/10. Z kolei Narodowy Bank Polski www.nb.pl ma 1/10!
....
Zapraszam do eksperymentowania
Jerzy


Znalazłam się...nad NBP-em, bliżej msn.de i bmw! Wow!..:)
Lubię eksperymentować! Dzięki!..:)


 
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Local time: 21:02
English to Polish
+ ...
podium Dec 16, 2005

Lucyna Długołęcka wrote:

Następny krok, jak będzie dużo plantynowców, to będzie oferta wykupu "złota", żeby jaka¶ elita była.)

BPNMSP



No właśnie, dopiero co zająłem się prozem, i pierwsze co mnie uderzyło to że są członkowie zwykli oraz Platynowi. Przecież każda karta kredytowa, lini lotniczych, itd. ma np. szczeble zwykły, srebrny, złoty, platynowy. A tu sama platyna od razu. Więc oni to tak sobie chyba od początku wymyślili że później wprowadzą srebro i złoto, tylko popatrzą jakie funkcje najlepiej będzie za to sprzedać. Bardzo mądrze, muszę powiedzieć. A propos, jak im w górę zabraknie szczebli (może po diamentowym) to jest już precendens - American Express jak chciał dać coś bardziej szpanerskiego niż Platinum to zoferował... BLACK!


 
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Local time: 21:02
English to Polish
+ ...
ekonomia Dec 16, 2005

Joanna Krahelska wrote:

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk


A z tym, z punktu idzenia ekonomisty, też się jak najbardziej zgadzam. Znane jest np. to że monopoliści kolejowi (np. PKP) nie robią pierwszej klasy tak wspaniałej żeby się chciało za nią słono zapłacić, tylko klasę drugą tak ochydną że nie da się tam usiedzieć...


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 21:02
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zapraszamy do siedzenia w pierwszej klasie Dec 16, 2005

Michał Wiśniewski wrote:

Joanna Krahelska wrote:

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk


A z tym, z punktu idzenia ekonomisty, też się jak najbardziej zgadzam. Znane jest np. to że monopoliści kolejowi (np. PKP) nie robią pierwszej klasy tak wspaniałej żeby się chciało za nią słono zapłacić, tylko klasę drugą tak ochydną że nie da się tam usiedzieć...


To właśnie bardzo odróżnia ProZ od PKP - nie ma tu żadnych klas.
Wszyscy siedzą równo wygodnie, tylko platynowcy mają jeszcze klimatyzację wielostrefową i elektryczne szyby.
Następna różnica to taka, że na ProZ można i bez biletu. Nie ma kanarów, którzy by to kontrolowali
Dlatego porównanie jest jednak ze wszechmiar koślawe.

Wesołych Świąt i owocnego korzystania z ProZ
Jerzy


 
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Local time: 21:02
English to Polish
+ ...
nie porównanie Dec 16, 2005

Tak, dlatego więc nie porównanie tylko taka "aluzja uogólniająca" do obaw co po niektórych osób, że w przyszłości nie będzie już tak słodko

 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »