Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >
Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?
Thread poster: Piotr Bienkowski
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 12:22
Polish to English
+ ...
insynuacje...? Nov 29, 2005

leff wrote:

Dotychczas jedynym ograniczeniem w dostępie do ProZ.com było wprowadzenie w tym roku limitów w liczbie zadawanych pytań.

Zresztą akurat obydwie osoby dywagujące na temat ograniczania dostępu nie mają chyba powodów do narzekań na limity, skoro dotychczas zadały łacznie aż 22 pytania!

pozdrawiam
Leszek


tak na moje oko powaznym ograniczeniem dostepu jest dostepnosc niektorych zlecen tylko dla platynowcow oraz koniecznosc placenia za dostep do blue boarda - chyba to przeoczyles

a co do zadawania pytan - ja osobiscie nie zadalam chyba ani jednego i nadal nie bede zadawac (bez obrazy, chodzi o to ze jak zaczynam pytac to przestaje myslec, wiec wole myslec i szukac samodzielnie )
pozdr, jk


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 12:22
German to Polish
+ ...
ilo¶ć przechodzi w jako¶ć ;-) Nov 29, 2005

leff wrote:

Zresztą akurat obydwie osoby dywagujące na temat ograniczania dostępu nie mają chyba powodów do narzekań na limity, skoro dotychczas zadały łacznie aż 22 pytania!

pozdrawiam
Leszek


Moje zapytanie było raczej inne - przewrotne - pytanie było o limit odpowiedzi na pytania.

r.


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Bez obrazy, ale śmieszni jesteście Nov 29, 2005

Przeleciałem po krótce powyższe wypowiedzi i co stwierdzam?
Nie chcemy płacić, ale bawić się chcemy.

Cytat:

Joanna Krahelska:
...
co do Mb na wlasne potrzeby platynowcow to nie sadze zebym z tego kiedykolwiek skorzystala...
...

Oczywiście, megabajty Ci są do niczego niepotrzebne. Ale gdzie myślisz zapisywane są te nasze wypociny na forum? Kudosy? A strona gdzie - na papierze? Nie - właśnie w owych megabajtach. a jak każdy wie, komputery i twarde dyski, a zwłaszcza serwery nie są rozdawane za darmo.
Czyli platynowcy utrzymują stronę, a reszta?

Poza tym zapominacie, że platyna to również całkowicie darmowy hosting, obemujący nawet serwer FTP. Każdy, kto choć raz z tego korzystał, będzie umiał to docenić.

Więc jeszcze raz i bez obrazy Wam powiem: platynowcy płacą po to, abyście się mogli tu bawić. Myślę, że wydanie kwoty 10 dolarów miesięcznie nawet tylko na zabawkę nie powinno stanowić problemu. A jeżeli oprócz zabawy trafią się dodatkowe korzyści, to tym lepiej. Dlatego zadam odwrotne pytanie: jakie korzyści ma z Was ProZ, jeżeli nie zapłacicie?

Pozdrawiam pokonferencyjnie
Jerzy


[Edited at 2005-11-30 13:10]


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:22
English to Polish
+ ...
In memoriam
Nic nie przegapiłem Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:

tak na moje oko powaznym ograniczeniem dostepu jest dostepnosc niektorych zlecen tylko dla platynowcow oraz koniecznosc placenia za dostep do blue boarda - chyba to przeoczyles



Niedostępność lub opóźniona dostępność części zleceń dla nieplatynowców nie jest żadnym ograniczeniem wprowadzonym przez Proz.com. To po prostu jedna z opcji jaką ma zleceniodawca. A więc takie ograniczenie każdorazowo wprowadza zleceniodaweca, a nie ProZ.com.

Co zaś do dostępu do BB, to akurat sytuacja przedstawia się przeciwnie. Blue Board początkowo został wprowadzony jako funkcja wyłącznie dla platynowców, potem zaś wprowadzono możliwość płatnego dostępu do BB także zwykłych użytkowników. Jest więc to raczej przykład rozszerzania dostępności usług, a nie ograniczania. I w dodatku opłata jest bardziej niż symboliczna, bo można płacić brownisami, a więc każdy choć trochę aktywny użytkownik ProZ ma tę usługę praktycznie za darmo. Wystarczy wspomnieć, że za sam udział w pałłale masz możliwość dokonania 8 przeszukań BB.

pozdrawiam
Leszek


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 12:22
Polish to English
+ ...
hmmm... Nov 29, 2005

Jerzy Czopik wrote:

Przeleciałem po krótce powyższe wypowiedzi i co stwierdzam?
Nie chcemy płacić, ale bawić się chcemy.

Więc jeszcze raz i bez obrazy Wam powiem: platynowcy płacą po to, abyście się mogli t bawić. Myślę, że wydanie kwoty 10 dolarów miesięcznie nawet tylko na zabawkę nie powinno stanowić problemu. A jeżeli oprócz zabawy trafią się dodatkowe korzyści, to tym lepiej. Dlatego zadam odwrotne pytanie: jakie korzyści ma z Was ProZ, jeżeli nie zapłacicie?



jak w tytule
nie jestem szczegolnie obrazalska ale tego to mi raczej wystarczy
dzieki za dosadny komentarz oraz za zarzut "zabawy" cudzym kosztem
zeby juz nikogo nie narazic na wydatki zwiazane z moja zabawa znikam z forum
a tak na marginesie: czasem warto troche pomyslec zanim sie cos przemadrego napisze...
pozdr, jk


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ja bardzo pomyślałem Nov 29, 2005

i to hmmm też rozumiem.
Wyraźnie zaznaczyłem, że obrażać nikogo nie chcę.
Jak każdy tutaj mam prawo do swojego zdania.
Tym razem pozwoliłem sobie tylko zdjąć białe rękawiczki przed jego wypowiedzeniem.
Nadal jednak uważam, że sam fakt bycia tutaj jest już korzyścią, za którą opłata rzędu 10 dolców miesięcznie jest na miejscu.

Wcale nie żądam, żeby się moje zdanie podobało. Wymagam jedynie prawa do posiadania takowego.
... See more
i to hmmm też rozumiem.
Wyraźnie zaznaczyłem, że obrażać nikogo nie chcę.
Jak każdy tutaj mam prawo do swojego zdania.
Tym razem pozwoliłem sobie tylko zdjąć białe rękawiczki przed jego wypowiedzeniem.
Nadal jednak uważam, że sam fakt bycia tutaj jest już korzyścią, za którą opłata rzędu 10 dolców miesięcznie jest na miejscu.

Wcale nie żądam, żeby się moje zdanie podobało. Wymagam jedynie prawa do posiadania takowego.

Jerzy

[Edited at 2005-11-29 17:34]
Collapse


 
Aleksandra Kwasnik
Aleksandra Kwasnik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Polish to German
+ ...
Sorry but: Nov 29, 2005

Jerzy Czopik wrote:

Czyli platynowcy utrzymują stronę, a reszta?
Dlatego zadam odwrotne pytanie: jakie korzyści ma z Was ProZ, jeżeli nie zapłacicie?



Uwazam za lekka przesade - jakie korzysci? :
Pomoc uczynnych i kompetentnych nie-platynowych kolegow w ramach Kudozow np.


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Czy pomoc to naprawdę wszystko, co znajdujesz na ProZ? Nov 29, 2005

Bo moim zdaniem na bazie pomocy nie dochodzi do takich spotkań, jak to, które zakończyło się właśnie w Krakowie.
Jestem przekonany, że platynę wykupiłaś nie tylko z tego względu.
Osobiście - prócz podstawowego akurat dla mnie argumentu z serwerem ftp, bez którego nie mągłbym się obejść - platynę traktuję ideologocznie z uboczny efektem wymiernych korzyści. Platynę wykupiłem jednak pierwszy raz duuuuużo przed tymi korzyściami.

BTW, miło było s
... See more
Bo moim zdaniem na bazie pomocy nie dochodzi do takich spotkań, jak to, które zakończyło się właśnie w Krakowie.
Jestem przekonany, że platynę wykupiłaś nie tylko z tego względu.
Osobiście - prócz podstawowego akurat dla mnie argumentu z serwerem ftp, bez którego nie mągłbym się obejść - platynę traktuję ideologocznie z uboczny efektem wymiernych korzyści. Platynę wykupiłem jednak pierwszy raz duuuuużo przed tymi korzyściami.

BTW, miło było spotkać Cię w Krakowie.

Pozdrawiam
Jerzy
Collapse


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:22
English to Polish
+ ...
In memoriam
Naprawdę nie ma się o co obrażać Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:
znikam z forum


Jerzy wyraził to mało oględnie, ale zasadnicza treść jego wypowiedzi jest niestety prawdziwa. Na co dzień mało który użytkownik zdaje sobie z tego sprawę, ale Proz.com nie jest utrzymywany przez jakoś bogatą instytucję charytatywną. To normalne przedsięwzięcie komercyjne, którego (wcale niemałe) koszty utrzymania muszą być pokryte przychodami. A lwią część tych przychodów stanowią właśnie wpływy z Platyny. Dopóki dostateczna liczba użytkowników jest gotowa opłacić swe członkostwo, dopóty Proz.com działa i jest w stanie obsłużyć także tych niepłacących.

Właśnie dlatego pytanie "Czy opłaca się wykupić Platynę?" jest błędnym sformułowaniem problemu. Bo głównym zyskiem z wykupienia Platyny nie są jakieś tam miejsca na serwerach, możliwość zadawania większej liczby pytań czy wcześniejsze powiadamianie o ofertach pracy. Zysk polega na tym, że lubiane przez nas miejsce będzie nadal istnieć, a my będziemy mieć satysfakcję, że się do tego przyczyniliśmy.

W kategoriach ekonomicznych mnie wykupienie Platyny absolutnie się nie opłaca. Ale dalej będę ją wykupywać, właśnie dlatego, że mi się tu po prostu podoba - choćby dlatego, że dzięki Proz.com poznałem wielu interesujących ludzi, nawiązałem wiele kontaktów zawodowych na całym świecie, zawarłem wiele nowych znajomości, a nawet przyjaźni, i mam zamiar kontynuować to w przyszłości.

pozdrawiam
Leszek


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Bez białych rękawiczek Nov 29, 2005

Zgoda, Leffie, masz rację, to nie było oględne.
Z drugiej strony czy naprawdę musimy zawsze owijać prawdę w bawełnę?

A tak całkiem bez korzyści ta platyna nie pozostaje.
Kto zainstaluje sobie Google tool bara, zobaczy tzw. indeks "PageRank". ProZ ma 7/10 - co jest wysokim wynikiem. Proszę otworzyć sobie swój profil i zobaczyć swój. Życzę wysokich wyników, przy czym dla przykładu podam, że np. strona st
... See more
Zgoda, Leffie, masz rację, to nie było oględne.
Z drugiej strony czy naprawdę musimy zawsze owijać prawdę w bawełnę?

A tak całkiem bez korzyści ta platyna nie pozostaje.
Kto zainstaluje sobie Google tool bara, zobaczy tzw. indeks "PageRank". ProZ ma 7/10 - co jest wysokim wynikiem. Proszę otworzyć sobie swój profil i zobaczyć swój. Życzę wysokich wyników, przy czym dla przykładu podam, że np. strona starzowa Microsoft Network w Niemczech (www.msn.de) ma 6/10, www.bmw.com 7/10 i www.daimlerchrysler.com również 7/10. Z polskich stron taki wynik osiąga np. www.gazeta.pl
Nasz bezpośredni "konkurent", kawierenka translatorska, ma 6/10. Z kolei Narodowy Bank Polski www.nb.pl ma 1/10!
Co to daje - w przypadku Googla strony z wysokim indeksem PageRank pojawiają się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania. Tym samym im wyższy jest PageRank, tym więkze prawdopodobieństwo znalezienia Waszego profilu przez potencjalnego pracodawcę w Necie. A w listingu profili na ProZ platyna ze zrozumiałych chyba względów ma fory.

Zapraszam do eksperymentowania
Jerzy
Collapse


 
Tomasz Sieniuć
Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Local time: 12:22
German to Polish
+ ...
Niby wszyscy mowia o tym samym Nov 29, 2005

leff wrote:


W kategoriach ekonomicznych mnie wykupienie Platyny absolutnie się nie opłaca. Ale dalej będę ją wykupywać, właśnie dlatego, że mi się tu po prostu podoba - choćby dlatego, że dzięki Proz.com poznałem wielu interesujących ludzi, nawiązałem wiele kontaktów zawodowych na całym świecie, zawarłem wiele nowych znajomości, a nawet przyjaźni, i mam zamiar kontynuować to w przyszłości.

pozdrawiam
Leszek


Widze to podobnie. Jezeli czerpie sie z tego przede wszystkim socjalne korzysci, to oplaty powinny byc. Ale nie w formie drogiego abonamentu, ale dobrowolne. Wtedy kazdy by dawal ile moze i nie mial watpliwosci, czy czasem nie przeplaca. Reklamowanie platyny jako lukratywnej inwestycji to jednak blad, bo zalety Proza
sa przede wszystkim natury socjalnej. Plus merytoryczna pomoc kolegow i kolezanek.
Pozdr
T


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:22
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To teraz ja mam hmmm Nov 29, 2005

Tomasz Sieniuć wrote:

leff wrote:


W kategoriach ekonomicznych mnie wykupienie Platyny absolutnie się nie opłaca. Ale dalej będę ją wykupywać, właśnie dlatego, że mi się tu po prostu podoba - choćby dlatego, że dzięki Proz.com poznałem wielu interesujących ludzi, nawiązałem wiele kontaktów zawodowych na całym świecie, zawarłem wiele nowych znajomości, a nawet przyjaźni, i mam zamiar kontynuować to w przyszłości.

pozdrawiam
Leszek


Widze to podobnie. Jezeli czerpie sie z tego przede wszystkim socjalne korzysci, to oplaty powinny byc. Ale nie w formie drogiego abonamentu, ale dobrowolne. Wtedy kazdy by dawal ile moze i nie mial watpliwosci, czy czasem nie przeplaca. Reklamowanie platyny jako lukratywnej inwestycji to jednak blad, bo zalety Proza
sa przede wszystkim natury socjalnej. Plus merytoryczna pomoc kolegow i kolezanek.
Pozdr
T

(Wytłuszczenie moje - JC)
No to ja Cię bardzo przepraszam, ale jeżeli dotarłeś już tutaj, to masz i jakiś dostęp do Internetu, to chyba stać Cię na 40 złotych miesięcznie abonamentu, który nota bene nie jest obowiązkowy.
Co do zalet ekonomicznych Platyny, to popatrz mój post wyżej oraz różne QuickPole - potwierdzają, że platyna ma wymierne skutki, gdyż wiele osób nawiązuje dzięki niej bezpośrednie kontakty z klientami.

Ale w końcu to rzecz dobrowolna, więc niech każdy decyduje dla siebie. Forma "ściepki" (czyli jak piszez wyżej dobrowolnych składek) mnie nie odpowiada. Wtedy zawsze będzie niesprawiedliwie. W końcu wszyscy kupujemy tę samą usługę, więc czemu cena miałaby niby być różna?

Jerzy


 
Tomasz Sieniuć
Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Local time: 12:22
German to Polish
+ ...
Wyjasniajac... Nov 29, 2005

Jerzy Czopik wrote:


No to ja Cię bardzo przepraszam, ale jeżeli dotarłeś już tutaj, to masz i jakiś dostęp do Internetu, to chyba stać Cię na 40 złotych miesięcznie abonamentu, który nota bene nie jest obowiązkowy.

Jerzy

Nie chodzi o to, czy kogos stac czy nie stac. Moge sie zalozyc, ze Ci, ktorzy nie kupili platyny, mogliby sobie na nia finansowo pozwolic. Nie kupili, bo chyba nie widza sensu takiej inwestycji, skoro to, co dla nich najwazniejsze - czyli wspomniane socjalne korzysci - sa dostepne za darmo. W ten sposob podzial na placacych i nieplacacych bedzie sie zaostrzal.
Problem mozna by rozwiazac wprowadzajac obowiazkowe wpisowe plus dodatkowe uslugi dla tych, ktorzy chca za nie placic. Jesli lubisz ftp, to wiesz, za co placisz. Wtedy mozna by wprowadzic dodatkowe oznaczenia dla tych, ktorzy placa wiecej niz inni. Niech maja status sponsorow, mecenasow itp. Jednak oferta typu zaplac 120 baksow a wstapisz do elitarnego klubu, jest chybiona - albowiem wiekszosc czlonkow tego klubu nie placi.
Pozdr
T


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 12:22
German to Polish
+ ...
Dziękuję za zabawę! Nov 29, 2005

Jeżeli dobrze odczytuję tę dyskusję, to chodzi o to, że jedni płac± a ci drudzy się bawi±.

Głupio jest się bawić na cudzy koszt.

Czyli jak na razie dziękuję za zabawę.



rjz


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 12:22
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Wy tu sobie gadu gadu... Nov 29, 2005

a tymczasem Platynowców przybywa

Nie rozumiem o co to całe skakanie sobie do oczu - przecież nikt nie musi z oferty korzystać i może używać bezpłatnych funkcji do woli.

Je¶li komu¶ nie zależy na skutecznym marketingu w internecie i nie liczy na zlecenia poprzez proz.com, bo na przykład doskonale sobie radzi na rynku polskim, ani nie potrzebuje hostingu, ftp, informacji z BB, etc. - to rzecz
... See more
a tymczasem Platynowców przybywa

Nie rozumiem o co to całe skakanie sobie do oczu - przecież nikt nie musi z oferty korzystać i może używać bezpłatnych funkcji do woli.

Je¶li komu¶ nie zależy na skutecznym marketingu w internecie i nie liczy na zlecenia poprzez proz.com, bo na przykład doskonale sobie radzi na rynku polskim, ani nie potrzebuje hostingu, ftp, informacji z BB, etc. - to rzeczywi¶cie nie jest to oferta dla niego.

Je¶li jednak kto¶ chce zaistnieć na ¶wiatowym rynku tłumaczeń - to na pewno Platyna jest najskuteczniejszym sposobem, my¶lę, że uczestnicy konferencji w Krakowie mieli wiele okazji, żeby się o tym przekonać.

Koleżance udało się skutecznie odwrócić kota ogonem i zaczęła mówić o "ograniczeniach dostępu dla nie-platynowców" - punkt widzenia, jak wiadomo zależy od punktu siedzenia - jako platynowiec od lat bodaj czterech widzę to raczej jako ci±głe ROZSZERZANIE dostępu, dla platnowców rzecz jasna. I tak na pewno będzie nadal, to przecież stanowi o warto¶ci platyny.

A jeszcze wracaj±c do pocz±tkowego pytania Piotra:
w Krakowie, tak jak i w ubiegłym roku w Oxfordzie zleceniodawcy prozowi mówili dosyć wyraĽnie: ograniczamy swoje oferty do platynowców, szukamy tłumaczy w¶ród platynowców.

Food for thought.


Magda
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »