Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >
Jakie korzy露ci dla platynowc贸w w 2006?
Thread poster: Piotr Bienkowski

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 20:56
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Nov 29, 2005

Dosta艂em zaproszenie do wykupienia platyny, w kt贸rym obiecuje si臋 bli偶ej niesprecyzowane korzy露ci dla nowych platynowc贸w w 2006 r.

Czy mo偶na dowiedzie膰 si臋 czego露 konkretnego, opr贸cz tego, 偶e b臋d臋 m贸g艂 zada膰 15 pyta艅 a nie 5 na 24 godziny?

Piotr

Direct link Reply with quote

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
to samo inaczej Nov 29, 2005

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Korzy露ci s卤 jak najbardziej sprecyzowane Nov 29, 2005

tu: http://www.proz.com/?sp=info/prem&inquire=1&viewPage=features

Za wcze露nie jest m贸wi膰 jakie nowe funkcje pojawi卤 si臋 w ProZ.com w przysz艂ym roku, ale z ca艂卤 pewno露ci卤 wysi艂ki deweloper贸w b臋d卤 skierowane przede wszystkim na obs艂ug臋 cz艂onk贸w (czyli tych, kt贸rzy p艂ac卤), a w znacznie mniejszym stopniu go露ci (czyli bezp艂atnych).

Magda

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Sformu艂owania Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk

To pewnie mo偶na oceni膰 por贸wnuja膰 dotychczasowe wyniki ekonomiczne platynowc贸w i nieplatynowc贸w

ProZ.com sprzedaje us艂ugi, kt贸re mo偶na kupi膰, albo nie. To w jakim stopniu kupienie tej us艂ugi op艂aci si臋 w sesnie zawodowym i finansowym zale偶y przede wszystkim od Ciebie, od tego jak b臋dziesz chcia艂a wykorzysta膰 to, co portal oferuje.

Magda

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
goscie...? Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

a w znacznie mniejszym stopniu go露ci (czyli bezp艂atnych).

Magda

czy to jest nowa nomenklatura oficjalna...? jakos mi sie dotad wydawalo ze jestem czlonkiem, wprawdzie gorszej kategorii ale jednak, nawet tak stalo napisane w roznych miejscach
jesli teraz nie-platynowi stana sie goscmi to wszystko jasne, skad ja to znam... typowy uklad
hmmm... no nie jest dobrze, trzeba bedzie przed swietami (super termin swoja droga) wykupic ta nieszczesna platyne albo zabrac swoje zabawki i pojsc do innej piaskownicy
pozdr, jk

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
wyniki finansowe ;) Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

To pewnie mo偶na oceni膰 por贸wnuja膰 dotychczasowe wyniki ekonomiczne platynowc贸w i nieplatynowc贸w

ProZ.com sprzedaje us艂ugi, kt贸re mo偶na kupi膰, albo nie. To w jakim stopniu kupienie tej us艂ugi op艂aci si臋 w sesnie zawodowym i finansowym zale偶y przede wszystkim od Ciebie, od tego jak b臋dziesz chcia艂a wykorzysta膰 to, co portal oferuje.

Magda

niezle mi sie wiedzie mimo braku platyny, dzieki
co do oferty promocyjnej to przed chwila juz cos na ten temat napisalam, tutaj moze tylko tyle: wyglada na to ze beda dodatkowe ograniczenia dostepu dla tych darmowcow (bo w koncu zeby dac wiecej jednym trzeba zabrac drugim...)
pozdr, jk

Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Member (2006)
German to Polish
+ ...
A ja uwa偶am 偶e to ok. Nov 29, 2005

Proz staje si臋 coraz bardziej TYM miejscem dla t艂umaczy na ca艂ym 艣wiecie. To ju偶 nie jest jakie艣 ma艂e forum dyskusyjne. Ju偶 dawno nie. Uwa偶am, 偶e ca艂kiem w porz膮dku jest to, 偶e do pe艂nego dost臋pu wymagane jest wykupienie cz艂onkostwa. Jako Polacy i tak p艂acimy mniej, wi臋c o co chodzi? W ko艅cu taki wielki serwis wymaga ile艣 tam terabajt贸w pojemno艣ci (ka偶dy platynowy u偶ytkownik ma 100 Mb na swoje potrzeby), to wszystko potrzebuje pr膮du... poza tym za g艂upi s艂ownik na onecie si臋 p艂aci, wi臋c dlaczego nie za co艣 co daje tak o wiele dalej id膮ce mo偶liwo艣ci.

P.S.: Swoj膮 platyn臋 wykupi臋 w grudniu (mo偶e wygram wycieczk臋 do Buenos hehe).

Tomasz Sieniu膰  Identity Verified
Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Platyna a sukces zawodowy Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

Magda

Kilka razy widzialem na jakims obcojezycznym forum pytania, czy platyna wplywa na ilosc otrzymywanych zlecen. W moim przypadku nie za bardzo, bo kwoty zlecen, ktore dostalem za posrednictwem ProZ nie pokryly jeszcze wydatku na platyne.
Byc moze nie bylem perfekcyjnym kandydatem, moze inni oferowali nizsze stawki (nie-platynowi?)... Portal oceniam bardzo wysoko, jednak rozumiem tych, ktorzy zastanawiaja sie nad wykupieniem platyny i maja watpliwosci.

rjz
German to Polish
+ ...
platnowo/nieplatynowo Nov 29, 2005

Rozumiem, 偶e nast臋pnym krokiem b臋dzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych, a potem to ju偶 "z g贸rki", mo偶e wprowadzi膰 super-has艂a na wej露cie??.

r.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
jasne ze ok Nov 29, 2005

Szymon Metkowski wrote:

Uwa偶am, 偶e ca艂kiem w porz膮dku jest to, 偶e do pe艂nego dost臋pu wymagane jest wykupienie cz艂onkostwa. Jako Polacy i tak p艂acimy mniej, wi臋c o co chodzi? W ko艅cu taki wielki serwis wymaga ile艣 tam terabajt贸w pojemno艣ci (ka偶dy platynowy u偶ytkownik ma 100 Mb na swoje potrzeby), to wszystko potrzebuje pr膮du... poza tym za g艂upi s艂ownik na onecie si臋 p艂aci, wi臋c dlaczego nie za co艣 co daje tak o wiele dalej id膮ce mo偶liwo艣ci.

zgadzam sie ze to OK, zreszta wszystko co jest platne jest OK dopoki ktos jest gotow zaplacic
co do Mb na wlasne potrzeby platynowcow to nie sadze zebym z tego kiedykolwiek skorzystala... ale codziennie zdarza mi sie placic za cos z czego nie korzystam wiec przywyklam (przyklad: panstwowa sluzba zdrowia )
slowniki wole miec wlasne z powodow roznych i irrelevant do tej dyskusji
dla mnie w sumie najbardziej liczylby sie dostep do jobs i do blue boarda i pewnie dlatego wykupie ta platyne
jesli sie tu wypowiadam jako advocatus diaboli to glownie dlatego ze wszystko wskazuje na to ze proz stanie sie wkrotce moze i TYM miejscem dla tlumaczy, ale tez i miejscem dokladnie takim samym jak te inne gdzie w ogole niczego nie mozna sobie nawet obejrzec bez wniesienia oplaty za czlonkostwo
pozdr, jk

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
wlasnie o to mi chodzi... Nov 29, 2005

rjz wrote:

Rozumiem, 偶e nast臋pnym krokiem b臋dzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych, a potem to ju偶 "z g贸rki", mo偶e wprowadzi膰 super-has艂a na wej露cie??.

r.

tez mnie martwia te nastepne kroki ograniczajace dostep... a ze beda to jest wiecej niz pewne
BTW, zabawny jest tez dosc niejasny zwiazek pomiedzy statusem a - jak by to nazwac - jakoscia oferowanych uslug, ale wszedzie tak jest wiec nie ma sie co czepiac

Lucyna D艂ugo艂臋cka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nast臋pny krok Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:

tez mnie martwia te nastepne kroki ograniczajace dostep... a ze beda to jest wiecej niz pewne
BTW, zabawny jest tez dosc niejasny zwiazek pomiedzy statusem a - jak by to nazwac - jakoscia oferowanych uslug, ale wszedzie tak jest wiec nie ma sie co czepiac

Nast臋pny krok, jak b臋dzie du偶o plantynowc贸w, to b臋dzie oferta wykupu "z艂ota", 偶eby jaka露 elita by艂a.)

BPNMSP

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 19:56
Member (2004)
English to Polish
bez przesadyzmu Nov 29, 2005

Nikt nie zamierza przegania膰 nieplatynowych ani ogranicza膰 liczby udzielanych przez nich odpowiedzi na pytania. W ko艅cu w艂a艣nie dzi臋ki temu - czyli, zdobywaj膮c kudozy - maj膮 szans臋 zaistnie膰 na listach t艂umaczy, kt贸re ogl膮daj膮 zleceniodawcy. Platynowi - nawet ci bez punkt贸w - pojawiaj膮 si臋 jako pierwsi.

A czy warto wykupi膰 platyn臋? Moim zdaniem tak. ProZ to nie tylko joby (te bywaj膮 r贸偶ne, podobnie jak ich stawki, ale nikt nie ka偶e nam ich przyjmowa膰), ale r贸wnie偶 dost臋p do ogromnych zasob贸w s艂ownikowych i Blue Boardu. Fajnie jest m贸c spojrze膰 na notowania jakiej艣 agencji u innych t艂umaczy, zanim zacznie si臋 dla niej pracowa膰.

Za dost臋p do wspomnianych tu s艂ownik贸w czy encyklopedii na Onecie nie p艂ac臋, bo jest wiele innych, nie gorszych, za to bezp艂atych. A takiego serwisu jak ProZ nie ma i na razie nie zapowiada si臋 na to, 偶eby by艂. Pami臋tajmy, 偶e staff prozowy to nie grupa zapalonych filantrop贸w. Ci ludzie z tego 偶yj膮. Dla mnie mo偶liwo艣膰 zadawania pyta艅 + nieograniczony dost臋p do Blue Boardu (a wi臋c czas + spok贸j, 偶e agencja raczej zap艂aci) warte s膮 tych 200 czy 250 z艂 rocznie.

Anetta

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
zgoda, ale... ;) Nov 29, 2005

lim0nka wrote:

Nikt nie zamierza przegania膰 nieplatynowych ani ogranicza膰 liczby udzielanych przez nich odpowiedzi na pytania. W ko艅cu w艂a艣nie dzi臋ki temu - czyli, zdobywaj膮c kudozy - maj膮 szans臋 zaistnie膰 na listach t艂umaczy, kt贸re ogl膮daj膮 zleceniodawcy.

jasne ze warto wykupic platyne, zwlaszcza ze w sumie niedroga (chociaz jako prezent pod choinke taka sobie srednia, szkoda ze ta cala kampania przypada na grudzien)
natomiast nie mialabym takiej pewnosci co do praw nieplatynowych po tych zapowiadanych zmianach... a wtedy sie juz zrobi dziwnie i w jakims momencie ja na przyklad zaczne sie wstydzic wlasnego platynowego statusu (jesli takowy sobie kupie, a pewnie kupie bo polubilam to miejsce wiec co robic...)
pozdr, jk

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
I po co te insynuacje? Nov 29, 2005

jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia

Rozumiem, 偶e nast臋pnym krokiem b臋dzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych

Dotychczas jedynym ograniczeniem w dost臋pie do ProZ.com by艂o wprowadzenie w tym roku limit贸w w liczbie zadawanych pyta艅. A limity te wprowadzono w艂a艣nie na wniosek u偶ytkownik贸w i to bynajmniej nie tych "platynowych". Walka o wprowadzenie takich limit贸w trwa艂a zreszt膮 2 lata i w艂a艣ciciel ProZ.com wcale
si臋 do tego nie pali艂. To MY, zwykli u偶ytkownicy ProZ.com, wymusili艣my na nim to ograniczenie, a polska spo艂eczno艣膰 ProZ.com mia艂a w tym sw贸j znacz膮cy udzia艂.

Zreszt膮 akurat obydwie osoby dywaguj膮ce na temat ograniczania dost臋pu nie maj膮 chyba powod贸w do narzeka艅 na limity, skoro dotychczas zada艂y 艂acznie a偶 22 pytania!

pozdrawiam
Leszek

Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka M谩rquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jakie korzy露ci dla platynowc贸w w 2006?

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs