Mobile menu

Propozycja: dlaczego nie porzadkujemy Polska Blue Board?
Thread poster: Daniele Martoglio

Daniele Martoglio  Identity Verified
Local time: 14:21
Polish to Italian
+ ...
Dec 21, 2005

Zastanawialem ze duzo wiem o roznych biur tlumaczen z Polski, i sam robilem tylko jeden zapis w BB, pozytywny, a w koncu bylby dobre podzielic ta wiedza..

Wiec ogladalem nasza Polska Blue Board (jakos mowie "nasza", ona bo "tablica") i dane sa takie:

Mamy 116 biur tlumaczen z Polski na Blue Board, ale tylko 50 maja jakies entry-komentarz.

Natomiast szukajac "directory-agencies", znalazlem "Agencies that meet your criteria: 174" szukajac english>polish, country: Poland. (nie wiem czy mozna szukac bez para jezykowa, ale i tak jest to para ktora prawie kazdy oferuje..)

Wiec niby sa wielu biur tlumaczen z Polski, ktory maja entry jako outsorcer ale nie maja entry na BB.

Druga sprawa ze na te 174 entry jako outsourcer jest chaos totalne.

Przyklady (z imionami) chyba nie mozna robic, ale chodzi mi ze na przyklad: 2 biur tlumaczen z Krakowa sa zapisany RAZEM! ich entry wyglad tak: "nazwapierwszego, nazwadrugiego Ltd." O co chodzi? Wiem na pewno ze sa 2 biura oddziely!

Inni biuro ma 3 entry (!)

Takie poprawki to chyba juz sa powyzej wladza szarego Proziana, chyba trzeba byc admin zeby cos tam poprawiac, ale na pewno tworzenie conajmniej ENTRY (pusta, bez komentarze) na BB dla ci ktory znamy, to bylby dobra robota..

A potem mozna bylo zastanawiac czy nie DODAC juz jakies komentarz, nie tylko na te 50 juz komentowane..

Powtarzam: pierwszy kamien rzuce.. na samego siebie, bo sam malo bylem aktywny na BB. We wloszech 6ego stycznia przybedzie "befana" do kazdego domu gdzie sa dzieci. A dobry dzieci dostaja slodycze a zly dzieci wegiel.. Moze z okazji nowego roku my tez bedziemy befana i zaczynamy rozdawac slodycze i wegiel?

Daniele

PS: "ta" Blue Board czy "ten" Blue Board?

[Edited at 2005-12-21 20:15]

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 14:21
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Befana! :)) Dec 21, 2005

Bardzo podoba mi się ten pomysł))

Co do błędnych wpisów na Blue Board - je¶li takowe zauważycie, to należy przesłać link do którego¶ z moderatorów BB (np. Magdy, Natalii lub Jerzego), którzy wprowadz± konieczne poprawki.

Wielokrotne występowanie jednej i tej samej agencji wynika wył±cznie z tego, że kto¶ zakładaj±c "entry" nie sprawdził czy przypadkiem już takowe nie istnieje. Moderatorzy BB mog± poł±czyć takie wpisy w jedno.

No to rzucajmy słodycze i węgielki, ku pożytkowi nas wszystkch!

Magda

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Propozycja: dlaczego nie porzadkujemy Polska Blue Board?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs