Program do OCR
Thread poster: PAS
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 14:11
Polish to English
+ ...
Dec 29, 2005

W styczniowym PC World Komputer pełna wersja ReadIris Pro 7 (2002 r.)

Wymaga rejestracji na stronie firmy.
Nie czyta PDF. Poza tym działa.

Wesołego 2006.

Paweł


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:11
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Ale z językiem polskim radzi sobie gorzej, niż ABBYY FineReader.... Dec 29, 2005

Niemniej, pełna wersja za cenę czasopisma może być w pewnych warunkach interesuj±c± opcj±.

I przy okazji informacja na temat doł±czonego do tego samego wydania PCWK oprogramowania Trend Micro - redakcja ubolewa, że dostępna jest tylko wersja EN. Otóż mogę poinformować z pierwszej ręki, że od miesięcy trwaj± intensywne prace nad lokalizacj± cało¶ci oprogramowania i portalu internetowego. Tak więc już niedługo również nie-angielskojęzyczni będ± mogli bez
... See more
Niemniej, pełna wersja za cenę czasopisma może być w pewnych warunkach interesuj±c± opcj±.

I przy okazji informacja na temat doł±czonego do tego samego wydania PCWK oprogramowania Trend Micro - redakcja ubolewa, że dostępna jest tylko wersja EN. Otóż mogę poinformować z pierwszej ręki, że od miesięcy trwaj± intensywne prace nad lokalizacj± cało¶ci oprogramowania i portalu internetowego. Tak więc już niedługo również nie-angielskojęzyczni będ± mogli bez przeszkód z niego korzystać.
Dlatego może warto skorzystać z wersji próbnej, zamieszczonej na płycie. Redakcja opracowała ¶ci±gę, ułatwiaj±c± konfigurację programu.

Zaznaczam, że nie jestem w żaden sposób bezpo¶rednio zwi±zany z firm± Trend Micro. Muszę jednak przyznać, że poznaj±c to oprogramowanie niejako od podszewki jestem pod wrażeniem jego wyrafinowania.

Rzecz jasna, podejmuj±c decyzję o zakupie każdy kieruje się własn± wiedz± i własnymi kryteriami oceny.

Pomy¶lno¶ci i zdrowia w Nowym Roku

Andrzej
Collapse


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 14:11
English to Polish
+ ...
ale można... Dec 29, 2005

Nie czyta PDF.


Ale można PDF skonwertować na przykład na JPG i w ten sposób ocerować, nieprawdaż?


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 14:11
Polish to English
+ ...
mozna tez... Dec 29, 2005

silvermane wrote:

Ale można PDF skonwertować na przykład na JPG i w ten sposób ocerować, nieprawdaż?



... mozna na przyklad pdfka wydrukowac, zeskanowac i tak dalej...
sporo jest takich drog niby prowadzacych do celu, ale - nie negujac wartosci ReadIris - IMHO znacznie bardziej na dluzsza mete oplaca sie inwestycja w ABBYY, bardzo sympatyczny program
pozdr, jk


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 14:11
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Ale jak? Dec 30, 2005

silvermane wrote:
Ale można PDF skonwertować na przykład na JPG
uote]

Readerem tego nie zrobię przeca...
A Acrobata nie mam.

Chętnie posłucham wskazówek.

Paweł


 
Krzysztof Pedzich
Krzysztof Pedzich  Identity Verified
Poland
Local time: 14:11
Swedish to Polish
+ ...
Program do OCR Dec 30, 2005

Witam!

Skutecznym narzędziem do "wydobywania" tekstu z PDF-ów jest program PlusTools, współpracujący z CAT-em WordFast. Zapisuje tekst bezpośrednio w Wordzie. Z rzadka (kiedy plik jest zabezpieczony) zdarza się, że nie jest w stanie tego zrobić.

Pozdrawiam
Krzysztof Pędzich


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 14:11
English to Polish
+ ...
Na przykład Dec 30, 2005

PAS wrote:

silvermane wrote:
Ale można PDF skonwertować na przykład na JPG
uote]

Readerem tego nie zrobię przeca...
A Acrobata nie mam.

Chętnie posłucham wskazówek.

Paweł


Na przykład http://www.pdfill.com/pdf_tools_free.html


 
Dariusz Dekiert
Dariusz Dekiert
Local time: 14:11
Polish to Hebrew
+ ...
Polecam GSview Dec 30, 2005

http://www.cs.wisc.edu/~ghost/gsview/
lekki, latwy i przyjemny programik, ktory zrobi z pdf-em wszystko


PAS wrote:

silvermane wrote:
Ale można PDF skonwertować na przykład na JPG
uote]

Readerem tego nie zrobię przeca...
A Acrobata nie mam.

Chętnie posłucham wskazówek.

Paweł


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 14:11
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję za propozycje Jan 13, 2006

w sprawie programów PDF-owych.
Czasami jakoś tak mam, że nie starcza mi wyobraźni co trzeba wpisać do okienka Google, żeby natrafić na właściwy trop.

Paweł


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Program do OCR






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »