Mobile menu

Czy ktos pomoze nowej kolezance w sprawach organizacyjnych?
Thread poster: Magdallena
Magdallena
Local time: 18:19
German to Polish
+ ...
Jan 5, 2006

Witam wszystkich,

niedawno sie zarejestrowalam w proz no i szczerze mowiac, jestem troche zagubiona. Nie wszystko rozumiem, znam co prawda angielski, ale tu sie roi od specyficznych pojec, a nie mam nikogo, kto moglby mi to wszystko wytlumaczyc.
Po co zbiera sie te punkty KudoZ?
Co to znaczy Default language?
Co to jest BrowniZ?
Co to znaczy working, przy wybieraniu specjalizacji?
Co oznaczaja liczby np. 4.8 przy oferowanych jobach?
Nawet nie wiem, o co jeszce moglabym pytac.
Co powinnam wiedziec, zeby efektywnie korzystac z tej strony?
Z gory dziekuje za pomoc
Magdallena

Direct link Reply with quote

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
wkrótce się sama zorientujesz :) Jan 5, 2006

A na razie króciutko tylko (i z pamięci).
1) KudoZ służą do tego by się nimi chełpić, bo przyznawane są za pomoc przez tych, komu zostanie udzielona w formie odpowiedzi na pytania K. Niektórzy są zdania, że dużo K. pomaga w otrzymaniu pracy, ale to tylko jeden z elementów.
2) Browniz służą do:
a) "opłacania" składania ofert (100), zaglądania na blueboard w celu sprawdzenia agencji (50)
b) do tańszego oplatynowania się (50PLN + VAT za 4000)
3) default language to, rzecz jasna, angielski, jak sama nazwa wskazuje
4) 4.8 to zapewne średnia ocena agencji (oferenta pracy) z blueboardu przez osoby, które dla niej (niego) pracowały; maksymalnie może osiągnąć 5.
5) working oznacza, że czujesz się na siłach w danym języku (specjalizacji) podejmować zleceń (w przeciwieństwie do zwykłego, mniej lub bardziej platonicznego, zainteresowania)

Spróbuj się porozglądać po prozie i po forach, wiele rzeczy jest opisanych; jeśli wykażesz odrobinę dobrej woli, luzu i rzetelności, to Ci się powinno tu spodobać

HTH
Witek

Magdallena
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzieki za odpowiedz Jan 7, 2006

Dziękuję bardzo za odpowiedz.

A skad bierze sie te browniz?
Defaul language mozna sobie wybrac, przynajmiej jest taka opcja. Wiec to chyba nie tylko angielski? I do czego to sluzy?

Porozgladam sie, mam nadzieje, ze jakichs faux pas nie za duzo popelnie, w razie czego prosze o wyrozumialosc.

pozdrawiam

Magdallena

Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
English to Polish
BrowniZ i inne Jan 10, 2006

Magdallena wrote:

A skad bierze sie te browniz?

Dostaje się je za wszelk± aktywno¶ć, czyli agree/disagree/neutral, wprowadzanie nowych haseł do glosariusza, uczestnoctwo w powwowach, pisanie artykułów itd. Zajrzyj sobie tu: http://www.proz.com/faq wszystko tam jest

Defaul language mozna sobie wybrac, przynajmiej jest taka opcja. Wiec to chyba nie tylko angielski? I do czego to sluzy?

Hmmm... wła¶ciwie to nie wiem. Sprawdziłam i po zmianie defaulta na niemiecki nic sie nie dzieje.

A tak w ogóle to witam i zapraszam do "zabawy". Pamiętam, że na pocz±tku ten cały żargon i prozowy bon ton trochę mnie przerażał, ale po paru tygodniach można się już w tym wszystkim bez trudu połapać. I człowiek naprawdę szybko wsi±ka

Pozdrawiam!

A¶ka

[Edited at 2006-01-10 10:39]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Czy ktos pomoze nowej kolezance w sprawach organizacyjnych?

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs