Jak policzyć znaki w Adobe Acrobat?
Thread poster: Joanna Borowska
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
English to Polish
Jan 18, 2006

Głupie pytanie, ale jakoś nie mogę znaleźć

 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 10:41
English to Polish
+ ...
ocr Jan 18, 2006

Wedlug tego, co wiem - trzeba przepuscic przez program do OCR-owania i wrzucic do Worda. Wtedy masz z gorki. Innej metody nie znam, ale jak znam zycie pewnie istnieja jakies bardziej wysublimowane sposoby
Pozdrawiam
Teresa


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Anycount, translation3000, etc Jan 18, 2006

Najlepiej użyj któregoś z programów liczących, spróbuj ściągnąć sobie demo, powinno policzyć.
Ja używam translation300 w ogóle jako programu do zarządzania, ale o ile wiem bodajże Anycount można ściągnąć jako narzędzie tylko do liczenia znaków. Takie narzędzia są pożyteczne, bo liczą we wszystkich formatach - PDF, PowerPoint, Excel, etc.

A jeśli to jest pilna sprawa, to możesz mi podesłać plik do policzenia.

HTH,
Magda


 
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
English to Polish
TOPIC STARTER
Biednemu to zawsze wiatr w oczy Jan 18, 2006

A byłam święcie przekonana, że jakiś licznik musi być, tylko ja, ciemna masa, nie mogę znaleźć. No ale trudno. Trzeba sobie inaczej poradzić

 
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
English to Polish
TOPIC STARTER
Dzięki, Magda! Jan 18, 2006

Już ściągam!

 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:41
Polish to English
+ ...
Zachowaj PDF jako plik TXT Jan 18, 2006

i skopiuj znaki z pliku tekstowego do Worda.

Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna, ale jak tekst jest dość prosty, to nie powinno być dużego błędu.

Paweł


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jeszce ogólna uwaga na temat liczenia: Jan 18, 2006

w ogóle trzeba być ostrożnym i do wszystkich wyników podchodzić z pewn± doz± nieufno¶ci

Tak jak Word nie liczy tekstu w textboxach i na rysunkach, na przykład, tak programy licz±ce też się potrafi± mylić, szczególnie przy PDFach i PowerPoincie i pomijać różne elementy. Dlatego zawsze trzeba sprawdzić czy wynik jest "na oko" prawdopodobny i je¶li nie - to próbować inaczej.

Magda


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
Polish to English
+ ...
Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna... Jan 18, 2006

PAS wrote:

i skopiuj znaki z pliku tekstowego do Worda.

Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna, ale jak tekst jest dość prosty, to nie powinno być dużego błędu.

Paweł


Moim zdaniem metoda jest wiarygodna, lecz należy sprawdzić, czy cały tekst się skopiował, bo pewne pola tekstowe mogły zostać pominięte.

A zresztą statystyka tekstu w Wordzie - na różnych komputerach - potrafi podawać różne wyniki dla tego samego tekstu. Zdarzyło mi się, że między moim komputerem a komputerem w agencji była różnica o bodaj 82 znaki przy około 30 tysiącach znaków. Różnica pomijalna, ale dlaczego w ogóle się zdarzyła?


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:41
Polish to English
+ ...
Pola, grafika itp. Jan 18, 2006

Andrzej Mierzejewski wrote:
bodaj 82 znaki przy około 30 tysiącach znaków.


Może zapomnieli uwzględnić przypis (bo tylko 82 znaki)?

A wracając do PDF - oczywiście - moja "metoda" to jest rozwiązanie Q&D - pozwala na szybki szacunek objętości tekstu, ale do rozliczeń wolałbym jej nie stosować.

A jeśli PDF to zwykłe skany stron papierowych (jak to bywa w przypadku publikacji rządowych), to i tak leżysz.

P.A.S.


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 10:41
German to Polish
+ ...
Skopiować Jan 25, 2006

Zwykle wystarczy skopiować do worda, a jeżeli s± skany to niestety trzeba przeOCRować.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak policzyć znaki w Adobe Acrobat?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »