Mobile menu

Jak policzy─ç znaki w Adobe Acrobat?
Thread poster: Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 23:34
English to Polish
Jan 18, 2006

G┼éupie pytanie, ale jako┼Ť nie mog─Ö znale┼║─ç

Direct link Reply with quote

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
ocr Jan 18, 2006

Wedlug tego, co wiem - trzeba przepuscic przez program do OCR-owania i wrzucic do Worda. Wtedy masz z gorki. Innej metody nie znam, ale jak znam zycie pewnie istnieja jakies bardziej wysublimowane sposoby
Pozdrawiam
Teresa

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Anycount, translation3000, etc Jan 18, 2006

Najlepiej u┼╝yj kt├│rego┼Ť z program├│w licz─ůcych, spr├│buj ┼Ťci─ůgn─ů─ç sobie demo, powinno policzy─ç.
Ja u┼╝ywam translation300 w og├│le jako programu do zarz─ůdzania, ale o ile wiem bodaj┼╝e Anycount mo┼╝na ┼Ťci─ůgn─ů─ç jako narz─Ödzie tylko do liczenia znak├│w. Takie narz─Ödzia s─ů po┼╝yteczne, bo licz─ů we wszystkich formatach - PDF, PowerPoint, Excel, etc.

A je┼Ťli to jest pilna sprawa, to mo┼╝esz mi podes┼éa─ç plik do policzenia.

HTH,
Magda

Poland
English to Polish
TOPIC STARTER
Biednemu to zawsze wiatr w oczy Jan 18, 2006

A by┼éam ┼Ťwi─Öcie przekonana, ┼╝e jaki┼Ť licznik musi by─ç, tylko ja, ciemna masa, nie mog─Ö znale┼║─ç. No ale trudno. Trzeba sobie inaczej poradzi─ç

Poland
English to Polish
TOPIC STARTER
Dzi─Öki, Magda! Jan 18, 2006

Ju┼╝ ┼Ťci─ůgam!

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Zachowaj PDF jako plik TXT Jan 18, 2006

i skopiuj znaki z pliku tekstowego do Worda.

Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna, ale jak tekst jest do┼Ť─ç prosty, to nie powinno by─ç du┼╝ego b┼é─Ödu.

Paweł

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jeszce og├│lna uwaga na temat liczenia: Jan 18, 2006

w og├│le trzeba by─ç ostro┼╝nym i do wszystkich wynik├│w podchodzi─ç z pewn┬▒ doz┬▒ nieufno┬Âci

Tak jak Word nie liczy tekstu w textboxach i na rysunkach, na przyk┼éad, tak programy licz┬▒ce te┼╝ si─Ö potrafi┬▒ myli─ç, szczeg├│lnie przy PDFach i PowerPoincie i pomija─ç r├│┼╝ne elementy. Dlatego zawsze trzeba sprawdzi─ç czy wynik jest "na oko" prawdopodobny i je┬Âli nie - to pr├│bowa─ç inaczej.

Magda

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna... Jan 18, 2006

PAS wrote:

i skopiuj znaki z pliku tekstowego do Worda.

Nie wiem, czy taka metoda jest wiarygodna, ale jak tekst jest do┼Ť─ç prosty, to nie powinno by─ç du┼╝ego b┼é─Ödu.

Paweł

Moim zdaniem metoda jest wiarygodna, lecz należy sprawdzić, czy cały tekst się skopiował, bo pewne pola tekstowe mogły zostać pominięte.

A zreszt─ů statystyka tekstu w Wordzie - na r├│┼╝nych komputerach - potrafi podawa─ç r├│┼╝ne wyniki dla tego samego tekstu. Zdarzy┼éo mi si─Ö, ┼╝e mi─Ödzy moim komputerem a komputerem w agencji by┼éa r├│┼╝nica o bodaj 82 znaki przy oko┼éo 30 tysi─ůcach znak├│w. R├│┼╝nica pomijalna, ale dlaczego w og├│le si─Ö zdarzy┼éa?

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Pola, grafika itp. Jan 18, 2006

Andrzej Mierzejewski wrote:
bodaj 82 znaki przy oko┼éo 30 tysi─ůcach znak├│w.

Mo┼╝e zapomnieli uwzgl─Ödni─ç przypis (bo tylko 82 znaki)?

A wracaj─ůc do PDF - oczywi┼Ťcie - moja "metoda" to jest rozwi─ůzanie Q&D - pozwala na szybki szacunek obj─Öto┼Ťci tekstu, ale do rozlicze┼ä wola┼ébym jej nie stosowa─ç.

A je┼Ťli PDF to zwyk┼ée skany stron papierowych (jak to bywa w przypadku publikacji rz─ůdowych), to i tak le┼╝ysz.

P.A.S.

Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Member (2006)
German to Polish
+ ...
Skopiowa─ç Jan 25, 2006

Zwykle wystarczy skopiowa─ç do worda, a je┼╝eli s┬▒ skany to niestety trzeba przeOCRowa─ç.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak policzy─ç znaki w Adobe Acrobat?

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs