Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
Hurtowa zmiana texstu w plikach html
Thread poster: SATRO

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 08:30
German to Polish
+ ...
Feb 2, 2006

Witam,

mam pytanie, czy kto¶ zna może metodę hurtowej zmiany okre¶lonego tekstu w wielu plikach html? Chodzi mi o odpowiednik chtrl+h w wordzie, z tym, że tu mam do zmiany kilka wyrazów w 23 plikach

Pozdro i z goory dzięki za pomoc

Stasek z ProZnania

Direct link Reply with quote

Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Pierwsza mysl.... Feb 2, 2006

Zmien rozszerzenie na .txt. Otworz pliki w edytorze typu NoteTab i zamien tekst. Zapisz pliki, a nastepnie zmien rozszerzenie na .html.
Pozdrawiam

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Hmmm... Feb 2, 2006

Tomasz Sieniuć wrote:

Zmien rozszerzenie na .txt. Otworz pliki w edytorze typu NoteTab i zamien tekst. Zapisz pliki, a nastepnie zmien rozszerzenie na .html.
Pozdrawiam

23 ogromne pliki, w których tekst wstępuje w 15 miejscach?

Hehehe... Dziękuję, postoję

Miałem na my¶l jaki¶ soft. Ale tak czy owak wielkie dzięki za radę...

Stasek z ProZnania

Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Wlasnie soft Feb 2, 2006

NoteTab Light. Nie Notatnik. Skorzystaj z opcji Replace i wybierz jako Scope All Documents. Rozszerzenia tez mozesz zmienic hurtowo w Total Commanderze.

Pozdrawiam
Tomek

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
html --> txt Feb 2, 2006

no cóż, nie będę Ci polecał programów typu gawk czy sed, które do takich właśnie rzeczy wynaleziono (nie wspominając o perlu i pytonie), ale może byś spróbował EditPada, wersja lite jest darmowa (na podstronie http://www.editpadlite.com/editpadlite.html ) -- ma całkiem sprawny mechanizm wyszukiwania, podświetla składnię html (jeśli masz na to ochotę ) oraz otwiera pliki dowolnych rozmiarów i w dowolnej ilości, SZUKA WE WSZYSKICH OTWARTYCH PLIKACH NARAZ (opcja). I nie trzeba zmieniać przyrostków...

Sam używam do prostych operacji z plikami tekstowymi od lat i sprawdza się.
Edit: podstrona i literówki

[Edited at 2006-02-02 13:24]

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Member (2005)
English to Polish
+ ...
W NoteTab Light też nie trzeba zmieniać rozszerzeń Feb 2, 2006

Wit wrote:

(...)ale może by¶ spróbował EditPada,(...) I nie trzeba zmieniać przyrostków...

Sam używam do prostych operacji z plikami tekstowymi od lat i sprawdza się.

W NoteTab Light też nie trzeba zmieniać rozszerzeń w nazwach plików html na txt.

NoteTab Pro (płatny) daje możliwo¶ć zamiany w plikach bez otwierania ich w edytorze. My¶lę, że dałoby radę to zrobić w wersji próbnej edytora.

Piotr

Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Editpad Lite... Feb 2, 2006

Owszem. Ale nie obsługuje toto wyrażeń regularnych.

Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Racja... Feb 2, 2006

Piotr Bienkowski wrote:

W NoteTab Light też nie trzeba zmieniać rozszerzeń w nazwach plików html na txt.

Masz racje Piotr, rzeczywiscie wystarczy otworzyc plik w html. Ja zawsze zmienialem na .txt, tak na wszelki wypadek:) Coz, kwestia przyzwyczajenia.
Pozdrawiam

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Big Dzięx to all!! Feb 2, 2006

Udało się, dzięki za pomoc w oszczędzeniu mi czasu i dłubania ręcznego w plikach!!!

Pozdrowka
Stasek z ProZnania

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
EditPad Feb 2, 2006

Ano jak mi się marzą wyrażenia regularne, to używam gawka
Dla mnie akurat istotny był mały rozmiar (szybkość otwierania plików), prosta konwersja CR/CRLF/LF (MAC/DOS/Unix) i brak jakichkolwiek reklam czy przypominajek.
Edytorków tekstowych ci jest od groma i wybór jest li tylko kwestią ślepego trafu, estetyki lub jakichś potrzeb specjalnych.

P.S. 1 Off Topic A może zna kto za to darmowego i w miarę możliwości przyzwoitego edytora heksadecymalnego pod Windows... szukałem bowiem i nie znalazłem.
P.S. 2 NoteTab -- kiedyś w dawnych czasach próbowałem, całkiem miły, ale coś mnie widać irytowało, może przypominajki, albo przyciężkawość... nie pamiętam już.

Edit: literówki

[Edited at 2006-02-02 13:36]

Poland
English to Polish
+ ...
A tak bajdełejem Feb 2, 2006

[quote]Wit wrote:

Ano jak mi się marz± wyrażenia regularne, to używam gawka
Dla mnie akurat istotny był mały rozmiar (szybko¶ć otwierania plików), prosta konwersja CR/CRLF/LF (MAC/DOS/Unix) i brak jakichkolwiek reklam czy przypominajek.
[quote]

Editpad nie obsługuje również Unikodu.

P.S. 1 Off Topic A może zna kto za to darmowego i w miarę możliwo¶ci przyzwoitego edytora heksadecymalnego pod Windows... szukałem bowiem i nie znalazłem.

http://www.xtort.net/editors/hexeditors1.php

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
unikody Feb 2, 2006

http://www.xtort.net/editors/hexeditors1.php
Dzięki. Przejrzę w wolnej chwili.

Unikody w EditPadzie jak najbardziej są obsługiwane (chyba, że są jakieś artefakty -- nie sprawdzałem; konwertować je nawet można), ale mi akurat na tym codziennie nie zależy.

Edit: literówki! połączenie polskiej litery z nawiasem tworzy mordkę -- ciągle o tym zapominam

[Edited at 2006-02-02 14:00]

Poland
English to Polish
+ ...
To może inaczej Feb 2, 2006

Unikody w EditPadzie jak najbardziej s± obsługiwane (chyba, że s± jakie¶ artefakty -- nie sprawdzałem; można je nawet konwertować),

Racja, opcje w menu s±, chodzi o to, że UTF-8 i inne kodowania UCS nie s± wy¶wietlane jak należy (albo mam trefn± wersję zza wschodniej granicy).

ale mi akurat na tym na codzień nie zależy.

A jak dostajesz plik z polskimi znakami w UTF-8? Mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć np. w mailu.

Wit  Identity Verified
English to Polish
+ ...
unikody cd. Feb 2, 2006

A jak dostajesz plik z polskimi znakami w UTF-8? Mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć np. w mailu.

Z mejlami akurat zero problemów, Thunderbird się tym zajmuje. Konieczność, jako że pisuję i otrzymuje listy również w cyrylicy (i mieszane).

Jeśli chodzi o unikody w EditPadzie to istotnie wyświetla je jako dwuznaki, nawet przy ustawieniu czcionki unikodowej. Konwersja UTF8 do ANSI działa, tyle, że zależnie od ustawionych preferencji czcionki znikają znaczki polskie, cyryliczne lub francuskie. Ale to akurat było do przewidzenia. Zostaje zawsze Word...

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Zmiany, zmiany Feb 2, 2006

Ja do zmian polecam ReplaceEm:

http://www.orbit.org/replace/

Trochę prostszy od gawka, ma wyrażenia regularne i parę innych ułatwień.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hurtowa zmiana texstu w plikach html

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs