Mobile menu

poszukuję internetowych słowników terminów komputerowych en-de
Thread poster: Aga Blazek
Aga Blazek  Identity Verified
Local time: 20:57
German to Polish
+ ...
Jul 3, 2006

Pilnie poszukuję internetowych słowników terminów komputerowych i informatycznych w konfiguracji: j. angielski-j. niemiecki. Może ktoś natknął się na jakieś ciekawe zasoby?? Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki!

Direct link Reply with quote

rjz
German to Polish
+ ...
glossariusze Jul 4, 2006

Nie wiem, czy pracujesz w / z mulitermem - ale możliwa jest konwersja dostępnych publicznie oddzielnych glosariuszy EN i DE i nawet PL do wersji paralelnych - wówczas będziesz miała standardową terminologie - Microsoftu wprawdzie - ale taką, jaka jest używana przy lokalizacji oprogramowania.

Myślę, że wiele osób taką konwersję dla siebie wykonywało.

rjz

Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Glosariusze Microsoftu Jul 4, 2006

Nie wiem czy znajdziesz je jeszcze w sieci -- podobno miały zniknąć, bo MS zrezygnował z upubliczniania terminologii. W zeszłym roku jeszcze były, wersja en-de zawiera ok. 200 000 terminów. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać na FTP-a (ok. 50 MB po odchudzeniu do czterech kolumn). Mam jeszcze tłumaczenie Photoshopa CS2, jeśli byłabyś zainteresowana.

Pozdrawiam
Tomek

Aga Blazek  Identity Verified
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
o tak! Jul 4, 2006

Tomasz Sieniuc wrote:

Nie wiem czy znajdziesz je jeszcze w sieci -- podobno miały zniknąć, bo MS zrezygnował z upubliczniania terminologii. W zeszłym roku jeszcze były, wersja en-de zawiera ok. 200 000 terminów. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać na FTP-a (ok. 50 MB po odchudzeniu do czterech kolumn). Mam jeszcze tłumaczenie Photoshopa CS2, jeśli byłabyś zainteresowana.

Pozdrawiam
Tomek

Jestem bardzo, bardzo zainteresowana! Czy mam sie skontaktowac bezposrednio??

Pozdrawiam i dziękuję!

Piotr Jańczuk  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
glosariusze MS Jul 4, 2006

Tomasz Sieniuc wrote:

Nie wiem czy znajdziesz je jeszcze w sieci -- podobno miały zniknąć, bo MS zrezygnował z upubliczniania terminologii. W zeszłym roku jeszcze były

nie znikną zupełnie, zmieniony zostanie tylko "format" ich publikacji -> ftp://ftp.microsoft.com/developr/msdn/newup/glossary/!README-FIRST.TXT, tamże:
In the future, Microsoft intends to launch a Community Engagement Portal where members of the general public will be able to search for Microsoft terms and software strings and have the opportunity to engage with Microsoft terminologists and moderators on terminology and language quality matters.

a są jeszcze ciągle dostępne tutaj -> ftp://ftp.microsoft.com/developr/msdn/newup/glossary/ (PL=47,3MB & DE=101,3MB i wiele innych)
Pozdrawiam,
Piotrek

[Edited at 2006-07-04 15:14]

Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Member (2005)
German to Polish
+ ...
spox Jul 4, 2006

Aga Blazek wrote:

Jestem bardzo, bardzo zainteresowana! Czy mam sie skontaktowac bezposrednio??

Pozdrawiam i dziękuję!

Najlepiej podaj adres mailowy przez mój profil, to już się zgadamy
T.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

poszukuję internetowych słowników terminów komputerowych en-de

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs