Mobile menu

O poradę proszę
Thread poster: bartek

bartek  Identity Verified
Local time: 07:34
English to Polish
+ ...
Jul 7, 2006

Otrzymałam dzisiaj obrzydliwy mail faszystowski wysłany poprzez mój profil, najwyraźniej, z Polski. No, ale przez proz. Zablokowałam nadawcę, ale czy mogę coś jeszcze zrobić? Konkretnie, czy mozna coś zrobić, żeby zablokować przedostawanie się maili od tego nadawcy do innych członków grupy?

Innych komentarzy nie wygłoszę, bo moderator od razu skasowałby mi ten wątek, no ale jest coś na rzeczy .....

Teresa

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Moderator Jul 7, 2006

Teresa,
Prześlij mi proszę tego maila na priv, asap.

Magda
Moderator

PS Taka informacja ogólna: obecnie poczta przekazywana przez profil jest już dobrze zabezpieczona, ale jak wiadomo żadne zabezpieczenia nie dają 100% gwarancji. W każdym przypadku, gdy ktoś otrzyma przez profil jakikolwiek rodzaju spamu, reklamy produktów lub usług (łącznie z ofertami usług tłumaczeniowych), nigeryjskie miliony czy jakiekolwiek hate-maile - proszę natychmiast skontaktować się którymś z moderatorów, najlepiej tym, który w danym czasie jest on-line (zielone światełko w profilu). Moderatorzy mają możliwość natychmiastowego zablokowania działań takiej osoby, a praktyka wskazuje, że tego typu poczta wysyłana jest na ogół wielokrotnie.

M.

[Edited at 2006-07-07 08:31]

GingerR  Identity Verified
Member (2004)
English to Polish
+ ...
moje doświadczenia w temacie, czyli support ticket Jul 7, 2006

Ja dodam tylko, że robiłam dwie rzeczy w takich przypadkach:

1. blokowałam adres IP takiej osoby w swoim profilu

2. składałam Support Ticket (wraz z przesłaniem treść takiej korespondencji) - moderatorzy/staff blokowali taki adres e-mail i adres IP dla całego Proza - może nie tlumaczę tego jasno, bo ja blondynka w temacie... jedno wiem - zadziałało - uspokoiło się

z życzeniami spokojnego końca tygodnia
GingerR

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję, Jul 7, 2006

Jak widać Pani Moderator zajęła się sprawą za co i jej serdecznie dziękuję

Równeiż życzę wszystkim miłego weekendu i żeby ten upał jeszcze trochę potrwał Wspomnicie moje słowa w listopadzie
Teresa

Teresa Goscinska  Identity Verified
Local time: 15:34
Member (2008)
English to Polish
+ ...
Skype Jul 7, 2006

Nawiazujac do tematu poruszonego przez Terese (Bartek) chcialabym wspomiec o Skypie. Odkad dodalam Skypa do mojego profilu co chwila ktos dzwoni do mnie . Sa to glownie mezczyzni. Jezeli nie znam adresata nigdy nie odpowiadam, blokuje go tak aby mnie wiecej nie widzial. Niemniej zaczyna mnie to irytowac. Poniewaz nigdzie procz Proz nie podalam moich danych Skypa, przypuszczam, ze dzwonia do mnie przez Proz.com. Pytanie do Moderatora; czy Proz jest w stanie ograniczyc mozliwosc uzywania Skypa tylko do uzytku profesjonalistow/tlumaczy? Z gory dziekuje za pomoc.
Teresa
Teresa Goscinska, PhD
> Accredited NAATI Polish Native Translator
> Engineer with PhD in Chemistry & Material Engineering
> Cross-cultural Consulting
> http://www.polishtranslation.com.au
> http://www.proz.com/translator/771
> Member of AUSIT (translator professional body)

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Nie. Jul 7, 2006

Teresa Goscinska wrote:

Pytanie do Moderatora; czy Proz jest w stanie ograniczyc mozliwosc uzywania Skypa tylko do uzytku profesjonalistow/tlumaczy? Z gory dziekuje za pomoc.

Nie, nie ma takiej możliwości. W momencie kiedy okienko Skype'a, GG, Tlenu czy jakiegokolwiek komunikatora umieszczone zostanie w profilu (lub gdziekolwiek indziej w necie), każdy ma automatycznie możliwość skontaktowania się i z poziomu proz.com nie ma możliwości zastowania jakiegokolwiek filtra.
Wydaje mi się, że można tak skonfigurować Skype, aby nie przyjmował rozmów od osób nie znajdujących się na liście kontaktów, ale wówczas umieszczanie okienka w profilu także traci sens.

Magda

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Nie należy również zapominać, że w skype można szukać kontaktów Jul 7, 2006

i przypadkowe telefony będą się zdarzać siłą rzeczy, jeżeli nie zablokujemy nieznajomych.
Ale czy to ma sens w połączeniu z linkiem w profilu, zapytała już Magda

Pozdrawiam
Jerzy

Teresa Goscinska  Identity Verified
Local time: 15:34
Member (2008)
English to Polish
+ ...
Dziekuje Jul 7, 2006

Magdzie i Jerzemu. Tak myslalam. Poczekam i zobacze co sie bedzie dzialo.
Pozdrowienia
Teresa

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

O poradę proszę

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs