Mobile menu

Bylzeby to nasz czwarty pallal?
Thread poster: Jacek Krankowski
Jacek Krankowski  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Sep 23, 2002

Spłynął na mnie – jednomyślnie – zaszczyt przedstawienia protokołu z wczorajszego spotkania. Magda ma do dziś notatnik z pierwszego pałłału, w którym kazaliśmy sobie pisać po japońsku oraz ormiańsku różne ciekawostki. Jednak nikt nie podjął się dotychczas (a jeśli się podjął, to się nie wywiązał) napisania paru słów o wszystkich ciekawych rzeczach, jakie dotychczas przerabialiśmy na każdą z czterech pór roku (bo wiecie zapewne, że spotykamy się zawsze na początku każdej nowej pory roku).

Tym razem najważniejszy początek został już zrobiony. Po pierwsze niestrudzona Magda opowiedziała tu obok, że postanowiliśmy ruszyć z korektą polskiej lokalizacji stron ProZ, a po drugie nieobecni zostali usprawiedliwieni, bo albo wyrazili publicznie skruchę, albo właśnie się kurują (http://www.proz.com/powwow/335). Inna propozycja, jaka padła, to aby to oni następnym razem postawili kolejkę. Chyba to ich wreszcie zmobilizuje!

Co do inicjatywy lokalizacyjnej, to zbiega się ona z uwagą jednego z kolegów, który na marginesie pytania KudoZ zauważył, że może zrobić by z tego (czyli z KudoZ) sport narodowy. Dodam więc, że ponieważ drużyna włoska padła przed metą bez lauru lokalizacyjnego, o który walczyła przez szereg miesięcy, mamy teraz również szanse i w dyscyplinie lokalizacyjnej.

Frekwencja była wczoraj w granicach statystycznej normy, tj. nie więcej niż 2/3 zapisanych. Jedynym wyjątkiem był tu poprzedni powwow - z udziałem przedstawicielki ProZ, u której można było wygrać parę słowników za udział w zaimprowizowanym quizie. Very American! Tym razem atrakcji na świeżym powietrzu nie było, ale siedzieliśmy w ciepłym wnętrzu i ciepło sobie rozmawialiśmy o wszelkich sprawach, jakie mogą nasunąć się na myśl przy nagłym przejściu ze stanu wirtualnego w materialny.

Między innymi padło hipotetyczne pytanie, czy polskie Forum (na którym pałłał ogłoszony był z dobrym dwutygodniowym wyprzedzeniem i doczekał się ponad 230 odsłon) byłoby w stanie generować dyskusję, która pasjonuje uczestników Forum hiszpańskiego (ponad 1200 odsłon). Zaczęło się tam niewinnie od pierwszej rocznicy 11 września, a obecnie trwają poszukiwania odpowiedzi na pytania o początek wszechświata, sens religii itp. (polecam niestety tylko mówiącym po hiszpańsku, choć są tam też spore kawałki po angielsku – w końcu wioska jest jedna).

Kolejne zmaterializowanie planujemy na początku stycznia, tak, żeby wreszcie nasz człowiek w Niemczech (jeden z) mógł do nas dotrzeć, skoro nam nie wychodzi dotarcie do niego. Poddając więc datę gdzieś w okolicy 2-4 stycznia już teraz pod dyskusję, zapraszam do kontynuowania relacji bądź innych dywagacji poniżej.

Wasz moderator

Jacek

[ This Message was edited by: on 2002-09-23 08:23 ]

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 11:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Popieram styczeń Sep 23, 2002

+lokalizację krakowską!

Od biedy ujdzie też ta Warszawa, ale dla zatwardziałego krakusa to trudny orzech do zryzienia.

Jeśli chodzi o termin, to 2 stycznia byłby optymalny...

Może tym razem naprawdę się uda.

Jerzy (człowiek z Niemiec - jeden z...)

Jakub Szacki  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Popieram Krakow Sep 23, 2002

dla odmiany. A poza tym stamtad juz blisko do Zakopanego i nart...

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Badzmy realistami Sep 23, 2002

2 stycznia to czwartek, czyli - smiem zauwazyc - razem z piatkiem dni robocze po dopiero co swiatecznym lenistwie...

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ja jestem realistą Sep 23, 2002

i dlatego proponowałem tę datę.

Weźcie pod uwagę, że w niedzielę będę musiał wracać do miejsca pracy, które jest jakby nie było oddalone o 1100 km od Krakowa. I na dodatek muszę z Krakowa wyruszyć, bo przecież nie będę ciągnął rodziny z bagażami np. do Warszawy na sobotę wieczór, żeby potem po wariacku w niedzielę jechać do domu.

To samo jest zresztą z sobotą wieczorem w Krakowie - tak czy inaczej czas mam ograniczony.

Może więc ten \"łykend\" przed Sylwestrem, po Bożym Narodzeniu, czyli 27/28/29 grudzień.

Poza tym - naprawdę pracujecie 2 czy 3 stycznia? Przecież to dni \"mostkowe\" pomiędzy labą sylwestrową i porządnym weekendem...

Jerzy

PS

Na narty do Zakopanego - to przecież lepiej od raz w Alpy, wyjdzie ten sam szmal, tylko radocha będzie większa.

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Jezdzic na nartach w Zakopanem to teraz wlasnie najwiekszy szyk Sep 23, 2002

Obecnosc ludzi w miescie (ktorymkolwiek) w dniu 27 grudnia wydaje mi sie bardziej watpliwa niz 2 stycznia, choc obydwie daty sa znacznie bardziej ryzykowne niz np. 21 grudnia. Ale mamy pare miesiecy na wypowiadanie sie.

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Definicja Sep 24, 2002

Dla nieswiadomych przypominam i tu:

Native Americans have a meeting tradition

called the \"powwow\"--social gatherings that

sometimes include competitive dancing. The

word has taken on the general meaning, at least in the US, of a social get-together, or a meeting for discussion. To me, it simply means a friendly social meeting where you also get things done.

Another aspect of the powwow is an emphasis

on community. Because the powwow is part

of a variety of diverse American Indian nations, in different areas and with different cultures, the powwow has also been described as an affirmation of being \"Indian\" that transcends

specific national identities.

Let\'s have the same thing for translators--

meetings that unite us across national

boundaries.

Wasz woźnica

(Etym. - łac. moderator \'powściągający; woźnica\')

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/9739ff36c865ec5dc12565db005ab750.php

[ This Message was edited by: on 2002-09-25 09:21 ]

Izabella Kraus  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Jestem za Krakowem Oct 22, 2002

Jestem za Krakowem, bo z Katowic mam blizej,

choc jak trzeba to i do Warszawy przyjade.

2. Stycznia pasuje mi lepiej niz 27 grudnia, bo 27 grudnia mam urodziny, no i moze ktos wpadnie z zyczeniami...

Tak czy inaczej, tym razem nie odpuszcze.

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze do rychlego zobaczenia!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Bylzeby to nasz czwarty pallal?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs