Pages in topic:   [1 2] >
Promocyjny kredyt dla tłumaczy przysięgłych
Thread poster: KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
Aug 30, 2006

Od dłuższego czasu co najmniej raz na miesiąc dostaję ulotkę i/lub telefon z ww. ofertą z Dużego Banku, którego nazwy nie wymienią (ale mogę podać inicjały - CH).
Oprocentowanie jest OK i wszystko dobrze wygląda - przynajmniej na papierze (zraża mnie tylko natarczywość tych ofert). Ale może warto mieć w zanadrzu takie źródło finansowania? Pomyślałam, że nie szkodzi zapytać, czy ktoś na własnej skórze sprawdził, jak dobra jest oferta promocyjnego banku CH, kt�
... See more
Od dłuższego czasu co najmniej raz na miesiąc dostaję ulotkę i/lub telefon z ww. ofertą z Dużego Banku, którego nazwy nie wymienią (ale mogę podać inicjały - CH).
Oprocentowanie jest OK i wszystko dobrze wygląda - przynajmniej na papierze (zraża mnie tylko natarczywość tych ofert). Ale może warto mieć w zanadrzu takie źródło finansowania? Pomyślałam, że nie szkodzi zapytać, czy ktoś na własnej skórze sprawdził, jak dobra jest oferta promocyjnego banku CH, który chce koniecznie kredytować tłumaczy przysięgłych. Na papierze wszystko wygląda OK, ale na własnej skórze może inaczej (gdy koszty ukryte wypełzną z ukrycia ). Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem.

Nela
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
A co oni konkretnie chcą kredytować? Aug 30, 2006

Peceta? Auto? Papier?

Bardzo ciekawie pozdrawiam,
J.


 
Rafal Korycinski
Rafal Korycinski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
Odradzam kredyt w CH Aug 30, 2006

Witam!

Ten duży bank, ma w miarę dobre warunki kredytu. Wszystko jest świetnie do czasu...

Miałem kiedyś kredyt w tym banku i zlecenie stałe w innym banku, żeby spłacać ratę. Termin spłaty wypadł w dniu wolnym. W regulaminie kredytu było napisane, że w takim razie trzeba wpłaty dokonać wcześniej. Ja - nie spodziewając się takiego zapisu - nie sprawdziłem tego. Mój bank dokonał przelewu po week-endzie (zgodnie ze standardową procedurą).
... See more
Witam!

Ten duży bank, ma w miarę dobre warunki kredytu. Wszystko jest świetnie do czasu...

Miałem kiedyś kredyt w tym banku i zlecenie stałe w innym banku, żeby spłacać ratę. Termin spłaty wypadł w dniu wolnym. W regulaminie kredytu było napisane, że w takim razie trzeba wpłaty dokonać wcześniej. Ja - nie spodziewając się takiego zapisu - nie sprawdziłem tego. Mój bank dokonał przelewu po week-endzie (zgodnie ze standardową procedurą).

Jakie było moje zdmienie, gdy okazało się, że obciążono mnie kosztami upomienia (30 złotych) z powodu opóźnienia wpłaty. Reklamacja została odrzucona. Kredyt w całośi spłaciłem w następnym miesiącu, a od tamtej pory od banku CH trzymam się z daleka.

Osobom chcącym wziąć kredyt w CH radzę, aby BARDZO dokładnie czytały warunki ogólne.

Pozdrawiam,

Rafał
Collapse


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:10
Polish to English
+ ...
z otchłani pamięci... Aug 30, 2006

wychynęło wspomnienie, jak to wiele lat temu bank C (jeszcze bez litery H) namawiał mnie na założenie karty kredytowej. Byłem skłonny aż do momentu, gdy przedstawiciel zaczął wypytywać o ewentualnych członków rodziny i znajomych, którzy mieliby ewentualnie chęć na spotkanie z przedstawicielem. Od tej pory trzymam się daleko od tego banku.

 
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
wszystko jedno co Aug 31, 2006

Jerzy Czopik wrote:

Peceta? Auto? Papier?

Bardzo ciekawie pozdrawiam,
J.


Kredyt jest na dowolny cel.
Nela


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Byłbym ciekaw, jak to działa Aug 31, 2006

bo na ile zdążyłem się zorientować, to wziąć kredyt w Polsce na poważny cel jest ogromną przygodą.
Porównując to do Niemiec mogę tylko potrząsnąć głową. Tutaj dali nam po ok. 10 dniach promesę, z którą mogliśmy bez problemu zrealizować nasz cel. W Polsce trwało kilka miesięcy, zanim dowiedziałem się, co za dokumenty ode mnie potrzebują. Jak dostarczyłem te dokumenty, to trzeba było od ręki znowu jeszcze coś wypełnić i promesy i tak nie dostałem. Dostałby
... See more
bo na ile zdążyłem się zorientować, to wziąć kredyt w Polsce na poważny cel jest ogromną przygodą.
Porównując to do Niemiec mogę tylko potrząsnąć głową. Tutaj dali nam po ok. 10 dniach promesę, z którą mogliśmy bez problemu zrealizować nasz cel. W Polsce trwało kilka miesięcy, zanim dowiedziałem się, co za dokumenty ode mnie potrzebują. Jak dostarczyłem te dokumenty, to trzeba było od ręki znowu jeszcze coś wypełnić i promesy i tak nie dostałem. Dostałbym, gdybym miał od razu gotowy obiekt. A chcąc ten obiekt stworzyć że tak powiem ratalnie, to jakoś nie idzie...

Czy więc bank CH jest tu jakiś bardziej postępowy?

Pozdrawiam
Jerzy
Collapse


 
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
tak wygląda Aug 31, 2006

Jerzy Czopik wrote:

Czy więc bank CH jest tu jakiś bardziej postępowy?

Pozdrawiam
Jerzy


Wygodny – bez zabezpieczeń i poręczycieli
Prosty – bez zbędnych formalności
Elastyczny:
-na dowolny cel
-możliwość wcześniejszej spłaty bez opłat i prowizji
-możliwość podwyższenia kwoty wcześniej udzielonego kredytu
Brak opłaty za rozpatrzenie wniosku
Kwota kredytu do 120 000 PLN, okres kredytowania od 6 miesięcy do 5 lat
Potrzebne są trzy dokumenty: kopia dowodu osobistego, kopia uprawnień do wykonywania zawodu, zaświadczenie o dochodach
Decyzja w kilka dni.
Ale jak widzę, co tu ludzie piszą o CH, to mi się odechciewa.


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 16:10
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Sporo jest o tym banku na forach internetowych i na ogół Aug 31, 2006

roi się tam od słów uznawanych powszechnie za nienadające się do cytowania. Więc raczej omijałbym z daleka.

Takich niepolecanych banków jest jeszcze kilka, a opróch CH bryluje tam jeszcze taki z lewkiem w logo oraz drugi, co właśnie ma być wchłonięty, no ten wchłaniający też ma "niezłe" notowania. W tym ostatnim sam miałem kiedyś konto - masakra.
Natomiast mogę polecić z własnego doświadczenia bank pod tytułem Wielobank - może nie mają oferty dla prz
... See more
roi się tam od słów uznawanych powszechnie za nienadające się do cytowania. Więc raczej omijałbym z daleka.

Takich niepolecanych banków jest jeszcze kilka, a opróch CH bryluje tam jeszcze taki z lewkiem w logo oraz drugi, co właśnie ma być wchłonięty, no ten wchłaniający też ma "niezłe" notowania. W tym ostatnim sam miałem kiedyś konto - masakra.
Natomiast mogę polecić z własnego doświadczenia bank pod tytułem Wielobank - może nie mają oferty dla przysięgłych, ale reszta jest ok - minimalne opłaty, doskonały interfejs graficzny strony internetowej, sprawna obsługa przez telefon w razie potrzeby. I ważne - ZERO opłat za przelewy przychodzące z zagranicy. A taki Emerytbank potrafił mi łyknąć 30 zł i 10 euro od jednego przelewu.

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ten, w którym ja chciałem kredytu Aug 31, 2006

z szumną niemecką nazwą też obiecywał brak zbędnych formalności... Niemieckość nazwy skusiła mnie, no i zawiodłem się na całej linii.

Więc ten CH też raczej ominę - tam bardziej biorąc pod uwagę przeczytane tu komentarze.

Pzdr
J.


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:10
Polish to English
+ ...
niezależnie od wybranego banku... Aug 31, 2006

...radzę - jak Rafał - bardzo dokładnie przeczytać odwrotną stronę umowy.
Na ogół są tam warunki szczegółowe - na arkuszu A4 mieści się kilka przeliczeniowych stron tekstu wydrukowanych bardzo drobną i często jasnoszarą czcionką. Niekiedy w ogóle trudno jest dostrzec, że tam jest coś do czytania, a na przeczytanie i zrozumienie potrzeba duuużo czasu. Wydrukowanie tych warunków z komputera nie jest możliwe, bo "przykro mi, ale nie mamy tego tekstu w komputerze".
... See more
...radzę - jak Rafał - bardzo dokładnie przeczytać odwrotną stronę umowy.
Na ogół są tam warunki szczegółowe - na arkuszu A4 mieści się kilka przeliczeniowych stron tekstu wydrukowanych bardzo drobną i często jasnoszarą czcionką. Niekiedy w ogóle trudno jest dostrzec, że tam jest coś do czytania, a na przeczytanie i zrozumienie potrzeba duuużo czasu. Wydrukowanie tych warunków z komputera nie jest możliwe, bo "przykro mi, ale nie mamy tego tekstu w komputerze". Kserowanie nie pomaga, bo kopia jest słabo czytelna. Formularza nie można zabrać do domu, żeby przeczytać przez lupę przed podpisaniem, bo "przykro mi, ale to jest druk ścisłego zarachowania".

A potem trzeba płacić 30 PLN za upomnienie.

To są moje wybrane doświadczenia z różnych banków, instytucji kredytowych, salonu samochodowego. Możliwe, że mam szczególnego pecha
Collapse


 
Daniele Martoglio
Daniele Martoglio  Identity Verified
Local time: 16:10
Polish to Italian
+ ...
Promocyjny kredyt dla... Aug 31, 2006

CH: Czy pani jest tłumaczka przysięgła?

Odp: Nie. Jestem sprzataczka.

CH: Oh! Super! Mamy Promocyjny kredyt dla sprzataczek!

(...)

Az sie dziwie ze jeszcze ktos uwierze w bajkach z typu "Promocyjny kredyt dla...". Jesli bank ma sprzedac kredyt (bo Bank zarabia na kredyt, wiec jest to PRODUKT ktory bank sprzeda) co obchodzi KOMU zostanie sprzedany?

Bardzo mi sie podobala ostatnie reklama
... See more
CH: Czy pani jest tłumaczka przysięgła?

Odp: Nie. Jestem sprzataczka.

CH: Oh! Super! Mamy Promocyjny kredyt dla sprzataczek!

(...)

Az sie dziwie ze jeszcze ktos uwierze w bajkach z typu "Promocyjny kredyt dla...". Jesli bank ma sprzedac kredyt (bo Bank zarabia na kredyt, wiec jest to PRODUKT ktory bank sprzeda) co obchodzi KOMU zostanie sprzedany?

Bardzo mi sie podobala ostatnie reklama promocji "Kimkolwiek jesteś..." wykonana przez firma Hostingowa (gdzie m.in. juz mam moja domena).

Po co udawac ze "dokladnie dla ciebie!!!!". Uwielbiam szczerosc..

A tez sie trzymam BARDZO DALEKO od CH. Spacerujac w Arkadii trzeba uwazac przed Leroy Merlin oni maja stojsko, i tak nachalnie zaczepiaja "ktokolwiek spaceruje" ze Rzymskie Podrywacze z Fontana di Trevi wygladaja na porownanie Niesmiale Dzieciaki..

Daniele

[Edited at 2006-08-31 12:22]
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 16:10
Polish to English
+ ...
Wielobank - yeah! Aug 31, 2006

Andrzeju - świetny greps.

Nie brałem nigdy kredytu w tymże, ale generalnie nie narzekam na obsługę, dostęp internetowy jest bardzo dobry i szybki, w odróżnieniu od Banku 1000-lecia, którego strona internetowa "bardziej często niż nie" [(R) Barańczak] zawiesza się, ślimaczy etc.
Mam w nim swoje konto firmowe.

W Wielobanku poza tym bez gadania uwzględnili mi reklamację (wartą 10 zet), za opłatę, którą zresztą zapłaciłem trochę ze swojej winy
... See more
Andrzeju - świetny greps.

Nie brałem nigdy kredytu w tymże, ale generalnie nie narzekam na obsługę, dostęp internetowy jest bardzo dobry i szybki, w odróżnieniu od Banku 1000-lecia, którego strona internetowa "bardziej często niż nie" [(R) Barańczak] zawiesza się, ślimaczy etc.
Mam w nim swoje konto firmowe.

W Wielobanku poza tym bez gadania uwzględnili mi reklamację (wartą 10 zet), za opłatę, którą zresztą zapłaciłem trochę ze swojej winy, ale zwaliłem na pana z bankolinii.

Miałem podobny problem w Banku 1000-lecia, to mnie prawie psami poszczuli.

Tu już był kiedyś wątek o bankach i widzę, że dyskusja znowu zjeżdża na oceny ogólne.
A Daniele ma rację - chcą sprzedać zwykły kredyt konsumpcyjny tylko i wyłącznie przysięgłym?

Paweł

[Edited at 2006-08-31 13:16]
Collapse


 
Wit
Wit  Identity Verified
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
A moje doświadczenie z Aug 31, 2006

Wielobankiem akurat pozytywne nie jest... Próbowałem tam parę lat temu przenieść kredyt z tego, co to teraz wchłania.
Promocyjnie było zero prowizji, 120% starego kredytu, no i oczywiście żadnych formalności (he!). Pani z wielolinii przyjęła, jeszcze zastrzegłem o nieregularności wpływów etc. Musiałem też donieść do oddziału bankowe świadectwo moralności z banku, z którego przenosiłem - przyniosłem, mam jeszcze - piękne było. Najpierw dostałem kopertę, że nib
... See more
Wielobankiem akurat pozytywne nie jest... Próbowałem tam parę lat temu przenieść kredyt z tego, co to teraz wchłania.
Promocyjnie było zero prowizji, 120% starego kredytu, no i oczywiście żadnych formalności (he!). Pani z wielolinii przyjęła, jeszcze zastrzegłem o nieregularności wpływów etc. Musiałem też donieść do oddziału bankowe świadectwo moralności z banku, z którego przenosiłem - przyniosłem, mam jeszcze - piękne było. Najpierw dostałem kopertę, że niby zakładam u nich konto - wyjaśnili, że inaczej wniosku nie mogą rozpatrzyć. Potem zadzwonili i powiedzieli, że ok. przyznali, tyle że mam im jeszcze dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu. Więc odpowiedziałem, że mogli tak rzec na początku i nie tracilibyśmy wszyscy czasu.
Najzabawniejsze zaś wydarzyło się kilka miesięcy temu, gdy dostałem polecony z groźbą, że jak nie ureguluję zaległości w kwocie PLN-ów koło 50, to naślą na mnie komornika! Okazało się, że przez cały czas liczyli sobie za to konto, którego nie zakładałem (tzn. nie odesłałem papierów, bo i po co). Na wielolinii (płatnej!) kazali mi złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku. Odmówiłem, mówiąc że nie otwierałem, to i zamykać nie będę. Po pół godzinie coś tam wymyślili i zamknęli sami, ale przepraszam nie usłyszałem...
Witek
P.S. 1000-lecia.... czyli co, Bank Piastowski? Dobrze kombinuję?

[Edited at 2006-08-31 14:51]
Collapse


 
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO  Identity Verified
Local time: 16:10
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
że tylko i wyłącznie przysięgłym, to stoi w ulotce dla przysięgłych Aug 31, 2006

PAS wrote:

... chcą sprzedać zwykły kredyt konsumpcyjny tylko i wyłącznie przysięgłym?

Paweł

[Edited at 2006-08-31 13:16]


Przysięgłych łatwo namierzyć w bazie adresowej, jaką jest książka telefoniczna, ale inne łatwo namierzalne grupy zawodowe (lekarze, adwokaci i in.) pewnie też dostają ulotki podobnej treści.
Nela


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 16:10
Polish to English
+ ...
No, nie... Aug 31, 2006

Wit wrote: Bank Piastowski? Dobrze kombinuję?


Myśl po łacinie.

P.


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Promocyjny kredyt dla tłumaczy przysięgłych






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »