TM w formacie TMX
Thread poster: Dorota Bilska
Dorota Bilska
Dorota Bilska  Identity Verified
Local time: 09:39
English to Polish
Sep 17, 2006

Mam wysłać TM w formacie TMX (Wordfast). Czy może ktoś mógłby mi powiedzieć, jak zapisuje się plik w tym formacie. Czy jest potrzebny specjalny edytor ? Z góry dziękuję.

Dorota B.
email: [email protected]


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 09:39
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Informacja Off-Topic Sep 17, 2006

Na Twoje główne pytanie nie potrafię odpowiedzieć (wydaje mi się, że Wordfast automatycznie zapisuje TM w formacie .tmx, ale może się mylę), natomiast chciałam zwrócić Twoją uwagę na rzecz następującą: nigdy nie należy podawać swojego adresu emailowego na żadnym forum w takiej formie, jak zrobiłaś to w swoim poście. Fora są nieustannie przeczesywane przez roboty spamerskie w poszukiwaniu adresów - umieszczenie swojego adresu na jakimkolwiek forum nieodmiennie prowadzi do... See more
Na Twoje główne pytanie nie potrafię odpowiedzieć (wydaje mi się, że Wordfast automatycznie zapisuje TM w formacie .tmx, ale może się mylę), natomiast chciałam zwrócić Twoją uwagę na rzecz następującą: nigdy nie należy podawać swojego adresu emailowego na żadnym forum w takiej formie, jak zrobiłaś to w swoim poście. Fora są nieustannie przeczesywane przez roboty spamerskie w poszukiwaniu adresów - umieszczenie swojego adresu na jakimkolwiek forum nieodmiennie prowadzi do tego, że zaczniesz otrzymywać niezliczoną ilość spamu. Jeśli już koniecznie trzeba podać swój adres publicznie, to trzeba to zrobić w formie nieczytelnej dla robotów, a więc bez @ i w ogóle opisowo (np. moj kropka adres tu-wstawić-wiecie-co interia wiadomo pl), ale np. na tym forum w ogóle nie musisz tego robić - kontakt z Tobą jest zawsze możliwy przez Twój profil, a tam adres jest ukryty.

Taka dobra rada

Magda
Collapse


 
harbasz
harbasz
Luxembourg
Local time: 09:39
English to Polish
+ ...
Eksport TM Sep 18, 2006

W ustawieniach Wordfasta w zakładce Translation memory > Files jest przycisk Export TM, pod nim są pola wyboru formatu TMX i TMW. Klikasz w przycisk Export TM i już. Plik zostanie zapisany w tym samym katalogu co źródłowa TM.

Powyższe odnosi się do Wordfasta w wer. 3.35.


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:39
English to Polish
+ ...
Uwaga na stronę kodową Sep 18, 2006

Grzegorz Harbaszewski wrote:


W ustawieniach Wordfasta w zakładce Translation memory > Files jest przycisk Export TM, pod nim są pola wyboru formatu TMX i TMW. Klikasz w przycisk Export TM i już. Plik zostanie zapisany w tym samym katalogu co źródłowa TM.

Powyższe odnosi się do Wordfasta w wer. 3.35.


Zdarza się, że zapisując plik TMX Wordfast używa domyślnej strony kodowej windows-1250 (to pewnie zależy od wersji), a większość CATów oczekuje pliku TMX w formacie UTF-8 lub Unicode (UTF-16).

Wtedy plik TMX trzeba przekonwertować na właściwe kodowanie, bo inaczej Trados wyrzuci błąd, SDLX zaimportuje krzaki, a inne CATy pewnie mają inne niespodzianki na tę okoliczność.

Piotr


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

TM w formacie TMX






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »