Mobile menu

Kotek dla OpenOffice
Thread poster: Agnieszka Zmuda

Agnieszka Zmuda  Identity Verified
Poland
Local time: 14:14
Member (2005)
English to Polish
Oct 8, 2006

Wiem, że temat kotków był już wałkowany tysiące razy... Jednakże, spędzając chmurną niedzielę na przeszukiwaniu odnośnych forów, nie znalazłam w miarę jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki kotek najlepiej współpracowałby z OpenOffice. Dodam, że w kwestii kotków jestem zieloniutka (nie używałam do tej pory), informatycznie jestem inteligentna inaczej, więc mi trzeba wyłożyć kawę na ławę
Nie potrzebuję skomplikowanego narzędzia o superpojemności, najchętniej zainstalowałabym sobie coś darmowego, byle działało i dało się dość szybko ogarnąć umysłem. Po przeczytaniu różnych postów stawiam ostrożnie na OmegaT, choć też doszukałam się obiekcji niektórych użytkowników w kwestii współpracy Omegi z OO. Czy mogę prosić o komentarze?

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 14:14
Member (2003)
Polish to German
+ ...
SDL Trados 2006 Oct 8, 2006

Ma natywną obsługę plików OpenOffice.
W module SDL Trados 2006 o nazwie Tageditor można takie pliki otworzyć bez dodatkowej obróbki (pomijając to, co zawsze trzeba zrobić przed kotkowaniem - czyli poprawka formatowania z grubsza biorąc).
Tageditor stał się centralnym modułem edycji plików w SDL Trados 2006. W połączeniu z Workbench i Multiermem (terminologia) mamy kompletne środowisko, pozwalające na tłumaczenie bogatej gamy różnych formatów.

Pozdrawiam
Jerzy

M. Anna Kańduła  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:14
English to Polish
+ ...
OmegaT Oct 8, 2006

Używałam Omegi dość długo i w zasadzie nie było problemów. Raz tylko coś się popsuło w jednym pliku arkusza kalkulacyjnego (błąd uniemożliwiał nawet otwarcie pliku), ale poza tym nie mam jakichś szczególnych negatywnych doświadczeń.
Ogólnie rzecz biorąc OmegaT jest bardzo przyjemna i nietrudna. I ciągle aktualizowana

Teraz używam Heartsome Xliff Translation Editor. Bardzo ładnie obsługuje OO, ale niestety nie jest darmowy. Choć też nie jest wściekle drogi, a można go przez miesiąc testować i sobie dokładnie obejrzeć.

Pozdrawiam
Anni

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kotek dla OpenOffice

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs