Mobile menu

Kotek dla OpenOffice
Thread poster: Agnieszka Zmuda

Agnieszka Zmuda  Identity Verified
Poland
Local time: 09:06
Member (2005)
English to Polish
Oct 8, 2006

Wiem, że temat kotków był już wałkowany tysiące razy... Jednakże, spędzając chmurną niedzielę na przeszukiwaniu odnośnych forów, nie znalazłam w miarę jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki kotek najlepiej współpracowałby z OpenOffice. Dodam, że w kwestii kotków jestem zieloniutka (nie używałam do tej pory), informatycznie jestem inteligentna inaczej, więc mi trzeba wyłożyć kawę na ławę
Nie potrzebuję skomplikowanego narzędzia o superpojemności, najchętniej zainstalowałabym sobie coś darmowego, byle działało i dało się dość szybko ogarnąć umysłem. Po przeczytaniu różnych postów stawiam ostrożnie na OmegaT, choć też doszukałam się obiekcji niektórych użytkowników w kwestii współpracy Omegi z OO. Czy mogę prosić o komentarze?

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:06
Member (2003)
Polish to German
+ ...
SDL Trados 2006 Oct 8, 2006

Ma natywną obsługę plików OpenOffice.
W module SDL Trados 2006 o nazwie Tageditor można takie pliki otworzyć bez dodatkowej obróbki (pomijając to, co zawsze trzeba zrobić przed kotkowaniem - czyli poprawka formatowania z grubsza biorąc).
Tageditor stał się centralnym modułem edycji plików w SDL Trados 2006. W połączeniu z Workbench i Multiermem (terminologia) mamy kompletne środowisko, pozwalające na tłumaczenie bogatej gamy różnych formatów.

Pozdrawiam
Jerzy

M. Anna Kańduła  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:06
English to Polish
OmegaT Oct 8, 2006

Używałam Omegi dość długo i w zasadzie nie było problemów. Raz tylko coś się popsuło w jednym pliku arkusza kalkulacyjnego (błąd uniemożliwiał nawet otwarcie pliku), ale poza tym nie mam jakichś szczególnych negatywnych doświadczeń.
Ogólnie rzecz biorąc OmegaT jest bardzo przyjemna i nietrudna. I ciągle aktualizowana

Teraz używam Heartsome Xliff Translation Editor. Bardzo ładnie obsługuje OO, ale niestety nie jest darmowy. Choć też nie jest wściekle drogi, a można go przez miesiąc testować i sobie dokładnie obejrzeć.

Pozdrawiam
Anni

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kotek dla OpenOffice

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs