Uwaga na firmę Publikacje Polskiej Telefonii Sp. z o.o. 00-515 Warszawa, ul. Żurawia 22
Thread poster: ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
Local time: 06:41
English to Polish
+ ...
Oct 14, 2006

Nie będę się rozpisywał w temacie. Dokładny opis znajdziecie tutaj:

http://tinyurl.com/yymgny


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
German to Polish
+ ...
DZIĘKI!!!!!!!!!!! Oct 16, 2006

Zenon Styczyrz wrote:

Nie będę się rozpisywał w temacie. Dokładny opis znajdziecie tutaj:

http://tinyurl.com/yymgny


No właśnie dostaliśmy DZIĘKI ZENEK!!!!!!!!!!!!!!!!

SaseK


 
Janina Nowrot
Janina Nowrot
Local time: 06:41
Russian to Polish
+ ...
Dzięki również Oct 16, 2006

Też otrzymałam rachunek - jak łatwo można zarobić pieniądze! I to duze pieniądze. Oczywiście pod warunkiem, że się znajdzie naiwnych.

 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
German to Polish
+ ...
Niesamowite! Oct 17, 2006

Przeczytałem opis w podanym linku. Ciekawy jestem jak sytuacja się rozwinie. Moim skromnym zdaniem będzie bardzo trudno zarzucić nielegalność tego procederu, chociaż od razu widzę, że to nie jest niemożliwe.

W każdym razie dzięki za ostrzeżenie - na pewno zaoszczędzi wielu nerwów i kosztownego procesu.


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
Czytajcie objaśnienia na odwrocie takich "dokumentów" Oct 17, 2006

Do mnie najpierw wydzwaniała jakaś uparta pani i prosiła o potwierdzenie danych w takiej 'książce telefonicznej'. Potem chciała mnie namówić na płatną reklamę, ale ja nie chciałem.

Po miesiącu przyszedł rachunek na ok. 300 PLN za wpis podstawowy. Już się zdążyłem wnerwić, a tu czytam dalej, na odwrocie, że to jest propozycja (sic !) i zawarcie umowy następuje po zapłaceniu na konto pieniedzy. Nie chciałem tego, więc papier podarłem i wywaliłem. Ale co się
... See more
Do mnie najpierw wydzwaniała jakaś uparta pani i prosiła o potwierdzenie danych w takiej 'książce telefonicznej'. Potem chciała mnie namówić na płatną reklamę, ale ja nie chciałem.

Po miesiącu przyszedł rachunek na ok. 300 PLN za wpis podstawowy. Już się zdążyłem wnerwić, a tu czytam dalej, na odwrocie, że to jest propozycja (sic !) i zawarcie umowy następuje po zapłaceniu na konto pieniedzy. Nie chciałem tego, więc papier podarłem i wywaliłem. Ale co się najpierw wkurzyłem to moja strata...

Po 2 tygodniach dzwoni uparta pani (głos nawet poznałem) - możecie mi wierzyć, że nie byłem chętny do potwierdzenia danych i poprosiłem grzecznie o zakończenie rozmowy.


[Edited at 2006-10-18 07:43]

[Edited at 2006-10-18 07:44]
Collapse


 
maciejm
maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
English to Polish
+ ...
Czy ja dziwny jestem? Oct 20, 2006

No właśnie, czy ja jestem dziwny, że nie płacę za nic czego nie zamówiłem? I to niezależnie od tego czy będzie to 4 czy 400 złotych.
Pozdrawiam,
M

[Edited at 2006-10-20 14:48]


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
Do Macieja: Oct 20, 2006

Nie jesteś dziwny - ja też nie płacę za takie coś, czego nie zamówiłem. Co ciekawe, około 10 lat temu przychodziły do mnie faktury z tzw. Zachodu na kilkaset funtów np. za jakiś niezamawiany wpis do "najlepszego katalogu firm światowych", lądowały w koszu, bo gdzie mogły lądować. Widać nauka nie idzie w las tylko się sposób działania upowszechnia

Pozdawiam,
P.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 06:41
German to Polish
+ ...
Dzięki za info Oct 20, 2006

Zenonie,

serdeczne dzięki za informację.
Przekazałam znajomym, którzy tkwią w szponach tepsy.

To jest skandal! O ile słowo "skandal" w IV RP jeszcze coś znaczy.

Kolejny powód, dla którego cieszę się, że wzięłam rozwód z ośmiornicą TPSA.....


Pozdrawiam,
A


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 06:41
@Tygru Oct 21, 2006

Z tepsą to ma chyba wspólnego tyle, że kolory tej niby-fakturki sa podobne do tych na rachunku tepsowym...

 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 06:41
German to Polish
+ ...
@ Piotr Oct 22, 2006

Piotr Wargan wrote:

Z tepsą to ma chyba wspólnego tyle, że kolory tej niby-fakturki sa podobne do tych na rachunku tepsowym...


Niejasno się wyraziłam.

1. TEPSa to hydra
2. Nie otrzymuję faktur z TEPSy, więc rachunek, o którym mowa, puściłabym przez niszczarkę.

Pozdrawiam,
A


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Uwaga na firmę Publikacje Polskiej Telefonii Sp. z o.o. 00-515 Warszawa, ul. Żurawia 22






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »