Mobile menu

Nowa wersja Copernic Desktop search
Thread poster: ZenonStyczyrz

ZenonStyczyrz
Local time: 10:11
English to Polish
+ ...
Nov 2, 2006

Polecam jako uzupełnienie Google Desktop Search.
Rozpoznaje polskie znaki diakrytyczne nie tylko w tytule dokumentu (GDS), ale również w jego treści.
Posiada również bardzo przydatną funkcję podglądu danego dokumentu bez konieczności jego otwierania.

Do pobrania pod adresem
http://www.copernic.com/

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Miałem kiedyś przez chwilę Nov 2, 2006

i pamiętam, że dość mocno obciążał system - masz jakieś praktyczne doświadczenia z nową wersją w tym zakresie?

Pozdrawiam

Andrzej

Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
obciąża system? Nov 2, 2006

Witam

Korzystam od kilku lat właśnie z Copernica i nie mogę powiedzieć, aby obciążał system. Ale też nie chodzi u mnie non-stop, a jedynie gdy czegoś wyszukuję. Ustawiłem indeksowanie tylko folderów, w których faktycznie mogę czegoś szukać (używam tylko w celach zawodowych) i włączam je raz na 2-3 tygodnie.

Sprawuje się b. dobrze. Zero zastrzeżeń.

pozdrawiam
Michał

ZenonStyczyrz
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie zauważyłem obciążenia systemu Nov 2, 2006

Copernic i Google "chodzą" na moim laptopie cały czas i uruchamiają się przy starcie. Komputer nie działa mi wolniej, chyba, że akurat program antywirusowy robi gruntowny skan dysku

Piotr Sawiec  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Nie ma życia bez copernica Nov 2, 2006

Sobie nie wyobrażam pracy bez tego programu. Mam natomiast zapytanie, jakie są zalety używania Google Desktop Search i Copernica jednocześnie? Oprócz ew. dostępu do wyszukiwarki i konta mailowego?

Piotr

ZenonStyczyrz
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Moim zdaniem programy się uzupełniają Nov 2, 2006

Jak już wcześniej mówiłem Copernic rozpoznaje polskie znaki w treści dokumentu i ma przydatną funkcję podglądu bez konieczności otwierania.
Natomiast Google ma opcję "advanced search", gdzie można np. zdefiniować zakres czasowy wyszukiwania (date within) czy wykluczyć pewne słowa z wyszukiwania (doesn't have words).
Można też instalować różne "indexing plug-ins".

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Copernic OK Nov 3, 2006

Copernic faktycznie obciąża system, jeśli włączona jest funkcja aktualizacji indeksu na żywo.
MSZ nie ma takiej potrzeby. Ja aktualizuję indeks co kilka dni - kiedy idę na obiad, jak czytam dziecku itp. Absolutnie mi to wystarcza.
Wychodzę z założenia, że pamiętam gdzie zachowałem pliki z tych kilku dni.

W nowej wersji znalazłem następujące usprawnienia:

1. w pole wyszukiwania można wpisać literę "ś". W poprzedniej wersji było to niemożliwe. Można było tylko wkleić dane słowo i wtedy program mógł je znaleźć.
Koresponodowałem z nimi i powiedzieli, że tak po prostu jest.
W nowej wersji problem zniknął.

2. Szukanie w plikach CSV. W moim przypadku dotyczy to jedynie glosariuszy MS. Poprzednia wersja indeksowała słowa, ale nie generowała podglądu. Nowa już znajduje dane słowo.

3. Możliwość tworzenia list ulubionych wyszukiwań - określam np. katalog, w którym mam szukać danego terminu.

Tu:

http://help.copernic.com/topic/desktopsearch20en/CDS2.htm#

znajduje się opis zaawansowanych funkcji wyszukiwania. Z lewej strony menu: "Refine a search with advanced fields" i "Refine a search with operators".

Na wszystko co Google (oprócz samej wyszukiwarki) obraziłem się śmiertelnie po jajach z nanjowszą wersją Toolbara.
Eksperymentowałem z różnymi wyszukiwarkami desktop (Windows Live, Google).
W Copernicu najbardziej mi odpowiada jego ergonomia. Windows Live DS to potworna ślamazara.

Tak na marginesie, zastąpiłem Google Toolbar wynalazkiem pt. Groowe Toolbar. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Paweł

[Edited at 2006-11-03 09:10]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Nowa wersja Copernic Desktop search

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs