https://www.proz.com/forum/polish/60966-przela%C5%82a_si%C4%99_czara_goryczy_podatkowa.html

Off topic: Przelała się czara goryczy ... podatkowa
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 08:34
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Dec 4, 2006

Otóż dowiaduję się dzisiaj, że w ramach kolejnych populistycznych działań ekipa trzymająca władzę chce uruchomić za m. in. moje pieniądze tanie kancelarie prawne dla rodaków tyrających na Wyspach. Bo oni nie znają języka difołt.
A kto im do [...] zabronił nauczyć się języka difołt? I kto dał prawo finansować za m. in. moje tanie kancelarie ludziom, którzy w sumie nie najgorzej zarabiają, a ich wadą jest to, że im się nie chciało?
Mam już tego serdecznie
... See more
Otóż dowiaduję się dzisiaj, że w ramach kolejnych populistycznych działań ekipa trzymająca władzę chce uruchomić za m. in. moje pieniądze tanie kancelarie prawne dla rodaków tyrających na Wyspach. Bo oni nie znają języka difołt.
A kto im do [...] zabronił nauczyć się języka difołt? I kto dał prawo finansować za m. in. moje tanie kancelarie ludziom, którzy w sumie nie najgorzej zarabiają, a ich wadą jest to, że im się nie chciało?
Mam już tego serdecznie dosyć. I tak już planuję przenieść się w cieplejsze rejony, bo zimy nie lubię, ale pomyślałem, że dokądkolwiek nie pójdę, zawsze jakiś minister finansów (czytaj - narkoman na głodzie) będzie tak używał moich pieniędzy, by uzyskać możliwie najgorszy efekt.
Stąd pytanie - czy ktoś ma doświadczenie z tzw. rajami podatkowymi - czy to faktycznie działa i czy da się tak funkcjonować.
Oczywiście, nie oczekuję tutaj na forum szczegółów, z wiadomych względów.
Jeśli ktoś będzie miał ochotę napisać na priva, gwarantuję poufność.
Jeśli chętnych będzie więcej, można zorganizować odrębne, zamknięte dla osób postronnych forum zupełnie gdzie indziej.
Do tej pory miałem takie fałszywe przekonanie, że 19% podatek liniowy jest niemal darem niebios. Ale jak sobie uświadomiłem, jaka to jest kwota i na co to idzie, ogarnęła mnie wściekłość.

Wyzyskiwani na wszelkie sposoby, łączcie się!

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 08:34
Member (2010)
English to Polish
+ ...
agree Dec 5, 2006

Andrzej, zgadzam się z Tobą i chciałabym dołączyć to tego forum. Od jakiegoś czasu poważnie planuję wyrejestrowanie firmy w Polsce i zarejestrowanie jej w jakimś normalnym kraju.
W moim przypadku, oprócz US, głównym powodem jest mafia ZUS. To nie jest normalne, że prowadząc działalność gospodarczą muszę płacić tak wysokie składki ZUS, co miesiąc. I żadnych korzyści z tego. Po prostu utrzymujemy administrację ZUS.
Pozdrawiam Ewa


[Edited at 2006-12-05 09:56]


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 08:34
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Niemcy - definitywnie odradzam Dec 5, 2006

Tu mamy piekło podatkowe...
Ja też chcę do raju.
Tylko jak wziąć dom ze sobą?

Pzdr.
Jerzy


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:34
English to Polish
dom - rzecz nabyta Dec 5, 2006

Ja też chcę do tego raju!

 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 08:34
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dom jest tam, gdzie rodzina Dec 5, 2006

Jerzy Czopik wrote:

Tu mamy piekło podatkowe...
Ja też chcę do raju.
Tylko jak wziąć dom ze sobą?

Pzdr.
Jerzy


Fizyczny dom można sprzedać / kupić nowy.

Podobno niezłe warunki są na Słowacji. Tylko tam znów populiści przebąkują o odejściu od liniowego.

Gwoli uzupełnienia:

Szokujące jest dla mnie też to, że tutaj od jakiegoś czasu jedną z najcięższych obelg, niemal oskarżeniem o zbrodnię, jest nazwanie kogoś liberałem.

No cóż, jak sie troszkę obrobię (he, he) to zabieram się za poszukiwania.

Pozdrawiam

Andrzej


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 08:34
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Cały kłopot w tym, Dec 5, 2006

że sprzedając dom napełniłbym jeszcze bardziej kabzy temu narkomanowi na głodzie tutaj, no i bankowi, który i bez tego obłowi się na nas (wszystkich jak my) niesamowicie.

Może się nam jakiś raj tu wykluje
J.


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 08:34
@Jerzy Dec 6, 2006

Jerzy Czopik wrote:

Tu mamy piekło podatkowe...
Ja też chcę do raju.
Tylko jak wziąć dom ze sobą?

Pzdr.
Jerzy


Piekło podatkowe, ale za to państwo socjalne - czyli za te podatkowe dziengi coś tam obywatele Niemiec dostają, prawda? A u nas ... Taka różnica.

@Andrzej: dopiero teraz się przelewa, po jakimś głupim newsie ?

Przecie głupoty i marnowanie pieniądza podatnika, to nie są nowe rzeczy...

Miłego Mikołaja!

pw


 
Andrzej Sawicki
Andrzej Sawicki
Poland
Local time: 08:34
German to Polish
+ ...
Ważny szczegół Dec 6, 2006

Piotr Wargan wrote:
Przecie głupoty i marnowanie pieniądza podatnika, to nie są nowe rzeczy...

I nie dotyczą tylko Polski, nie zapominajmy.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Przelała się czara goryczy ... podatkowa






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »