Boost your career as a professional translator!

Boost your career as a professional translator! SDL hosts a virtual conference featuring a selection of free resources to help grow your freelance business, as well as an update on the new features of the world’s most trusted translation software - SDL Trados Studio 2017

Click for Full Participation

Uwaga na oferty rejestracji domen!
Thread poster: MTG_tlumaczenia
MTG_tlumaczenia
Poland
Local time: 14:50
English to Polish
+ ...
Dec 14, 2006

Zgłosiła się do mnie firma (myślę, że nie ona jedna, więc nazwy nie podam) z następującym komunikatem: "Klient zwrócił się do nas z wnioskiem o rejestrację domeny xxxxx.eu (gdzie xxxx to nazwa mojej domeny xxxx.pl),ale ponieważ Pan posiada domenę xxxx.pl chcemy zapytać, czy w trosce o swoją markę nie byłby Pan zainteresowany zastrzeżeniem także tej domeny dla siebie." Przyznacie, że dla osoby, która nie wykupiła na wstępie wielu domen o tej samej nazwie, wyrobiła sobie jakąś markę i otrzymuje tego typu sygnał - jest on dość alarmujący. I w dodatku jaka miła firma! Chronią mnie przed ew. nieuczciwą konkurencją! Kiedy przyszło do rozmowy o pieniądzach, dowiedziałem się, że mogę pozbyć się kłopotu za jedyne niemal 500 zł. Odłożyłem słuchawkę po zakończonej rozmowie, ochłonąłem... i spojrzałem do Internetu w kwestii cen domen. Już za pięć minut byłem właścicielem domeny xxxx.eu za trochę ponad 100 zł! Myślę, że to jednak dobrze psychologicznie opracowany przekręt. W tym przekonaniu utwierdza mnie także fakt, że owa "przyjazna" firma przysłała mi fakturę pro-forma do zapłaty, ale nie przysłała żadnej umowy, na podstawie której miałaby świadczyć mi usługę, za którą żądała zapłaty. Ale może się mylę...

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Pomysłowość naciągaczy jest nieograniczona... Dec 14, 2006

a skutek działania w pośpiechu taki, że przepłaciłeś +/- trzykrotnie

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2006-12-14 13:24]

MTG_tlumaczenia
Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
na szczęście Dec 14, 2006

nie przepłaciłem. Ale gdybym zgodził się na przysłanie faktury faksem natychmiast po rozmowie, to kto wie

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Przepłaciłeś domenę Dec 14, 2006

Domeny .eu są dostępne od ok. 30 zł. To miałem na myśli. A jak kupujesz hosting, to i za 1 zł.

Pozdrawiam

Andrzej

MTG_tlumaczenia
Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie w tym rzecz Dec 14, 2006

Naprawdę bardziej zależy mi na zwróceniu uwagę na sprytne psychologiczne podejście tego przekrętu, a nie na ceny jako takie. A tak w kwestii informacyjnej - za domenę zapłaciłem 39,99, ale to nie wszystkie koszty, jeśli chce się domeny rzeczywiście używać (np. certyfikat rejestracji domeny także się przydaje, przekierowanie, etc.)

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Uwaga na oferty rejestracji domen!

Advanced search

PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums