Mobile menu

Słownik prawniczy DE - PL
Thread poster: Uwe Kirmse

Uwe Kirmse  Identity Verified
Local time: 03:30
Polish to German
+ ...
Nov 8, 2002

Polecam słownik, wprawdzie - jak tytuł wskazuje - napisany dla Niemców, ale w obu kierunkach.

K├Âbler

Rechtspolnisch

Deutsch-polnisches und polnisch-deutsches Rechtsw├Ârterbuch f├╝r jedermann

Verlag Franz Vahlen M├╝nchen

ISBN 3 8006 2720 5

cena 14 Euro

Nie dajcie si─Ö odstraszy─ç tym \"jedermann\". Has┼éa s─ů dobrze dobrane i moim zdaniem bardzo dobrze przetlumaczone. Oczywiscie nie dokona┼éem gruntownej analizy, moja ocena to na pierwszy rzut oka.

Wada: Jest \"has┼éo\" - \"t┼éumaczenie\", bez wyja┼Ťnie┼ä. Dlatego w┼éa┼Ťnie nie jest dla \"jedermann\", troch─Ö trzeba si─Ö zna─ç na sprawie, ┼╝eby dobrze pos┼éugiwa─ç si─Ö tym s┼éownikiem, ale je┼Ťli nie chcecie si─Ö poduczy─ç prawa, tylko t┼éumaczy─ç jakie┼Ť teksty, mog─Ö gor─ůco poleca─ç.

[ This Message was edited by: on 2002-11-08 22:13 ]

Direct link Reply with quote

Alina Brockelt  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Słownik Koebler Nov 9, 2002

Witam!

Uwe, niestety nie mog─Ö zgodzi─ç si─Ö z Tob┬▒ co

do oceny w.w. słownika. Kupiłam go przed niespełna rokiem jako podręcznik do biura i nie jestem z niego zadowolona. Jest w nim wiele dosłownych tłumaczeń, których absolutnie nie używa się w praktyce, a także mnóstwo niezrozumiałych (dla mnie) zwrotów z łaciny. Ponadto zawiera on, moim zdaniem, zbyt wiele pojęć, które z prawem nie maj± nic wspólnego. Nie mogę w tej chwili podać konkretnych przykładów, bo jak już wspomniałam słownik ten mam w biurze,

ale je┼╝eli kto┬ by┼éby zaintersowany, to ch─Ötnie w przysz┼éym tygodniu kilka \"ciekawostek\" przytocz─Ö.

Pozytwn± stron± słownika jest obszerny wstęp traktuj±cy o historii Polski, jej systemie prawnym itp.

Receznja (po niemiecku)w biutelynie ADUE,

w dokumencie .pdf na str. 7:

http://www.adue-nord.de/infoblatt/infoblatt-2002-01.pdf

Miłego weekendu życzy wszystkim

Alina

Uwe Kirmse  Identity Verified
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Nie podejm─Ö dyskusji, ... Nov 9, 2002

... napisa┼éem bowiem, ┼╝e moja ocena to na pierwszy rzut oka. Ze s┼éownik├│w prawniczych nie korzystam zbyt cz─Östo, a nie mam czasu, ┼╝eby przeanalizowa─ç je tak dla zabawy. Akurat w tych przypadkach, w kt├│rych korzysta┼éem z tego s┼éownika, nie mog┼éem narzeka─ç, a tych par─Ö hase┼é, na kt├│re rzuci┼éem okiem, wydawa┼éo mi si─Ö dobrze przet┼éumaczonych. Ale je┼Ťli zajmowa┼éa┼Ť si─Ö tym s┼éownikiem bardziej wnikliwie ni┼╝ ja, mo┼╝esz mie─ç racj─Ö.

[ This Message was edited by: on 2002-11-09 23:48 ]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Słownik prawniczy DE - PL

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
D├ęj├á Vu X3
Try it, Love it

Find out why D├ęj├á Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs