Pages in topic:   [1 2] >
Konto bankowe w Polsce przy zamieszkaniu zagranicą
Thread poster: Jerzy Czopik

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 07:07
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jan 6, 2007

Czy jest możliwe otwarcie konta bankowego w PL, nie bęcąc tam zameldowanym?
Jeżeli tak, to jaki bank polecalibyście?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Jerzy

Direct link Reply with quote

Aleksandra Kwasnik  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Deutsche Bank Jan 6, 2007

Ja mam od paru lat konto (rachunek) w Deutsche Bank (Rynek Glówny, Kraków, nie bylo zadnych problemów z otwarciem dla nie-rezydentów, wszelkie transakcje mozna przeprowadzac online (przelew EU) i jak dotad jestem zadowolona (mimo absurdalnych oplat dodatkowych jak np. "Za nieuzywanie karty" !!!).

HTH -
OK

SlawekW
English to Polish
+ ...
no to sie zacznie;) Jan 6, 2007

mysle, ze ilosc wypowiedzi w tym temacie doprowadzi do pobicia jakiegos Guinessa:)

oraz owszem, mozliwe jest oczywiscie:)

Pozdrawiam,

S.

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Wiem, że nie ma optimum Jan 6, 2007

ale "absurdalne opłaty za nieużywanie karty" to właśnie jesto dokładnie to, czego chcę uniknąć - bo nawet jeżeli miałbym kartę, używałbym jej tylko kilka razy w roku.
Potrzebuję konta najlepiej z zerowymi opłatami, po to, aby móc przechowywać na nim złotówki, zamiast konwertować je na euro po bardzo niekorzystnym kursie (w moim niemieckim banku).

Proszę więc o podanie własnych faworytów, bez dyskutowania - damy radę?

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
mBank / multibank Jan 6, 2007

zdecydowanie najkorzystniejsze jeśli chodzi o opłaty, bo mieszczą się w granicach kilku złotych miesięcznie, a w dodatku obsługa konta w 100% przez Internet. Przelewy zagranicę także bez przeszkód i tanio.

Chętnie bym taki bank znalazła w UK, ale jak dotąd szukam bez powodzenia

Magda

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Ale nie dla obcokrajowców Jan 6, 2007

Magda Dziadosz wrote:

zdecydowanie najkorzystniejsze jeśli chodzi o opłaty, bo mieszczą się w granicach kilku złotych miesięcznie, a w dodatku obsługa konta w 100% przez Internet. Przelewy zagranicę także bez przeszkód i tanio.

Chętnie bym taki bank znalazła w UK, ale jak dotąd szukam bez powodzenia

Magda

Wymagają karty stałego pobytu, nie wiedzieć dlaczego właściwie. Poza tym są OK, oprócz tego, że mBankowi od czasu do czasu pada system na kilka godzin, a ostatnio hacking.pl wykrył poważną lukę zabezpieczeń (została już usunięta).

Pozdrawiam

Andrzej

Magdalena Silf
Germany
German to Polish
+ ...
... slyszalam, Jan 6, 2007

ze Bank Pocztowy jest ok. ponoc zanych meldunkow, zadnych schodow, jest odlegla siostra Postbanku, osobistego doswiadczenia jednak brak

http://www.pocztowy.pl/u235/navi/71

pozdr

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję za informacje Jan 7, 2007

poczytałem o pocztowym, ale on się wyraźnie nie obsługuje przez Internet. A w moim przypadku internetowość to podstawa, bo przecież nie będę co chwilę jeździł na polską pocztę

Pozdrówki
J.

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
może BPH? Jan 7, 2007

http://www.bph.pl/pl
moim zdaniem w BPH internetowość bez zarzutu, ale nie wiem jakie są wymagania gdy jest się zameldowanym zagranicą
pozdr, Ewa

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
W BPH są właśnie też te absurdalne kary za niekorzystanie z karty Jan 7, 2007

Ewa Kaźmierczak wrote:

http://www.bph.pl/pl
moim zdaniem w BPH internetowość bez zarzutu, ale nie wiem jakie są wymagania gdy jest się zameldowanym zagranicą
pozdr, Ewa

Poza tym to zawsze był drogi i arogancki bank, a teraz jest w stanie szczątkowym i nie wiadomo, czy w ogóle się ostanie.

Ale można by sprawdzić, czy przejdzie taki numer. Poprosić kogoś z rodziny o założenie konta np. w Multi, WBK czy ING, a następnie poprosić o wydanie drugiej karty do rachunku. Myślę, że da się ustalić telefonicznie, czy to możliwe. W ostateczności można sie posługiwać nawet tą pierwszą kartą w bankomatach; nie da się tylko użyć jej do rozliczeń bezgotówkowych. Obsługa konta przez Internet będzie możliwa i w tym przypadku.

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-01-07 13:17]

Daniele Martoglio  Identity Verified
Polish to Italian
+ ...
Moje doswiadczenie... Jan 7, 2007

Jerzy Czopik wrote:
Jeżeli tak, to jaki bank polecalibyście?

Jerzy,

oproc mBank (gdzie niestety trzeba miec karta pobytu - ale nie trzeba zadnego stalego pobytu, byle by karta pobytu) polecam WBK.

Kiedy jakies czas temu szukalem "normalny" bank z punkt widzenia "cywilizowanego zachodnioeuropejczyka" trafilem po wiele zaloznych prob do WBK, i tam bylo ok.

Mysle ze najprosciej jest tam dzwonic i pytac. Polecam oddzial na Rynku w Krakowie, mozesz tam rozmawiac z Pania Renata, mowiac ze "przyslal mnie tu Wloch"!

Daniele

Dominika Schoenborn  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 06:07
English to Polish
+ ...
A może Inteligo Jan 7, 2007

Tyle że nie wiem, czy trzeba być zameldowanym (otwierałam rachunek u nich, gdy mieszkałam jeszcze w Polsce, ale to było parę lat temu; dowiedz się, jak jest teraz). Jedyna opłata to 0.99 zł/miesięcznie za kartę Visa Electron. Żadnych opłat za prowadzanie rachunku, czy niekorzystanie z karty. Osobiście jestem zadowolona. Dostęp przez Internet, wypłaty w Polsce z bankomatów PKO BP bez prowizji. Polecam.

Pozdrawiam
Dominika

Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Z Inteligo zalecam ostrożność... Jan 7, 2007

Witam

Mam rachunek w Inteligo (nie mylić z PKO Inteligo) od prawie 2 lat i generalnie zastrzeżeń nie mam, ale mieli dwie poważne wpadki. Dwukrotnie byłem odcięty od kasy na koncie - nie mogłem podjąć pieniędzy w ŻADNYM bankomacie, nie mogłem zapłacić kartą, a wszystko działo się w godzinach, gdy placówki są już nieczynne. Do tego przy każdej próbie płatności/podejmowania środków z konta, środki te były ODEJMOWANE z mojego rachunku... Wróciły po 5 dniach...
Dlatego też zalecam ostrożność.

Michał

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nie rozumiem Jan 8, 2007

Michał Szcześniewski wrote:

Inteligo (nie mylić z PKO Inteligo)

To są 2 różne Inteligo i tak samo się nazywają?????

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Myślę, że Jan 8, 2007

to jest tak, że Inteligo to konto internetowe, a PKO Inteligo (z którego ja korzystam) to możliwość obsługi intenetowej normalnego konta bankowego (w moim przypadku Superkonto). Różnice chyba oczywiste dla osób trochę kumających tematykę bankową, a ze szczegółami można zapoznać się w odnośnych regulaminach.

Pozdrawiam

Elżbieta

PS. A może coś się zmieni na lepsze, kiedy Kazio zostanie prezesem

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konto bankowe w Polsce przy zamieszkaniu zagranicą

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs