Pages in topic:   < [1 2 3] >
Kolejna rozrywka nas może czekać
Thread poster: Izabela Szczypka
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
@ Oksana Jan 15, 2007

Lekarze startują poza konkursem

Jak to jest z siedzibą firmy: załóżmy, że chcemy mieć np. w Czechach, ale mieszkamy w Polsce?

Pozdrawiam,
pw


 
Izabela Szczypka
Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Piotrze Jan 15, 2007

Przypuszczam, że jak z każdą praca za granicą, tzn. płacisz podatki wg. tamtejszej skali, a w Polsce na koniec roku albo Ci każą dorównać do naszej skali, albo nie - zalezy jaką umowę mamy podpisaną z Czechami.
Mnie natomiast ta Czarnogóra zainteresowała - chyba zrobię mały research w wolnym czasie, chociaż pewnie miałabym kłopot z ubezpieczeniem swoich dzieci w Polsce, bo Cz. nie unijna ...


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Izo Jan 15, 2007

- no tak to pewnie jest. Ciekawe, jak to by było z miejscem rezydowania - czy przebywać można tu, a płacić tam? A co do Czarnogóry, bardzo ciekawy pomysł, trzeba zrobić jakiś risercz
Pozdrawiam,
p


 
Miłosz Sliwa
Miłosz Sliwa  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
:o Jan 15, 2007

[quote]bartek wrote:


"czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?"

Matko Boska... To jeżeli mieszkając w Krakowie będę przypadkiem wykonywał coś dla Klienta z Gdańska to co? Mam mu wysłać świstek papieru "pocztą polską".

A za znaczek też trzeba zapłacić


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Łotwa i Estonia Jan 15, 2007

oprócz Słowacji i Czech to kraje godne zainteresowania. Blisko i nie mają takich paranoi jak tu.

See you there.


Magda


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
Magda Jan 15, 2007

It would be nice to see you in Broumov or Nachod
T.


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:08
English to Polish
a potem... Jan 15, 2007

bartek wrote:

It would be nice to see you in Broumov or Nachod
T.


...raz na rok będziemy organizować polski pałłał w Nachodzie.


 
Izabela Szczypka
Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Koniecznie Nachod? Jan 15, 2007

Ja mam bliżej do Liberca A w ogóle rewelacyjny byłby Harrachov - niespełna 30 km jak dla mnie
Dla usportowionych byłyby pałłały narciarskie (zjazdowe albo biegowe, co kto lubi).

[Edited at 2007-01-15 22:53]


 
novjak
novjak
Local time: 09:08
English to Russian
+ ...
zagranica ... Jan 16, 2007

Witam
nie chce wprowadzać was w bład przepisy sie zmieniają nalepiej zadzwonić do ambasady oni udzielą informacji. Zgadzam sie z Magda Jest jeszcze Litwa Łotwa Estonia. Znajomy mieszka w Polsce czasami bywa w Czarnogórze (negocjacje kontrachenty) a nie ze wzgłedu na rozliczenia podatkowe. Maja udogodnienia dla małych firm dlatego perejestrował firmę tam.


 
Izabela Szczypka
Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
@ Miłosz Jan 16, 2007

Milosz Sliwa wrote:
A za znaczek też trzeba zapłacić

Wrzucisz w koszty I dołozysz do kosztów jeszcze buty, bo na pocztę bez butów cięzko pójść.


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Member (2010)
English to Polish
+ ...
:) @Iza Jan 16, 2007

[quote]Iza Szczypka wrote:

Milosz Sliwa wrote:
I dołozysz do kosztów jeszcze buty, bo na pocztę bez butów cięzko pójść.


Iza
Butów chyba nie można wrzucić w koszty, próbowałam) No chyba, że po prostu muszę zmienić księgową
Ale chętnie polecę na wyspę LOSTów
pozdr. Ewa


 
MTG_tlumaczenia
MTG_tlumaczenia
Poland
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
Jedno wiem. Jan 18, 2007

[/quote]

Też nie mogę się doszukać tej informacji. Ja klientów indywidualnych nie obsługuję wcale, innymi słowy w ogóle nie prowadzę usług dla tzw. ludności, a klientom (czyli firmom) wystawiam faktury VATowskie - czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?

A może ten pomysł dotyczy wyłącznie przysięgłych czyli publicznych?

Magda


[Edited
... See more
[/quote]

Też nie mogę się doszukać tej informacji. Ja klientów indywidualnych nie obsługuję wcale, innymi słowy w ogóle nie prowadzę usług dla tzw. ludności, a klientom (czyli firmom) wystawiam faktury VATowskie - czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?

A może ten pomysł dotyczy wyłącznie przysięgłych czyli publicznych?

Magda


[Edited at 2007-01-15 13:36] [/quote]

Obecnie funkcjonujące przepisy mówią o tym, że kasa fiskalna jest obowiązkowa (a może dla nas będzie) w przypadku prowadzenia usług dla ludności (ludzkości ). Natomiast klient otrzymuje JEDEN z dwóch dokumentów fiskalnych: albo paragon fiskalny, albo fakturę. Więc firmie po staremu wysyłać będziemy fakturę, a klientowi indywidualnemu po staremu nie będziemy dawać nic, chyba że się upomni. Jedno co mnie boli, to że po ew. zmianie przepisów, żeby wszystko zostało po staremu trzeba będzie kupić kasę. Zdzierstwo!
Collapse


 
Wiola Karwacka
Wiola Karwacka
Local time: 09:08
English to Polish
+ ...
koniecznie wyspa Feb 12, 2007

novjak wrote:
Pomysł o emigracji grupowej mi się podoba moze się złożymy i kupimy ta wyspę na sprzedaż (najmniejsza wyspa świata) , no cós będzie wyspa tłumaczy... dlaczego nie?


Bardzo, ale to bardzo chciałabym się złożyć na tę wyspę, ale nigdzie na proz nie mogę znaleźć zakładki informującej o 'group buy'. Pewnie trzeba poczekac

Są takie małe kasy fiskalne - zmieści się to to w bucie w przedpokoju. Głowy do góry!

Pozdrawiam
Wiola


 
Maciej Andrzejczak
Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
Member
English to Polish
+ ...
albo inne rozwiązanie Feb 13, 2007

(żartoczywiście) - kupic akcje firmy Elzab - pewnie im się polepsza wskaźniki sprzedaży kas, to i szary akcjonariusz coś zarobi

 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:08
German to Polish
+ ...
koniec klientów indywidualnych Feb 13, 2007

Dla mnie to oczywiste. I tak tłumaczę dla indywidualnych osób jakieś śladowe ilości tekstów. No to nie będę tłumaczył wcale A jak komuś bardzo będzie zależeć, to się dogadam z jakąś zaprzyjaźnioną agencją, która kasę sobie na pewno kupi.

 
Pages in topic:   < [1 2 3] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kolejna rozrywka nas może czekać






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »