Pages in topic:   < [1 2 3]
Kolejna rozrywka nas może czekać
Thread poster: Izabela Szczypka
Szymon Cegielka
Szymon Cegielka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:41
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Kasa fiskalna do końca kwietnia 2011? Mar 1, 2011

Przepraszam za małą nekromancję, ale nie odnalazłem podobnego wątku w miarę aktualnego, natomiast dzisiaj dzwonili do mnie z firmy zajmującej się sprzedażą kas fiskalnych, co z kolei skłoniło mnie do pobieżnego przyjrzenia się temu w sieci...

Wyniki poszukiwań: podobno mam zaopatrzyć się w kasę fiskalną do końca kwietnia... argh serio? nawet przy ZEROWEJ liczbie zleceń realizowanych dla "ludności"?
każda sprzedaż na fakturę VAT (lub nie-VAT przy sprze
... See more
Przepraszam za małą nekromancję, ale nie odnalazłem podobnego wątku w miarę aktualnego, natomiast dzisiaj dzwonili do mnie z firmy zajmującej się sprzedażą kas fiskalnych, co z kolei skłoniło mnie do pobieżnego przyjrzenia się temu w sieci...

Wyniki poszukiwań: podobno mam zaopatrzyć się w kasę fiskalną do końca kwietnia... argh serio? nawet przy ZEROWEJ liczbie zleceń realizowanych dla "ludności"?
każda sprzedaż na fakturę VAT (lub nie-VAT przy sprzedaży na terenie UE) i wszystko co jest - dla firm...

serio muszę wyrzucić w błoto pieniądze na coś, co będzie stało i się kurzyło?

Czy ktoś się orientuje może trochę dokładniej, jak wygląda sytuacja?
Collapse


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 16:41
Member (2010)
English to Polish
+ ...
pobieżnie Mar 2, 2011

Rozmawiałam wczoraj ze swoją księgową w tej sprawie - powiedziała mi, że kasa fiskalna dopiero wtedy gdy przekroczę 20 000 PLN narastająco ze sprzedaży usług fizycznym klientom (tzn. nie-uniwerki, nie-firmy, nie-biura, ale "Kowalscy", czy też korepetycje).
Na razie mam zapisywać w zeszycie (będę miała w tym roku kilku "fizycznych" klientów) i to co zapiszę będzie brane do moich miesięcznych rozliczeń podatkowych, ale kasa fiskalna dopiero wtedy gdy przekroczę 20 000 PL
... See more
Rozmawiałam wczoraj ze swoją księgową w tej sprawie - powiedziała mi, że kasa fiskalna dopiero wtedy gdy przekroczę 20 000 PLN narastająco ze sprzedaży usług fizycznym klientom (tzn. nie-uniwerki, nie-firmy, nie-biura, ale "Kowalscy", czy też korepetycje).
Na razie mam zapisywać w zeszycie (będę miała w tym roku kilku "fizycznych" klientów) i to co zapiszę będzie brane do moich miesięcznych rozliczeń podatkowych, ale kasa fiskalna dopiero wtedy gdy przekroczę 20 000 PLN.
Zamierzam to sprawdzić jeszcze w US.
pozdrawiam, Ewa


[Edited at 2011-03-02 00:24 GMT]
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kolejna rozrywka nas może czekać






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »