Mobile menu

Pages in topic:   [1 2 3] >
Kolejna rozrywka nas może czekać
Thread poster: Iza Szczypka

Iza Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 21:04
English to Polish
+ ...
Jan 15, 2007

Tym razem w postaci kas fiskalnych: http://tinyurl.com/yj49qp
Obawiam się problemów prawno-obyczajowych z powodu odległości pomiędzy biurkiem a łózkiem nie przekraczającej 2 metrów oraz faktu, że w przeciwieństwie do w/w łózka biurko mam malutkie i już nic na nim nie zmieszczę ...

Direct link Reply with quote

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Kasa fiskalna Jan 15, 2007

mieści się u mnie spokojnie na balkonie. Nie widzę problemu. To coś, co udaje mój gabinet ma 8 m w kwadracie i już nie pomieści jeszcze jednego ustrojstwa. Chyba, że usunę taborecik spod stóp, a pod nimi upchnę kasę.
Izo, nie pomyślałaś o przestrzeni podłóżkowej

A poważnie, czy urzędnicy w MF nie mają innych problemów, tylko, jak tu dopaść maluczkiego i śrubę mu dokręcić? Czy każdy w tym kraju musi być traktowany jak potencjalny przestępca?
Duszno mi
T.

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Lamer pyta Jan 15, 2007

Czy będąc vaciakiem też trza mieć tom kase fiskalnom?

Na balkonie to styki mogą zaśniedzieć, ale ja w sofce rozkładanej mam trochę miejsca.

Pozdrawiam wiosennie,

Paweł

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
I tu się mylisz Jan 15, 2007

Teoretycznie mam klientowi wydawać paragon fiskalny. Nie będe w tym celu ani włazić pod łóżko, ani latać na balkon, szczególnie w zimie. Czyli zostaje mi dalej tylko jedna opcja lokalizacyjna dla tej kasy, i kłopoty z obyczajówką murowane.

@ PAS: A, nie wiem, ale próg 40,000 PLN to próg zbliżony do progu obowiązkowego VAT, więc pewnie tak ... Co tam faktury, przecież producenci kas z czegoś muszą żyć.
Rence i nogi opadajom.

[Edited at 2007-01-15 13:02]

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
2 pytania... Jan 15, 2007

Czy jeśli się robi tylko dla firm (nie dla osób prywatnych) to też trzeba? Czytam to i czytam i ni rozumim do kuńca?

Może któś wi i mi powi?

A ja mam jeszcze inne pytanie:
A czy można teraz zawieszać działalność (US i ZUS miały na ten temat różne zdania)?

Pozdrawiam towarzyszy niedoli (to co - grupowo emigrujemy na bezludną wyspę - może taki eksperymencik Dharma, może się zaszyć gdzieś, jako te LOSTy ....).
Już mi całkiem straszno/ wcale nieśmieszno / -

Pozro,
pw

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Żarty żartami Jan 15, 2007

Ja rozumiem, że chcą skontrolować przychody nieewidencjonowane, ale kto po oficjalnym przekroczeniu 40,000 PLN obrotu ma jeszcze czas i głowę na przychody nieewidencjonowane w ilości wartej zachodu??
Czegoś tu nie rozumiem, ale ostatnio wielu rzeczy nie rozumiem, więc to norma zaczyna być ...

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Właśnie... Jan 15, 2007

Piotr Wargan wrote:

Czy jeśli się robi tylko dla firm (nie dla osób prywatnych) to też trzeba? Czytam to i czytam i ni rozumim do kuńca?

Może któś wi i mi powi?

Też nie mogę się doszukać tej informacji. Ja klientów indywidualnych nie obsługuję wcale, innymi słowy w ogóle nie prowadzę usług dla tzw. ludności, a klientom (czyli firmom) wystawiam faktury VATowskie - czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?

A może ten pomysł dotyczy wyłącznie przysięgłych czyli publicznych?

Magda

[Edited at 2007-01-15 13:36]

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Pytanie Jan 15, 2007

Gdybym zarejestrowała działalność w Czechach, to też z tą kasą musiałabym spać? Czy z każdym tłumaczeniem stawać po tamtej stronie Kudowy?
T.
Magda napisała;
"czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?"

Magdo, nie strasz. Ja faktycznie urzęduję na 8 metrach i każdy segregator to zmniejszenie ilości tlenu! A poza tym - paragon będzie też musiał wędrować do klienta??!!
T

[Edited at 2007-01-15 13:37]

[Edited at 2007-01-15 13:38]

novjak
English to Russian
+ ...
Zaczekajmy ... Jan 15, 2007

Witam
na razie to są propozycje. Jak pamietacie już nie raz padala taka propozycja przede wszystkim pod kontem lekarzy. Jak na razie nic z tego nie wyszło. Jezeli chodzi o zawieszenie działalności to niby mozno zawieszać ale jednak proszę sprawdzić. Pomysł o emigracji grupowej mi się podoba moze się złożymy i kupimy ta wyspę na sprzedaż (najmniejsza wyspa świata) , no cós będzie wyspa tłumaczy... dlaczego nie?
Jeżeli chodzi o dzialalność w Czechach... mam znajomych mieszkających w Polsce z działalnością w Czarnej Górze. Większość Państw ma już podatki liniowe, w przypadku Czarnej Góry rozliczenia roczne. Latają tam raz do roku. Podobo również są ułatwienia w Czechach.

Pozdrawiam
Oksana

P.S. Jeżeli brakuje m zapraszam mam kilka m wolnych, a w Ikea są świetne 'kłęczniki' więc mozna wygospodarować miejsce pod stołem...

Magdalena Psiuk  Identity Verified
Poland
Member (2016)
English to Polish
+ ...
zawiedzać działalnośći... Jan 15, 2007

nie można. Tzn. pani w ZUS bez pytania przyjmie od nas druczki (ZUA i ZFA chyba), ale możemy się cieszyć tylko do czasu kontroli. Można się "zawiesić" tylko, jeśli jednocześnie wyrejestrujesz się w urzędzie miasta czy gminy, czyli de fakto trzeba zlikwidować firmę, a potem ją założyć na nowo (wszystkie papierki, regony, wpisy do ewidencji na nowo, no i oczywiście opłaty).

ZUS ma 5 lat na sprawdzenie, czy zawieszałeś działąlność, czy nie, i przez te 5 lat mogą ci kazać zapłacić to, co myślałeś, zę udało ci sie zaoszczędzić na zawieszeniu.

Wiem, bo mój znajomy zawieszał działąlność na wakacje - uczy dzieci w przedszkolach różnych dziwnych rzeczy, i oczywiste w wakacje nie zarabia. PArę miesięcy temu dopadł go ZUS, i domaga się nie tylko spłaty zaległych składek, ale też odsetek, jakieś straszne tysiące się z tego zrobiły.

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Magdo Jan 15, 2007

Jak mi pokażesz publicznego, który z samych uwierzytelnionych tłumaczeń dla osób fizycznych uzyskał 40,000 PLN obrotu, to polecę go obejrzeć jako okaz. Czyli publicznych sensu stricto to nie załapie.
Załapie takich publicznych jak ja, dla których tego typu tłumaczenia stanowią może 15% działalności, a cała reszta na faktury leci. I to vatowskie faktury, nie rachunki, bo przy tym poziomie obrotów chciał - nie chciał, jesteś waciakiem.
Jak zwykle w MF wiedzą, że dzwoni, tylko nie wiedzą gdzie. Może im ten pomysł przejdzie z czasem ...

[Edited at 2007-01-15 14:31]

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Kasy w postaci implantów należy wszczepić pod skórę Jan 15, 2007

i zaspawać oraz zabetonować lekarzom i prawnikom.
NIGDY nie byłem w stanie wydębić faktury od prawnika, a jeśli tak, to tylko pod warunkiem dopłaty VATu + podatku dochodowego. Oczywiście rezygnowałem z takiego luksusu. A w ogóle, to było jak obraza - ktoś chce fakturę?
O lekarzach szkoda fatygi.

Ja wystawiam tylko faktury, a kasę mam chyba z 8 - 9 lat. Raz na miesiąc się pusty raport drukuje.
Rolki trzeba przechowywać 5 lat, chociaż blakną po pół roku. Raz na pół roku musi przyjść serwis i postawić stempelek w książce serwisowej. Kosztuje to chyba z 80 zeta.

Bo trzeba kraść miliony, wtedy to jest ICH kłopot.

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-01-15 14:24]

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 20:04
Member
English to Polish
+ ...
Nie mogę tam wejść... Jan 15, 2007

Iza Szczypka wrote:

Tym razem w postaci kas fiskalnych: http://tinyurl.com/yj49qp
Obawiam się problemów prawno-obyczajowych z powodu odległości pomiędzy biurkiem a łózkiem nie przekraczającej 2 metrów oraz faktu, że w przeciwieństwie do w/w łózka biurko mam malutkie i już nic na nim nie zmieszczę ...

Iza,
juz kilka razy próbowałam (mniej więcej co godzinę) i nie wchodzi mi link. Przeładowałam komputer, bo czasem jak zapakowany od korzystania z Internetu, to mi tak robi, ale tez nic.
Powiedz, proszę, gdzie szukać.

Pozdrawiam,

Iwona

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Iwonko Jan 15, 2007

Rzeczpospolita, dział Podatki.
Pełny link: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070115/ekonomia/ekonomia_a_2.html?k=on;t=2007011520070115

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
@ genre i @ Andrzej Jan 15, 2007

@ genre: Dzięki, czułem, że to tak jest... Czyli likwidować całkiem w zusie i uesie. Sprawa jasna.

@ Andrzej: Doskonałe! A to ci przecie dla ludności usługi trzepią, niepotwierdzane żadnymi fakturami. A taksiarz w taryfie kasę wozi i tych parę groszy zarabia... ale wioska.

Pozdro,
pw

Pages in topic:   [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kolejna rozrywka nas może czekać

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs