Trening Tradosa: Wrocław czy Gdańsk?
Thread poster: Jerzy Czopik
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 15:23
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jan 20, 2007

Jest pewien dylemat, gdyż muszę wybrać między tmi dwoma miastami. Jeżeli Wrocław, to byłaby tylko jedna sesja. W Gdańsku mogą być dwie.

Proszę więc o zagłosowanie:
Wrocław
czy
Gdańsk

Dziękuję
Jerzy


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 15:23
English to Polish
+ ...
Wrocław Jan 20, 2007

Mam wrażenie, że Dolny Śląsk z przystawkami jest szerzej reprezentowany na prozie. Dojedzie tutaj Opolszczyzna, a i Poznań nie pogardzi - tym bardziej, że mają już wprawę w dojeżdżaniu do Wrocławia
Pozdrawiam
Teresa


 
Tomasz Niedbala
Tomasz Niedbala
Poland
Local time: 15:23
English to Polish
A my biedni, z dalekiej północy ;-) Jan 21, 2007

Pozostaje być "samoukiem" - do Wrocławia jadę średnio 9 godzin, a Gdańsk jest naprawdę wart odwiedzenia !!!

Z pozdrowieniami

Tomek Niedbała


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 15:23
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Też temu Gdańsk proponowan jest Jan 21, 2007

bo Poznań i Wrocławik siebie blisko są.
Mam do wyboru dwie możliwości:
dwie sesje w Gdańsku i powrót w niedzielę, 18.03., bo wtedy jest bezpośrednie połączenie z Dortmundem, albo jedna sesja we Wrocławiu i powrót w sobotę, 17.03 - znowu bezpośrednie połączenie z Dortmundem.
Wszystko służy minimalizacji kosztów...
Treningi będą codzennie, więc też muszę się poruszać miŁdzy miastami (nocą, bo kiedy) - dlatego chciałbym to wszystko możliwie opt
... See more
bo Poznań i Wrocławik siebie blisko są.
Mam do wyboru dwie możliwości:
dwie sesje w Gdańsku i powrót w niedzielę, 18.03., bo wtedy jest bezpośrednie połączenie z Dortmundem, albo jedna sesja we Wrocławiu i powrót w sobotę, 17.03 - znowu bezpośrednie połączenie z Dortmundem.
Wszystko służy minimalizacji kosztów...
Treningi będą codzennie, więc też muszę się poruszać miŁdzy miastami (nocą, bo kiedy) - dlatego chciałbym to wszystko możliwie optymalnie połączyć ze sobą.
8 (albo i więcej) godzin gadania dziennie daje nieźle w kość.
Dla informacji: w Edynburgu zaczęliśmy przedplanowo o godzinie 8:30, a ostatnia uczestniczka wyszła o 20:15. Przerwa na kawę była jedna, 15 minut, obiad został skrócony do 45 minut, druga przerwa na kawę była tylko dla tych, którzy poszli po kawę (ja kawy prawie nie piję, czyli efektywnie gadałem przez prawie 10 godzin... I było mało.
Mogę Was zapewnić, że będziemy mieli o czym mówić, dlatego nastawcie się na maratony

J.
Collapse


 
emer
emer
Local time: 15:23
English to Polish
+ ...
Wrocław Jan 21, 2007

Na sesje we Wrocławiu dojadę, choćby się waliło i paliło, na sesje w Poznaniu - mocno się zastanowię, Gdańsk i inne Warszawy czy Krakowy - moje zainteresowanie kursem spada do zera(

 
MargaretM
MargaretM  Identity Verified
Local time: 15:23
Member (2005)
German to Polish
+ ...
Wrocław Jan 21, 2007

Zdecydowanie Wrocław - dla mnie bliżej (jestem z Poznania). Jeśli wybór padnie na Gdańsk - to i tak przyjadę, ale po wojnie domowej;-)

Jednak najchętniej.... Poznań:-))

Pozdrawiam
Małgosia M.


 
Mariusz Wstawski
Mariusz Wstawski  Identity Verified
Poland
Local time: 15:23
Member (2006)
German to Polish
+ ...
zdecydowanie dwie sesje w Gdańsku Jan 21, 2007

Do tego myślę, że uda mi się namówić jeszcze jedną osobę...

Tyle samo drogi do Gdańska, co do Warszawy.... ale

Wrocław, Poznań, czy Kraków to już drugi koniec Polski.

Pozdrawiam z Olsztyna wszystkich prozian i prozianki.


 
Lena7
Lena7
Local time: 15:23
German to Polish
+ ...
Gdańsk Jan 22, 2007

Głosuję zdecydowanie za Gdańskiem wszystkimi kończynami. Gdańsk wart jest zobaczenia to naprawdę piękne miasto. Dajcie szansę ludziom z północy.
Morze pozdrawia i zaprasza południe


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 15:23
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Pytanie do Gdańszcan i Okoliczan :) Jan 22, 2007

Może złapiemy dwie sroki za ogon i zrobimy tu i tu, czyli WRO i GDN.
Pytanie, czy znierze się w Gdańsku co najmniej 15 osób na sesję?
Jakie jest zapotrzebowanie - sesja dla początkujących czy raczej zaawansowanych, i to zarówno w GDN, jak i we WRO.
Na razie wychodzi po jednej sesji na KRK, WRO i GDN, gdyż ze względów ekonomicznych minimalna liczba uczestników to 15 osób. Inaczej koszty nas przerosną. A z kolei nie wiem, czy zbierze się w tych miastach dość na
... See more
Może złapiemy dwie sroki za ogon i zrobimy tu i tu, czyli WRO i GDN.
Pytanie, czy znierze się w Gdańsku co najmniej 15 osób na sesję?
Jakie jest zapotrzebowanie - sesja dla początkujących czy raczej zaawansowanych, i to zarówno w GDN, jak i we WRO.
Na razie wychodzi po jednej sesji na KRK, WRO i GDN, gdyż ze względów ekonomicznych minimalna liczba uczestników to 15 osób. Inaczej koszty nas przerosną. A z kolei nie wiem, czy zbierze się w tych miastach dość na sesję i dla początkujcących, i dla średniozaawansowanych.

Z góry dziękuję za informacje
Jerzy
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Trening Tradosa: Wrocław czy Gdańsk?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »