praca magistrska: pomoc z zdobyciu materiałów.
Thread poster: Asia_k
Asia_k
Asia_k
Local time: 22:41
Polish to German
+ ...
Jan 21, 2007

witam, pisze prace magisterska na temat tlumaczen komuterowych, CAT, TM, MT i wszystko co mozliwe, mam dosc sporo materiałow z forum i z internetu, niestety kompletny brak fachowych artykulow i ksiazek. praca jest po niemiecku, ale ratuja mnie takze materialy po polsku i angielsku.

bede wdzieczna za kazda pomoc. a mianowicie podani mi jakis tytulow czasopism lub ksiazek i ewentualnie nakierowania mnie gdzie tego szukac, lub o ile to mozliwe uzyczenie mi materialow z wlasnej biblio
... See more
witam, pisze prace magisterska na temat tlumaczen komuterowych, CAT, TM, MT i wszystko co mozliwe, mam dosc sporo materiałow z forum i z internetu, niestety kompletny brak fachowych artykulow i ksiazek. praca jest po niemiecku, ale ratuja mnie takze materialy po polsku i angielsku.

bede wdzieczna za kazda pomoc. a mianowicie podani mi jakis tytulow czasopism lub ksiazek i ewentualnie nakierowania mnie gdzie tego szukac, lub o ile to mozliwe uzyczenie mi materialow z wlasnej biblioteczki!

udalo mi sie znalezc kilka tytulow, ale gorzej z ich fizycznym zdobyciem:

1. Richardson, Stephan, ed. (2002)
Machine Translation: From research to real users. Tiburon, CA, USA, Oct. 8-12, 2002; proceedings, Berlin: Springer.

2. Steffens, Petra (1999)
Machine Translation and the Lexicon, Berlin: Springer

3. Bowker, lynne (2002)
Computer-aided translation technology: A practical introduction. Ottowa: University of Ottowa P.
Collapse


 
Lucjan Senenko
Lucjan Senenko
Local time: 22:41
German to Polish
+ ...
CAT / TM etc. Jan 21, 2007

http://www.dog-gmbh.de/ttyX/fachartikel/tm/

 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 22:41
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nie jest tak źle z tą dostępnościa Jan 21, 2007

Witaj,

Computer-aided translation technology: A practical introduction. Ottowa: University of Ottowa P.

tutaj:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0776605380/ref=lp_g_1/002-7731005-6551247

używana w dobrym stanie już od 22 $.

Machine Translation and the Lexicon, Berlin: Springer
<
... See more
Witaj,

Computer-aided translation technology: A practical introduction. Ottowa: University of Ottowa P.

tutaj:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0776605380/ref=lp_g_1/002-7731005-6551247

używana w dobrym stanie już od 22 $.

Machine Translation and the Lexicon, Berlin: Springer

tutaj:

http://www.amazon.de/Machine-Translation-Lexicon-International-Intelligence/dp/3540590404/sr=1-3/qid=1169381934/ref=sr_1_3/028-8195106-9225303?ie=UTF8&s=books-intl-de

i w końcu

Machine Translation: From research to real users.

tutaj:

http://www.amazon.de/Machine-Translation-Conference-Association-Intelligence/dp/3540442820

Tamże wiele innych pozycji na ten i pokrewne tematy.

Szczerze mówiąc, wydaje mi się mało prawdopodobne, by ktoś z czynnych zawodowo tłumaczy miał te pozycje. No chyba że sam niedawno kończył studia

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 22:41
English to Polish
Było :o) Jan 21, 2007

http://www.proz.com/post/274760

 
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 22:41
English to Polish
+ ...
Lisa Jan 21, 2007

Możesz wejść na stronę LISA (Localisation Industry Standards Association) - www.lisa.org - i w zakładce newsletter - archives znajdziesz bardzo ciekawe artykuły, między innymi na temat posługiwania się kotkami i innymi zwierzątkami.

Elżbieta

[Edited at 2007-01-21 17:32]


 
Dorota Cooper
Dorota Cooper  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 21:41
English to Polish
+ ...
Materialy Jan 22, 2007

Asiu,

ponizej podaje Ci liste ksiazek, z ktorych korzystalismy na cwiczeniach pt. "Tools for Translators", z tego co wiem wiekszosc z nich powinna byc dostepna na www.amazon.com lub www.amazon.co.uk. Powodzenia w pracy magisterskiej!

1. Austermühl, Frank (2001) Electronic Tools for Translators, Manchester
... See more
Asiu,

ponizej podaje Ci liste ksiazek, z ktorych korzystalismy na cwiczeniach pt. "Tools for Translators", z tego co wiem wiekszosc z nich powinna byc dostepna na www.amazon.com lub www.amazon.co.uk. Powodzenia w pracy magisterskiej!

1. Austermühl, Frank (2001) Electronic Tools for Translators, Manchester: St. Jerome.

2. Bowker, Lynne (2002) Computer-aided Translation Technology, a practical Introduction, Ottawa: University of Ottawa Press.

3. Clark, Robert (1994) ‘Computer-assisted translation: the state of the art’, in Cay Dollerup and Annette Lindegaard (eds) Teaching Translation and Interpreting 2, Amsterdam: John Benjamins, 301-308.

4. Freigang, Karl-Heinz (1998) ‘Machine-aided Translation’, in Mona Baker (ed.) Routledge Encyclopedia of Translation Studies, London & New York: Routledge, 134-136.

5. Somers, Harold L. (1998) ‘Machine Translation, Applications’, in Mona Baker (ed.) Routledge Encyclopedia of Translation Studies, London & New York: Routledge, 136-139.

6. Somers, Harold L. (2003) Computers and Translation – A Translator’s Guide, Amsterdam/Philadelphia: John Benjamins
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

praca magistrska: pomoc z zdobyciu materiałów.






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »