ProZ.com global directory of translation services
 The translation workplace
Ideas

User
Thread poster: literary
Książka telefoniczna Warszawy

literary
Local time: 14:36
English to Polish
+ ...
Feb 2, 2007

Mieszkam poza Warszawą. Na mojej poczcie warszawska książka telefoniczna, ta najzwyklejsza, kiedyś była, teraz już jej nie ma, a i tak mogłem ją tylko przeglądać, bo xera nie mieli. Ciekawi mnie kilka stron z całej książki: wykaz biur tłumaczeń i wykaz wydawnictw (no, może 15-20 stron łącznie). Pod adresem www.ditel.pl zapewne te informacje są, ale na pewno nie w takiej formie "czarno na białym".

Dodam, że mam w Warszawie osobę, która zapewne posiada prywatną taką KT. Ta KT nie jest w wolnej sprzedaży, np. przez Internet. Jest rozdawana ludziom, którzy potem się z nią już nie chcą rozstać.

A jeśli pojadę do Warszawy - czy na pocztach są xera i pozwolono by mi skserować te strony? Niby prosta sprawa, a nie ma się jak tam dobrać.

Ostatecznie poproszę tę moją znajomą osobę, żeby skserowała czy zeskanowała te strony - ale dla niej może to być zbyt uciążliwe.

Co na to warszawiacy?

Direct link Reply with quote

Grażyna Lesińska
Poland
German to Polish
+ ...
a może Panorama Firm Feb 2, 2007

Jest w internecie.

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Książka Ditela na płycie, obejmująca Telekomunę i Netię, Feb 2, 2007

dla danego miasta była jakieś 2 tygodnie temu dodawana do papierowej lokalnej Wybiórczej.
Tak więc ja mam Łódź.
Poszukaj kogoś, kto ma warszafkę..
To chyba znacznie prostsze. Przecież każdy ma prawo wykonać kopię bezpieczeństwa nośnika, a nawet w ogóle kopię, o ile nie czerpie z tego korzyści materialnych
Na poczcie na pewno nie pozwolą Ci skserować, nawet gdyby jakimś cudem mieli na czym, bo to niezgodne z przepisami o ochronie praw.

Pozdrawiam

Andrzej

Monika Jakacka Márquez
Spain
Member (2006)
Polish to Spanish
+ ...

Moderator of this forum
Polskie Ksiazki Telefoniczne w internecie Feb 3, 2007

Na stronie www.pkt.pl mozesz przegladac tradycyjna ksiazke telefoniczna.

Jezeli interesuja Cie biura tlumaczen, wystarczy, ze klikniesz na "branza - wybierz" i pod litera T znajdziesz "tlumaczenia zwykle" i "tlumaczenia przysiegle". Potem wystarczy zawezic wyszukiwanie np. do wojewodztwa mazowieckiego i tyle. Masz pelny zbior biur tlumaczen na Mazowszu.
Z wydawnictwami nalezy postapic ponownie.

Nie za bardzo rozumiem w czym tkwi problem. Moim zdaniem PKT to wlasnie te tradycyjne ksiazki telefoniczne, ktore roznosi sie po domach i znajduja sie na kazdej poczcie.

Pozdrawiam,

M.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Książka telefoniczna Warszawy

SDL Trados Studio 2014
The leading translation software. Save 15% on ProZ.com

SDL Trados Studio provides translators with all the tools they need for translation, terminology management, review, managing projects, machine translation and more, in one simple and easy-to-use environment.

More info »
Ackuna
The original Crowd-source Translator Social Network

Ackuna is a fun way for linguists to practice their craft while translating smart-phone apps. Earn reputation points, badges, follow other users and promote yourselves to potential clients. It’s a social network, translation network, and game all in one

More info »