Suplement słownika Stanisławskiego na CD
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 06:33
English to Polish
+ ...
Mar 7, 2007

Ja znów z tym swoim Stanisławskim. Czy w wersji CD suplement jest? Czy został wreszcie wkomponowany w część podstawową zamiast oznaczeń strzałkami?

Można to łatwo sprawdzić na słowach takich jak: abstrakcyjnie, bezzwrotnie, czepliwie, dopuszczalnie

które są tylko w suplemencie.

I czy hasło "dudniący" wygląda tak: adj (o brzmieniu) hollow; rolling; rumbling; rumbly

To by znaczyło, że rumbly z suplementu zostało wkomponowane.
... See more
Ja znów z tym swoim Stanisławskim. Czy w wersji CD suplement jest? Czy został wreszcie wkomponowany w część podstawową zamiast oznaczeń strzałkami?

Można to łatwo sprawdzić na słowach takich jak: abstrakcyjnie, bezzwrotnie, czepliwie, dopuszczalnie

które są tylko w suplemencie.

I czy hasło "dudniący" wygląda tak: adj (o brzmieniu) hollow; rolling; rumbling; rumbly

To by znaczyło, że rumbly z suplementu zostało wkomponowane.

Ciekawi mnie, jak to zostało rozwiązane na CD.

literary
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 06:33
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Wystarczy zajrzeć do źródła: Mar 7, 2007

Ze strony producenta płyty:


Wyrazy i znaczenia, które w wydaniach książkowych umieszczone były w osobnym suplemencie, zostały włączone do tekstu słownika w układzie alfabetycznym.




Magda


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 06:33
Member (2004)
German to Polish
+ ...
A gdzie on jest dostępny, ile kosztuje i dlaczego tak dużo? Mar 7, 2007

Mam "od zawsze" papierowy, nieraz jest niezastąpiony, ale coraz rzadziej chce mi się grzebać w tych tomiszczach...

Pozdrawiam

Andrzej


 
literary
literary
Local time: 06:33
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A więc suplement wkomponowano Mar 8, 2007

Dziękuję, czytałem kiedyś ten fragment, ale nie skojarzyłem tego teraz.
Wydawca LexLand, cena 250 złotych, czyli o kilkadziesiąt złotych więcej niż Oxford i Kościuszkowski na płycie. Stanisławski pojawił się w połowie 2005 roku na płycie. Ja jestem do niego mocno przyzwyczajony.

literary


 
Józef Kwasniak
Józef Kwasniak
Local time: 06:33
English to Polish
+ ...
Jest tu: Mar 8, 2007

czyli w firmie Lexland:

www.lexland.com.pl/

Pozdrawiam.
JK


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Suplement słownika Stanisławskiego na CD






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »