Tłumaczenie rozprawy sądowej
Thread poster: patris77
patris77
Local time: 20:52
English to Polish
+ ...
Mar 26, 2007

proszę o pomoc, piszę pracę magisterską i potrzebuję nagrania z rozprawy sądowej w krórej bierze udział tlumacz. Chciałabym również wziąć udział w takiej rozprawie, o ile jest to możliwe.

[Subject edited by staff or moderator 2007-03-26 21:04]

Direct link Reply with quote

Magdalena Macinska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
sprawa Kellgrena Mar 26, 2007

Nie wiem czy będzie pomocne, ale Tepis wydał jakiś czas temu film szkoleniowy, który jest zapisem rozprawy sądowej w języku polskim, w której bierze udział tłumacz.

SPRAWA KELLGRENA
film na VCD
scenariusz: Janusz i Teresa Poznańscy,
wyd. TRANSLEGIS
www.translegis.com.pl

pozdrawiam, Magdalena

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Sprawa Kellgrena Mar 26, 2007

Witaj,

nie wiem, czy nagranie autentycznej rozprawy uda Ci się skądkolwiek uzyskać, ale poszukaj płyty wydanej przez TEPIS pt.: Sprawa Kellgrena.

Jest to inscenizacja rozprawy z udziałem tłumacza (w wykonaniu kolegów po fachu ), stworzona właśnie w celach instruktażowych.

Magda

PS Przeniosłam Twój post z forum Interpreting na forum polskie

patris77
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziękuję:) i jeszcze cos... Mar 26, 2007

mam jeszcze jedno pytanko: czy ktoś z Was może tłumaczył w sądzie? Pytam ponieważ czytam właśnie "Przekład Prawny i Sądowy" Anny Jopek-Bosiackiej i chciałabym wiedzieć czy tutaj teoria pokrywa się z praktyką?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tłumaczenie rozprawy sądowej

Advanced search

PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums