Off topic: czeki travelers\' checks
Thread poster: Ivona

Ivona
United States
Local time: 09:50
English to Polish
+ ...
Dec 14, 2002

Do tych zamieszkalych w Polsce mam takie oto pytanie: Czy mozna w Polsce realizowac czeki Traveleres\' Checks.

Moja znajoma chcialaby wyslac komus do Polski pieniadze i wypisca Travelers Check. Nie bylam w stanie jej odpowiedziec, gdyz sama to robie tzw. wire transfer - z banku do banku. Chodzi o to, ze moja znajoma uwaza, ze pani, ktorej chce poslac troche pieniedzy na Swieta, nie ma konta w banku.

Jakies inne sugestie?

Dziekuje i pozdrawiam

Iwona

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 16:50
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Western Union Dec 14, 2002

nie mam żadnych doświadczeń z tego typu czekami, choć o ile wiem muszą być one podpisane, a realizujący w banku musi je podpisać tym samym podpisem, więc to może być kłopot.

Western Union natomiast działa w Polsce bez przeszkód i chyba to jest najlepszy sposób przsyłania pieniędzy: odbierający zgłasza się do dowolnego punktu WU (wiem, że obsługuje to sieć Banku Zachodniego WBK, a chyba i inne banki też) i po prostu odbiera gotówkę.

HTH

Magda

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Realizacja czeku Dec 14, 2002

może trwać od 2 do 3 miesięcy, ponieważ polski bank zwraca się LISTOWNIE do banku zagranicznego z prośbą o potwierdzenie czeku.

To nie jest dobry pomysł.

Western Union to chyba dobra propozycja - zobacz http://www.westernunion.com.pl/uslugi.html.

Pozdrowienia

Andrzej

pidzej  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Western Union - but only... if the price is right! Dec 16, 2002

kiedyś rozważałem, ale przy niewielkiej kwocie koszt przesłania przez WU wyniósłby ćwierć owej kwoty - więc ostrożnie

Jacek Krankowski  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Czekow podroznych nie mozna przesylac listem Dec 16, 2002

gdyz nie moga one byc realizowane na odleglosc. Potwierdzil to moj bank. A rzeczywiscie szkoda!

Ivona
United States
Local time: 09:50
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuje Dec 16, 2002

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

czeki travelers\' checks

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums