Mobile menu

Ling.pl zaczyna wyprzedzać słowniki-giganty?
Thread poster: literary

literary
Local time: 02:30
English to Polish
+ ...
Jun 9, 2007

Ling.pl, będący kompilacją kilkunastu słowników, koncentrujący się głównie na angielskim, zaczyna być moim zdaniem już bardzo mocnym graczem w rywalizacji słowników.
Można też podsyłać im słowa, których nie mają, i przysyłają (w 80% przypadków) fachową odpowiedź na drugi dzień roboczy.
Oczywiście piszę jako tłumacz literacki, ponieważ mocni są w synonimach, nie chodzi o fachowe słownictwo - chociaż podczepili też sporo technicznych leksykonów.

Direct link Reply with quote

Marcin Wierzbicki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
ja na nie :) Jun 9, 2007

reklamy (za dużo) oraz niedpracowane (pod operą nigdy nie mogę sobie wybrać słowników, które mają być przeszukiwane) i raczej wolne działanie ling.pl skutecznie zniechęcają mnie do korzystania zeń... nawet jesli zaczyna wyprzedzać inne słowniki

Merix
Poland
English to Polish
+ ...
Dobra baza terminów religijnych Jun 9, 2007

Z tego co udało mi się zaobserwować, posiadają solidną i mocną bazę terminów religijnych, które składają sie na całkiem złożone i trudne zdania w wielu językach.

Co więcej! Brną w kierunku rozwijania bazy terminów pochodzących głównie ze slangu tudzież żargonu studentów.

Ciekaw jestem czy uda im się prześcignąc dobre słowniki techniczne czy prawnicze. Zobaczymy!

Merix

M.A.B.
Netherlands
English to Polish
+ ...
A ja lubię Jun 10, 2007

Kiedyś wolałem słownik na onecie, ale ostatnio chętniej korzystam z ling'a (szczególnie jeśli chodzi o angielski). Jest faktycznie dużo synonimów, często też wyjaśnienia po angielsku, propozycje z różnych specjalnych słowników...
Oczywiście, bez technicznego WNT + wyszukiwania ProZ i tak ani rusz

fitzy
French to Polish
DICT Jun 23, 2007

Moim zdaniem ten wygląda nieźle:

http://www.dict.pl/plen?lang=EN

literary
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Po zbadaniu słowników w sieci Jul 13, 2007

Dict jest słaby. Na Onecie (portalwiedzy.onet.pl) jest słownik Ectaco, nie tylko pojedyncze słowa, ale i frazy. Ectaco jest też jedną z podstaw Linga, ale tam są podawane znaczenia tylko dla pojedynczego słowa. Ling opiera się na słownikach ECTACO, EXETER i Park i w końcu w jednym z nich znajduje się pasujący odpowiednik.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ling.pl zaczyna wyprzedzać słowniki-giganty?

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs