Mobile menu

Stawki za redagowanie
Thread poster: kijkowna

kijkowna
Argentina
Local time: 14:28
English to Polish
+ ...
Jun 20, 2007

Witajcie!

Mam tekst po polsku w PDFie, muszę go przerobić na Worda, skrócić i dopasować do wersji angielskiej wstawiając w odpowiednich miejscach do wordowskiej angielskiej wersji tekstu. To są typowe wielojęzyczne instrukcje obsługi po 10 stron w wersji przed skróceniem.
Nigdy czegoś takiego nie robiłam i nie wiem, jak to policzyć a firma prosi o wycenę. Co Wy na to? Jak to liczycie?

A tak w ogóle, to może macie jakiś sposób na przerobienie PDFa na Worda, żeby zachowało polskie czcionki...:)

Pozdrawiam

Direct link Reply with quote

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 18:28
Polish to English
+ ...
Kilka możliwości Jun 20, 2007

1. Klient na pewno dysponuje tekstem utworzonym w Wordzie (co byłoby najprostsze i IMO najbardziej prawdopodobne), ewentualnie w innym edytorze (PageMaker, Quark, FrameMaker - mniej prawdopodobne). Spróbuj wyciągnąć od klienta oryginalny tekst - zależnie od edytora tekstu w twoim komputerze.

2. Program Adobe Reader do przeglądania plików pdf (dostępny bezpłatnie w sieci) ma funkcję "Save as text". Jeżeli plik w formacie pdf nie jest zabezpieczony przed wyciąganiem tekstu (co sprawdzisz w Document properties - Security- Content copying or extraction: Allowed albo Not Allowed), to uruchamiasz funkcję "Save as text" i otrzymujesz plik w formacie txt, czysty tekst bez ilustracji. Formatowanie może się rozjechać (tzn. akapity ciurkiem jeden za drugim), lecz tekst jest kompletny, łącznie z numeracją stron, nagłówkami i stopkami.

3. Alternatywnie do "Save as text": Podświetlasz wybrane zdanie/akapit (Tools - Basic - Select) i kopiujesz do schowka albo przeciągasz po ekranie do tekstu w Wordzie.

Poland
Polish to English
+ ...
Są też programy konwertujące pdf>rtf, ... Jun 20, 2007

ale już niech ktoś inny i nich napisze.
HTH

AM

kijkowna
Argentina
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki Jun 20, 2007

Właśnie klient ma jakieś stare instrukcje i tylko w PDFach:( Ale popróbuję. Dzięki:)

Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Member (2006)
German to Polish
+ ...
OCR Jun 20, 2007

Ja bym to odczytał Abby FineReaderem.

A co do stawki - przyjąłem zasadę, że za takie udziwnienia liczę stawkę godzinową równą stawce za tłumaczenie konsekutywne. Naturalnie najpierw uzgadniam to z klientem. Najczęściej klienci sami nagle znajdują lepsze wersje w odpowiednim formacie, dokonują korekt i takie tam

Poland
Polish to English
+ ...
Stare instrukcje... Jun 20, 2007

...mogą być skanami zapisanymi w pdf jako obraz (= fotokopia). Wtedy tylko program OCR, jak proponuje Szymon.

kijkowna
Argentina
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dokładnie jak mówisz! Jun 22, 2007

Najczęściej klienci sami nagle znajdują lepsze wersje w odpowiednim formacie, dokonują korekt i takie tam [/quote]

Hahahahah, ale się uśmiałam. Klient wyczarował instrukcje w łordzie:) Jednak stawki za udziwnienia powodują cuda:)

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Stawki za redagowanie

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs