Mobile menu

nowa pieczęć tłumacza
Thread poster: Jolo
Jolo
English
Jul 2, 2007

Czy ktoś z Państwa tak jak ja czeka na wyrobienie nowej pieczęci przeszło 1,5 roku? Na początku listopada 2005 roku zostałam wpisana na listę tłumaczy przysięgłych Min.Sprawiedliwości i zaraz wystosowałam pismo o wyrobienie nowej pieczęci oraz o wysłanie mi zaświadzczenia o wpisie. Zaświadczenie otrzymałam 25.05.2006 a pieczęci nie mam do tej pory.List wysłałam jak zwykle za potwierdzeniem ale chyba gdzieś się zawieruszył bo 1,5 roku to chyba za długo.Dzwoniąc do Departamentu Organizacyjnego poinformowano mnie,że nie można sprawdzić czy mój wniosek dotarł czy nie.Wiem że od 27 stycznia 2008 roku nie można się posługiwać starą pieczęcią i aż strach pomyśleć co by było gdybym nie otrzymała owej przesyłki. Ciekawe czy inne osoby też tak długo czekają?Czy może ktoś się orientuje czy można się skontaktować z Mennicą i zapytać ich czy dotarł mój wniosek? Jeśli tak to jak do nich dotrzeć? Zamierzam wystosować drugi wniosek ale mam nadzieję że gdyby się okazało, że i pierwszy dotarł to nie otrzymam 2 pieczęci bo byłby to niepotrzebny wydatek. Z drugiej strony lepiej 2 razy zapłacić niż zawiesić działalność co w praktyce oznaczałoby koniec działalności. Z niecierpliwością czekam na odzwew.

Direct link Reply with quote
 

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:53
Member
English to Polish
+ ...
Nie rozumiem Jul 2, 2007

Jolo wrote:

List wysłałam jak zwykle za potwierdzeniem ale chyba gdzieś się zawieruszył bo 1,5 roku to chyba za długo.


a masz to potwierdzenie odbioru?

Iwona


Direct link Reply with quote
 
Grażyna Lesińska
Poland
Local time: 00:53
German to Polish
+ ...
nowa pieczęc Jul 2, 2007

Ja akurat czekałam bardzo krótko na nową pieczęć, dostałam ją wcześniej niz wpis. Ale słyszałam, że niektórzy czekają już ponad 1,5 roku.

G.


Direct link Reply with quote
 
Jolo
English
TOPIC STARTER
potwierdzenie odbioru mam Jul 2, 2007

Tak, potwierdzenie odbioru mam więc list doszedł, ale mi chodziło o to że może po dotarciu na miejsce przeznaczenia tzn. w Ministerstwie lub w Mennicy położono go chwilowo gdzieś na biurku, parapecie lub w innym miejscu i może spadł?Wiem że to infantylne pomysły ale jak inaczej racjonalnie to wyjaśnić?Rozumiem pół roku a nawet i rok gdy w całym kraju wszyscy tłumacze wymieniają pieczęcie ale przeszło 1,5? Wcześnej gdy wymieniałam pieczęć w związku ze zmianą nazwiska czekałam niecałe 3 miesiące.

Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

nowa pieczęć tłumacza

Advanced search


PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs