Pages in topic:   [1 2] >
Bardzo ważne odpowiedzi z Kudoza mieszają się w skrzynce odbiorczej z b. ważnymi innymi e-mailami
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
Jul 10, 2007

Jak sobie z tym radzicie?
Będę chyba musiał zrezygnować z powiadamiania mnie przez email o odpowiedziach. I tak sprawdzam je najczęściej w Answer albo z Ulubionych, bo tam są w czasie rzeczywistym.
Nie bardzo wiem jednak, gdzie w Profilu rezygnuje się z tych notifications. Ostatnio przychodzą dość chaotycznie, z dużymi opóźnieniami.
Macie inne specjalne konto pocztowe do Kudoza?


 
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 15:57
English to Polish
Mój sposób Jul 10, 2007

Ja utworzyłam sobie w skrzynce w Outlooku oddzielny folder ProZ, dla którego ustawiłam odpowiednią "message rule" (automatycznie lądują tam wszystkie wiadomości z adresów z końcówką @proz.com). Mam zresztą podobne foldery dla najważniejszych biur tłumaczeń - bardzo mi to ułatwia pracę. Porządek musi być

PS
Rezygnacja z powiadomień:
Profile/ Settings/ Notification settings/Unsubscribe


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 15:57
German to Polish
+ ...
reguły wiadomości poczty Jul 10, 2007

Witaj.

Osobiście wyłączyłam powiadamianie o pytaniach. Za dużo tego było.
Wyłączasz tak: wchodzisz ze strony domowej na zakładkę "My proZ.com" i dalej: My settings > Notification settings > Email preferences.

W skrzynce pocztowej powinieneś mieć możliwość utworzenia reguł dla wiadomości tak, by np. wszystkie maile z proza wpadały do jednego katalogu.

Jakiego programu pocztowego używasz?

**Edit: znaczy się, podpisuję s
... See more
Witaj.

Osobiście wyłączyłam powiadamianie o pytaniach. Za dużo tego było.
Wyłączasz tak: wchodzisz ze strony domowej na zakładkę "My proZ.com" i dalej: My settings > Notification settings > Email preferences.

W skrzynce pocztowej powinieneś mieć możliwość utworzenia reguł dla wiadomości tak, by np. wszystkie maile z proza wpadały do jednego katalogu.

Jakiego programu pocztowego używasz?

**Edit: znaczy się, podpisuję się pod postem Joasi, którego nie widziałam, wpisując swój**

Pozdrawiam,
Agnieszka

[Edited at 2007-07-10 14:26]
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 15:57
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Sam sobie odpowiedziałeś Jul 10, 2007

Załóż sobie darmowe konto na jednym z portali. Możesz też wyłączyć opcję "pobieraj wiadomości automatycznie" i odbierać wiadomości, kiedy chcesz.

BTW, ja już dawno wyłączyłem powiadomienia, nie mam na to czasu. Co jakiś czas przeglądam na stronie, czy pojawiło się coś ciekawego.

Pozdrawiam

Andrzej


 
M.A.B.
M.A.B.
Poland
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
Ja podobnie Jul 10, 2007

Też utworzyłem sobie podkatalog - tylko że w Thunderbirdzie, bo jest 100x lepszy od Outlooka ;-D
A powiadomienia przychodzące z opóźnieniem to norma - dlatego nie mogę się nadziwić, że niektórzy odpowiadacze zdążają zaraz po zadaniu pytania.


 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Chyba jednak zrezygnuję z notifications Jul 10, 2007

Jestem na Outlook Expressie.
Są dwa takie miejsca w profilu: Email preferences i Unsubscribe. Ale nie chciałbym rezygnować z różnych newsletterów, które przychodzą z Proza. Ostatecznie mógłbym zrezygnować z emaili prywatnych, które dostałem może ze dwa razy po jakichś zaciętych walkach na Kudozie.
Co radzicie?

Sprawdzanie kilku zakładek w programie pocztowym jest chyba stresujące, coś można przegapić.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 15:57
German to Polish
+ ...
Rezygnacja częściowa + dalej o folderach poczty Jul 10, 2007

literary wrote:

(...) nie chciałbym rezygnować z różnych newsletterów, które przychodzą z Proza.


Zrezygnuj więc tylko z powiadomień o kudozach.

Sprawdzanie kilku zakładek w programie pocztowym jest chyba stresujące, coś można przegapić.


Niekoniecznie. Program pocztowy Ci pokazuje, w których folderach masz nowe wiadomości.


 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki Jul 10, 2007

OK, jednym kliknięciem zlikwidowałem email notifications (pod Unsubscribe).

 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A forum? Jul 10, 2007

Tylko że pewnie przy okazji zlikwidowałem powiadomienia z forum Proza. Jak to jest?

 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Unsubscribe nie działa Jul 11, 2007

Nadal dostaję notes z Kudoza i odpowiedzi z forum.

 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 15:57
Member (2004)
English to Polish
+ ...
A dlaczego nie ustawisz sobie preferencji w KudoZ Dashboard? Jul 11, 2007

a notyfikacje z forów dostajesz tylko, jeśli zaznaczyłeś sobie opcję "Track" na danym forum... najprościej nie zaznaczać.

Z Unsubscribe uważaj, bo sobie profil wykasujesz...

Magda

[Zmieniono 2007-07-11 17:26]


 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Labirynt Jul 12, 2007

Liczyłem na naszą moderatorkę.

Ponieważ profil jest w dwóch wersjach, więc błądzę tam. Metodą po nitce do kłębka dotarłem jednak do Kudoz Dashboard i tam Email Notification Preferences.


 
literary
literary
Local time: 15:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Moja szalupa nadal tonie! Jul 18, 2007

Kudozy napływają strumieniami. Nic nie pomogło z tych powyższych działań.

 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 15:57
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jeszcze raz: Jul 18, 2007

http://www.proz.com/?sp=dashboard&sp_mode=kudoz

Na samej górze jest Notifications - On i Off. Ustaw na Off, nie będziesz dostawał żadnych kudosowych notyfikacji z wyjątkiem pytań zadawanych przez tych, których sobie oflagowałeś (oflagowanie ma priorytet, więc jeśli takich też nie chcesz dostawać, musisz daną osobę usunąc z listy).

Et voila. Działa
... See more
http://www.proz.com/?sp=dashboard&sp_mode=kudoz

Na samej górze jest Notifications - On i Off. Ustaw na Off, nie będziesz dostawał żadnych kudosowych notyfikacji z wyjątkiem pytań zadawanych przez tych, których sobie oflagowałeś (oflagowanie ma priorytet, więc jeśli takich też nie chcesz dostawać, musisz daną osobę usunąc z listy).

Et voila. Działa.

Magda
Collapse


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 15:57
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Nie wiem, jak Ty to robisz, Jul 19, 2007

literary wrote:

Kudozy napływają strumieniami. Nic nie pomogło z tych powyższych działań.


ale mnie wszystkie ustawienia działają. Ja sobie oddzielne konto do ProZa założyłam na gmailu. Ma to różnorakie zalety:
Ważne wiadomości nie mieszają się z ważnymi pytaniami z KudoZ
Można to ustawić tak, że widzisz kątem oka, nawet kiedy pracujesz nad czymś innym (to się dzieje w tle), co wchodzi do skrzynki. Jeśli coś Cię interesuje i masz czas, to możesz od razu zajrzeć.
Konto jest bezpłatne i bardzo pojemne.
Znakomicie filtruje spam. Jeśli popełnisz głupotę i wejdziesz na jakąś stronę, gdzie się wykukają i będą Ci chcieli jakieś super oferty przysyłać, to cały spam ląduje w osobnym folderze i raz dziennie sobie możesz kliknąć używając opcji "Usuń cały spam".
Nie wiem, czy nadal trzeba zaproszenie mieć do gmaila, jesli tak, to mogę Cie zaprosić.

Pozdrawiam,

Iwonka

[Zmieniono 2007-07-19 04:18]


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Bardzo ważne odpowiedzi z Kudoza mieszają się w skrzynce odbiorczej z b. ważnymi innymi e-mailami






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »