Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
Uwaga, groźny wirus
Thread poster: IwonaASzymaniak

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 01:57
Member
English to Polish
+ ...
Jul 11, 2007

Dzielę się ze wszytkimi informacją, którą dostałam wczoraj:
> W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o
> nazwie "invitation", niezależnie od tego kto ją wysłał. Jest to
> wirus,który
> "otwiera" znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego wirusa otrzymacie
> od osoby, która znajduje się na liście kontaktów, dlatego musicie
> rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25 razy niż otrzymać i
> otworzyć wirusa. Jeśli otrzymacie wiadomość zatytułowaną "invitation" nie
> otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o
> jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej
> niszczycielski z wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus
> został odkryty wczoraj po południu w Mc'Afee i nie ma jeszcze dla niego
> rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy "Sektor Zero" na dysku twardym,
> gdzie ukryte są podstawowe informacje.
> Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół iosób z
> listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.
> Nie kasuj tego.Wyślij to wszystkim których masz na liście.
>
>

Pozdrawiam,

Iwonka

Direct link Reply with quote

Sebastian Kruszelnicki
Local time: 02:57
Polish to German
+ ...
Wniosek Jul 11, 2007

Wnioskuję o usunięcie powyższej wiadomości, która to sama w sobie jest tak zwanym "wirusem albańskim". Czyli nieprawdziwa informacja rozsyłana celem wywołania paniki i wzmożenia ruchu.

Pozdrawiam

Sebastian Kruszelnicki
http://www.e-ling.de/

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Dla mnie to sama ta wiadomość to spam Jul 11, 2007

Zajrzałem na strony kilku producentów oprogramowania antyświrusowego i nie ma tam informacji o takim zagrożeniu.
Być może któryś z dystrybutorów oprogramowania wpadł na pomysł, że sianie paniki podkręci mu obroty.

Oczywiście, należy zachować czujność i na bieżąco aktualizować oprogramowanie. Ale nie dajmy się zwariować.

Pozdrawiam

Andrzej

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
właśnie Jul 11, 2007

http://search.cnn.com/search.jsp?query=virus%20invitation&type=web&sortBy=date&intl=false

http://www.snopes.com/computer/virus/invitation.asp

http://www.hoax-slayer.com/olympic-torch-virus-hoax.html

AM

M.A.B.
Netherlands
English to Polish
+ ...
Właśnie właśnie Jul 11, 2007

Jeżeli wolno mieć swoje zdanie, to porady typu 'od razu wyłącz komputer' świadczą o tym, że ktoś najwyraźniej chciał spowodować panikę u nieznających się. Wyłącz i co potem?? Jeżeli wirus miałby sam z siebie coś demolować, to raczej zdążyłby zanim ten komputer wyłączymy... Twierdzę jednak, że bez otwierania wiadomości to za bardzo nic by nie zrobił.
Równocześnie, jeżeli posiada się działający stale monitor antywirusowy + najlepiej jakiś firewall, niebezpieczeństwo, że coś gdzieś wlezie niepostrzeżenie jest naprawdę małe. Ja na przykład korzystam z darmowego programu Avira i od paru lat śpię spokojnie. Warto też darować sobie Outlooka i Explorer na rzecz np. Thunderbirda + Firefoxa, bo dają większą (a przynajmniej łatwiejszą) kontrolę nad zawartością stron, emaili, ciasteczkami, danymi prywatnymi i innymi tego typu. Można też oczywiście przesiąść się na Linuxa, ale to temat na inny wątek...

Andrzej Sawicki
Poland
German to Polish
+ ...
To już było... Jul 11, 2007

Może tylko w nieco innej formie. Naprawdę nie warto tracić czasu.

http://www.proz.com/post/288019#288019
http://www.proz.com/post/196955#196955

United Kingdom
Member
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dostałam tę wiadomość od kolegi, Jul 11, 2007

który zajmuje się ochroną antywirusową w dużej firmie w Argentynie i niejednokrotnie informował mnie o takich wydarzeniach. Informacje potwierdzaly się.

Jest to osoba, którą darzę zaufaniem w sprawie świrusologii i na pewno nie zamieszczałabym tu informacji pochodzącej z niewiadomego źródła.

Myślę, że ostrożność nie zawadzi.

Pozdrawiam,

Iwonka

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
No cóż, Jul 11, 2007

SzIwonka wrote:

który zajmuje się ochroną antywirusową w dużej firmie w Argentynie i niejednokrotnie informował mnie o takich wydarzeniach. Informacje potwierdzaly się.

Jest to osoba, którą darzę zaufaniem w sprawie świrusologii i na pewno nie zamieszczałabym tu informacji pochodzącej z niewiadomego źródła.

Myślę, że ostrożność nie zawadzi.

Pozdrawiam,

Iwonka

sytuacja firmy jest nie do pozazdroszczenia....

Pozdrawiam

Andrzej

Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nie no ludzie Jul 11, 2007

Przecież z linka, który podał Andrzej M., wyraźnie wynika, że to hoax rozsyłany na zasadzie łańcuszka.

Dziwne, że ludzie, którzy pracują z komputerami i z tego powodu chyba są computer literate, dają się nabrać na takie bzdury.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Gdyby ta wiadomość była prawdziwa, Jul 11, 2007

to wszystkie portale informacyjne mówiłyby o niej.

Linki, które zamieściłem w poprzednim poście, mówią o odgrzewanych kotletach z roku jeszcze 2000, w każdym mówi się o "hoax" (= to trick into believing or accepting as genuine something false and often preposterous - Merriam- Webster).

Tekst zamieszczony przez SzIwonkę jest tłumaczeniem tekstu, który można znaleźć w każdym z trzech linków.

AM

literary
English to Polish
+ ...
Agresywna ikona Jul 11, 2007

Około 2000 roku była taka sytuacja, kiedy radzono usunąć z Windowsa jeden plik, jak sie potem okazało, użyteczny. Ten, kto to wymyślił, sprawdził ikony i wybrał taką, która wyglądała na najbardziej "wirusową", agresywnie fantazyjną. Na szczęście nie trzeba było przeinstalowywać Windowsa, tylko wkleić z powrotem ten pliczek.

petrolhead
Poland
English to Polish
+ ...
Ochrona dwustopniowa Jul 11, 2007

A może oprócz typowej ochrony z na bieżąco aktualizowanymi programami antywirusowymi itp. warto poświęcić trochę czasu i przed odebraniem poczty obejrzeć jej zawartość jeszcze na serwerze providera?

Przed każdorazowym ściągnięciem poczty loguję się do wirtualnej skrzynki za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Oglądam zawartość skrzynki jak strone www i ręcznie usuwam spam oraz wszelkie inne podejrzanie wiadomości. Dopiero potem ściągam pocztę za pomocą programu pocztowego.

Przydaje się szczególnie na początku dnia.

Andrzej

SlawekW
English to Polish
+ ...
a to znacie? pewnie tak:) Jul 11, 2007

http://tinyurl.com/7kbs7

Pozdrawia,
Slawek

United Kingdom
Member
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ja tylko powiedziałam, że dotąd miałam prawo ufać.... Jul 11, 2007

Andrzej Mierzejewski wrote:

to wszystkie portale informacyjne mówiłyby o niej.

Linki, które zamieściłem w poprzednim poście, mówią o odgrzewanych kotletach z roku jeszcze 2000, w każdym mówi się o "hoax" (= to trick into believing or accepting as genuine something false and often preposterous - Merriam- Webster).

Tekst zamieszczony przez SzIwonkę jest tłumaczeniem tekstu, który można znaleźć w każdym z trzech linków.

AM

i w ogóle nie kwestionuję tego, co napisałeś. Wszystko sobie przeczytałam. Starałam się wyjaśnić, dlaczego zamieściłam tę informację. Naprawdę do wczoraj każda informacja się w 100% potwierdzała.

I za linki dziękuję. Przydadzą się w przyszłości.

Ukłony,

Iwonka

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Higiena osobista Jul 11, 2007

1. Z zasady natychmiast kasuję wszystkie maile, w których jest napisane "roześlij to do wszystkich..." etc. itp.
Nawet gdyby przyszły od samego Billa G.

2. Wciśnięcie "invitation virus" do gugla wyświetla wyłącznie opisy hoaxów.

3. Jeżeli mam jakąkolwiek wątpliwości co do załącznika, nawet jeśli przyszedł od osoby zaufanej, kasuję cały mail.
Jeśli sprawa była potencjalnie ważna, kontaktuję się z nadawcą.

Oddzielanie plew od ziarna niestety wymaga wprawy i rutyny.
Przede wszystkim jednak, jak oka w głowie pilnuję swojego oficjalnego adresu mailowego, nie udostępniając go nikomu poza najbardziej zaufanymi osobami. Z resztą komunikuję się poprzez różne komercyjne adresy.
Efekt jest taki, że na moim koncie yahoo mam kilkadziesiąt spamów dziennie, a (odpukać) na swoim koncie służbowo/ prywatnym, jak dotąd, żadnego.

P.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Uwaga, groźny wirus

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs