Słowniki angielsko-angielskie na CD
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 21:16
English to Polish
+ ...
Jul 13, 2007

Longman i największe typu Webster. Jaki jest wybór i ceny?

 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 21:16
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Polecam sprawdzone narzędzie pod adresem Jul 13, 2007

www.google.com.

Pozdrawiam

Andrzej


 
literary
literary
Local time: 21:16
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Z lotu ptaka Jul 13, 2007

To narzędzie ma słaby overview

 
greg606
greg606
Poland
Local time: 21:16
English to Polish
+ ...
OED is the biggest Jul 13, 2007

Największy to akurat jest Oxford English Dictionary na 2CD odpowiednik wydania książkowego 20 (sic!) tomowego.
Kosztuje coś koło 2000zł
Ja mam też Longmana - Dictionary of comprehensive English i jego zdecydowanie wolę najbardziej z działu słowników popularnych.

Pozdrawiam
Greg

[Edited at 2007-07-13 21:15]


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 21:16
Polish to English
+ ...
Shorter Jul 13, 2007

OED to przesada jednak. Miałem go kiedyś przez chwilę i według mnie jest to słownik dla badaczy języka bardziej niż dla tłumaczy czy zwykłych użytkowników,

Polecam Oxford Shorter.

A do codziennego użytku masz www.dictionary.com
Jest to w zasadzie American Heritage i parę innych słowników za darmo. Korzystam z niego bardzo często. Można ściągnąć pasek do przeg
... See more
OED to przesada jednak. Miałem go kiedyś przez chwilę i według mnie jest to słownik dla badaczy języka bardziej niż dla tłumaczy czy zwykłych użytkowników,

Polecam Oxford Shorter.

A do codziennego użytku masz www.dictionary.com
Jest to w zasadzie American Heritage i parę innych słowników za darmo. Korzystam z niego bardzo często. Można ściągnąć pasek do przeglądarki, żeby nie musieć za każdym razem wchodzić na stronę, albo odpowiednio skonfigurować sobie przeglądarkę.

Paweł

[Edited at 2007-07-13 20:47]
Collapse


 
literary
literary
Local time: 21:16
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Pluralizm Jul 14, 2007

Tak, musi istnieć założenie, że w tym słowniku na CD byłoby coś ekstra, czego nie znajdę w Answers.com na przykład. Teraz nie wiadomo już, czy jest jakaś różnica między tymi opcjami.
Websterów i pochodnych w ogóle nie wydają na płytach?
Do Answers.com dodano za darmo już dwa słowniki, które zdobyłem wcześniej sam z dużym trudem.
Sytuacja podobna jak u nas, gdzie ling.pl walczy z Oxfordem i Stanisławskim.


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 21:16
Polish to English
+ ...
Monoteizm Jul 14, 2007

Wiesz, ja nie bardzo rozumiem czego szukasz...
Andrzej z google to żartował przecież.

Każdy ze znanych mi słowników mozna kupić na płycie. Niektóre osobno, inne razem z książką (np. Webster Unabridged).
O jakie "ficzersy" Ci chodzi, żeby były na płycie?

Zaletą dowolnego słownika na płycie jest to, że jak wylądujesz w miejscu bez internetu, to masz go w swoim komputerze.
Wejdź do gugla, wpisz nazwy wszystkich wydawców słowników,
... See more
Wiesz, ja nie bardzo rozumiem czego szukasz...
Andrzej z google to żartował przecież.

Każdy ze znanych mi słowników mozna kupić na płycie. Niektóre osobno, inne razem z książką (np. Webster Unabridged).
O jakie "ficzersy" Ci chodzi, żeby były na płycie?

Zaletą dowolnego słownika na płycie jest to, że jak wylądujesz w miejscu bez internetu, to masz go w swoim komputerze.
Wejdź do gugla, wpisz nazwy wszystkich wydawców słowników, porównaj ofertę i wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada.
Ja się wychowałem na Oxfordzie, bo zawsze był w domu.
Inni mogą mieć inne preferencje.

P.
Collapse


 
literary
literary
Local time: 21:16
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Duże, kompletne słowniki Jul 14, 2007

Interesuje mnie pierwsza liga.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Słowniki angielsko-angielskie na CD






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »