Segmentacja w WordFaście
Thread poster: Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
Aug 10, 2007

Kto wie, dlaczego w niektórych tekstach (prostych tekstach wordowskich) przy używaniu WordFasta gubią się kolory i segmenty pokazywane są tylko w ramkach bez koloru? W tym samym tekście nagle kolory się pojawiają przy pewnych zdaniach, a potem znowu znikają. Próbowałam dociec przyczyny, ale bezskutecznie.

Pozdrawiam

Elżbieta


 
Marcelina Haftka
Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
Segmentacja w WordFaście Aug 10, 2007

Elzbieta Pulawska wrote:

Kto wie, dlaczego w niektórych tekstach (prostych tekstach wordowskich) przy używaniu WordFasta gubią się kolory i segmenty pokazywane są tylko w ramkach bez koloru? W tym samym tekście nagle kolory się pojawiają przy pewnych zdaniach, a potem znowu znikają. Próbowałam dociec przyczyny, ale bezskutecznie.


Chodzi o kolor formatowanego tekstu, czy o kolor samej Wordfastowskiej ramki?
Jeżeli to drugie, to Wordfast pokazuje w ten sposób, czy segment jest już w bazie i w ilu procentach jest "match".

Pozdr. M.


 
SlawekW
SlawekW
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
zgubiony kolor Aug 10, 2007

Byc moze chodzi o to, ze gdy tekst ma swoje wlasne tlo, WF daje ramke bez tla (zwykle informujac o tym odpowiednim komunikatem).

Pozdrawiam,
Slawek


 
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Kolory Aug 10, 2007

Chodzi o to, że domyślnie przy segmentacji, jeszcze przed zaakceptowaniem segmentu, WordFast, tak jak napisałaś, np. na zielonym tle pokazuje 100 % "match, "partial match" np. za żółto, a "no match" na szaro. A tu nic. Tylko czarna ramka i tło białe, niezależnie od "matcha".

EP


 
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Zgubiony kolor Aug 10, 2007

Eureka. Sławku, masz rację. Zmieniłam tło w dokumencie na "no fill" i działa, jak należy.
Ale i tak przedtem żadnego komunikatu w tym temacie WordFast mi nie dawał.
Dziękuję
EP


 
SlawekW
SlawekW
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
są dwie możliwości Aug 10, 2007

Elzbieta Pulawska wrote:
Ale i tak przedtem żadnego komunikatu w tym temacie WordFast mi nie dawał.
EP


1. Coś zmyślam jak zwykle...
2. To zależy od wersji WF...

Ważne, że działa;)

Pzdr.
Slawek

PS. Ten komunikat - jesli jest - jest "globalny", pojawia sie raz tylko.

[Edited at 2007-08-10 16:24]


 
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 22:30
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Niestety Aug 13, 2007

Moja radość była przedwczesna. Znowu mam to samo. Dotyczy to zwłaszcza dokumentów przeformatowanych na Worda z pdf. Może coś tam się osadza, czego wykryć nie umiem?
Wersję WordFasta mam z końca ubiegłego roku, bo musiałam ściągnąć nową po tym, jak mi skradziono laptopa.

EP


[Edited at 2007-08-13 05:43]

[Edited at 2007-08-13 05:44]


 
Yoanna
Yoanna  Identity Verified
United States
Local time: 14:30
English to Polish
+ ...
u mnie to samo. Aug 15, 2007

Ja tez nagle mam zupelnie biale ramki, napisalam na forum WF, moze ktos tam pomoze...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Segmentacja w WordFaście






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »