Pages in topic:   [1 2] >
Wiosna, milionowy KudoZ i pałłał...
Thread poster: Magda Dziadosz
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 08:09
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Mar 2, 2003

Hej Kudożercy i Kudofile (i Kudolodzy)!

W ostatnim biuletynie ProZa znalazła się następująca informacja:



\"February marked the first month in which more than 20,000

questions were answered. If the current pace holds (750

questions and 2000 answers per day), the 1 millionth KudoZ

answer will be submitted within two weeks
. A news release

will be issued to mark the event.
\"



A więc co�
... See more
Hej Kudożercy i Kudofile (i Kudolodzy)!

W ostatnim biuletynie ProZa znalazła się następująca informacja:



\"February marked the first month in which more than 20,000

questions were answered. If the current pace holds (750

questions and 2000 answers per day), the 1 millionth KudoZ

answer will be submitted within two weeks
. A news release

will be issued to mark the event.
\"



A więc coś jakby kumulacja w lotku! Należy zachować czujność, nie odpuszczać sobie odpowiadania, bo a nuż to ktoś z nas trafi tego milionowego Kudosa? Jeśli tak, to czeka nas wirtualna balanga...



Tymczasem wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nasz tradycyjny termin kolejnego pałłału (niewtajemniczonym wyjaśniam, że już od blisko dwóch lat członkowie polskiej sekcji spotykają się na przełomie kolejnych pór roku). Jakieś propozycje?



Magda

Moderator Forum Polskiego





[ This Message was edited by:on2003-03-02 23:22]
Collapse


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
In memoriam
Pałłał Mar 2, 2003

Quote:


Tymczasem wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nasz tradycyjny termin kolejnego pałłału (niewtajemniczonym wyjaśniam, że już od blisko dwóch lat członkowie polskiej sekcji spotykają się na przełomie kolejnych pór roku). Jakieś propozycje?





Jestem za, jestem za. Sam chciałem jutro poruszyć ten temat, ale skoro mnie uprzedziłaś...

Niestety, z ubolewaniem stw... See more
Quote:


Tymczasem wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nasz tradycyjny termin kolejnego pałłału (niewtajemniczonym wyjaśniam, że już od blisko dwóch lat członkowie polskiej sekcji spotykają się na przełomie kolejnych pór roku). Jakieś propozycje?





Jestem za, jestem za. Sam chciałem jutro poruszyć ten temat, ale skoro mnie uprzedziłaś...

Niestety, z ubolewaniem stwierdzam, że obowiązek zorganizowania Konkursu Translatorskiego uniemożliwia mi włączenie się w organizację spotkania.

Ale chętnie podsunę ochotnika w osobie lim0nki.



A co? Gwałt niech się gwałtem odciska!



pozdrawiam

Leszek ▲ Collapse


 
Jarosław Olszewski
Jarosław Olszewski
Poland
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
Spotkanie? Mar 3, 2003

Ciekawa propozycja, zaproszeni sa wszyscy czy tylko ci wybitni?

 
Alina Brockelt
Alina Brockelt  Identity Verified
Local time: 08:09
German to Polish
+ ...
Moze tym razem gdzies blizej granicy z zachodem? Mar 3, 2003

Witam,



chetnie wybralabym sie na to wiosenne spotkanie (chociazby dlatego, zeby mozna mnie bylo zidentyfikowac -to oczywiscie zart). Czy istnieje mozliwosc zorganizowania go gdzies blizej (z perspektywy Niemiec), np. w Poznaniu?

Serdeczne pozdrowienia z zachmurzonego i mglistego Hanoweru



Alina


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
In memoriam
Miejsce spotkania Mar 3, 2003

Quote:


On 2003-03-03 13:00, indasih wrote:

Czy istnieje mozliwosc zorganizowania go gdzies blizej (z perspektywy Niemiec), np. w Poznaniu?

Serdeczne pozdrowienia z zachmurzonego i mglistego Hanoweru



Alina





To stały problem ProZaków spoza Warszawy.

Spotkanie może zorganizować każdy, w dowolnym terminie i w dowolnym miejscu świata. Nic nie stoi na ... See more
Quote:


On 2003-03-03 13:00, indasih wrote:

Czy istnieje mozliwosc zorganizowania go gdzies blizej (z perspektywy Niemiec), np. w Poznaniu?

Serdeczne pozdrowienia z zachmurzonego i mglistego Hanoweru



Alina





To stały problem ProZaków spoza Warszawy.

Spotkanie może zorganizować każdy, w dowolnym terminie i w dowolnym miejscu świata. Nic nie stoi na przeszkodzie zorganizowaniu spotkania nawet w samym Hanowerze



Problem tylko w tym, ile osób zechce zjawić się na takim spotkaniu.



pozdrawiam

Leszek ▲ Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 08:09
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Berlin!!!! Mar 3, 2003

Quote:


On 2003-03-03 13:00, indasih wrote:

Witam,



chetnie wybralabym sie na to wiosenne spotkanie (chociazby dlatego, zeby mozna mnie bylo zidentyfikowac -to oczywiscie zart). Czy istnieje mozliwosc zorganizowania go gdzies blizej (z perspektywy Niemiec), np. w Poznaniu?

Serdeczne pozdrowienia z zachmurzonego i mglistego Hanoweru


... See more
Quote:


On 2003-03-03 13:00, indasih wrote:

Witam,



chetnie wybralabym sie na to wiosenne spotkanie (chociazby dlatego, zeby mozna mnie bylo zidentyfikowac -to oczywiscie zart). Czy istnieje mozliwosc zorganizowania go gdzies blizej (z perspektywy Niemiec), np. w Poznaniu?

Serdeczne pozdrowienia z zachmurzonego i mglistego Hanoweru



Alina







Już od dawna postuluję: BERLIN!

A jak nie Berlin, to niech będzie agroturystyka w pobliżu zachodniej granicy... coś takiego już Uwe gdzieś raz wyszperał.



W imieniu więc \"zagranicznych\" postulująe przeniesienie pałłału poza Warszawę!



Pozdrawiam

Jerzy



[ This Message was edited by:on2003-03-03 14:33] ▲ Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 08:09
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Bliżej granicy... Mar 3, 2003

Quote:


On 2003-03-03 14:10, leff wrote:

...

Problem tylko w tym, ile osób zechce zjawić się na takim spotkaniu.



pozdrawiam

Leszek





Oczywiście fakt ten jest znany. Dlatego przed zaproponowaniem miejsca lepiej przeprowadzić badanie opinii publicznej, kto byłby gotów gdzie się zjawić.



\"Zagraniczni\" czekaj&... See more
Quote:


On 2003-03-03 14:10, leff wrote:

...

Problem tylko w tym, ile osób zechce zjawić się na takim spotkaniu.



pozdrawiam

Leszek





Oczywiście fakt ten jest znany. Dlatego przed zaproponowaniem miejsca lepiej przeprowadzić badanie opinii publicznej, kto byłby gotów gdzie się zjawić.



\"Zagraniczni\" czekają więc na Wasze propozycje, gdzie bliżej granicy bylibyście skłonni i w jakiej liczebności się zjawić.



Pozdrawiam

Jerzy ▲ Collapse


 
Alina Brockelt
Alina Brockelt  Identity Verified
Local time: 08:09
German to Polish
+ ...
Zglaszam sie jako pierwsza Mar 3, 2003

i mam nadzieje nie ostatnia i oddaje moj glos na Berlin lub na agroturystyke ( a moze agroturystka w Berlinie ?)

Mozemy sie rowniez spotkac w Hanowerze, tylko z agroturystyka (Jerzy, tak mi sie podoba to slowo, bo przypomina mi \"wczasy pod grusza\") tu troche gorzej.



Pozdra
... See more
i mam nadzieje nie ostatnia i oddaje moj glos na Berlin lub na agroturystyke ( a moze agroturystka w Berlinie ?)

Mozemy sie rowniez spotkac w Hanowerze, tylko z agroturystyka (Jerzy, tak mi sie podoba to slowo, bo przypomina mi \"wczasy pod grusza\") tu troche gorzej.



Pozdrawiam

Alina
Collapse


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
In memoriam
Mogę mówić za siebie Mar 3, 2003

Quote:


\"Zagraniczni\" czekają więc na Wasze propozycje, gdzie bliżej granicy bylibyście skłonni i w jakiej liczebności się zjawić.





Ja nigdzie poza Warszawa (przynajmniej w najbliższym czasie). Natomiast tego typu balony próbne nie maja tutaj większego sensu. Jeśli ktoś naprawdę jest zdecydowany zorganizować pałłał w Berlinie, Poznaniu czy Frankfurcie nad Odrą, to zawsze może zapropo... See more
Quote:


\"Zagraniczni\" czekają więc na Wasze propozycje, gdzie bliżej granicy bylibyście skłonni i w jakiej liczebności się zjawić.





Ja nigdzie poza Warszawa (przynajmniej w najbliższym czasie). Natomiast tego typu balony próbne nie maja tutaj większego sensu. Jeśli ktoś naprawdę jest zdecydowany zorganizować pałłał w Berlinie, Poznaniu czy Frankfurcie nad Odrą, to zawsze może zaproponować datę oraz miejsce na Powwow Board i zobaczyć ile osób się zgłosi. Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że proponowany pałłał musi się odbyć, albo że musi być np. 10 uczestników. W najmniejszym warszawskim pallale wzięło udział raptem 5 osób i wcale nie było nudno. To naprawdę nie jest tak, że pałłał w Warszawie wyklucza konkurencyjny pałłał w Berlinie (choć rozsądnie by było zorganizować je w odstępach przynajmniej 1 tygodnia). Dlatego jestem za zorganizowaniem tradycyjnego, cokwartalnego pałłału w Warszawie (na który zapewne się wybiorę) oraz ewentualnie innego, gdzie indziej, w nieco innym terminie. Takie jest moje prywatne, osobiste, indywidualne zdanie.



Howgh

Leszek ▲ Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 08:09
Member (2004)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No to jest już nas dwoje, Mar 3, 2003

Leffie, bo ja też w najbliższym czasie poza Warszawę się wybrać nie mogę

O ile pamiętam z biuletynu, w lecie mają się wydarzyć superpałłały w Londynie, Trierze, Amsterdamie, więc może tam się nam uda spotkać wszystkim?

A na razie trzeba by utopić Marzannę gdzieś w niedalekim sąsiedztwie...

Magda


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
In memoriam
Topienie Mar 3, 2003

Quote:


A na razie trzeba by utopić Marzannę gdzieś w niedalekim sąsiedztwie...

Magda





Syrence tylko topienie w głowie



pozdrawiam

Leszek

 
Jarosław Olszewski
Jarosław Olszewski
Poland
Local time: 08:09
English to Polish
+ ...
A ja ciagle nie wiem... Mar 3, 2003

Mnie ciagle zastanawia co to są te pałłał(spotkania), przepraszam za moją ignorancje ale jestem chyba za \"nowy\" aby wiedzieć co to jest

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 08:09
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Próba wyjaœnienia Mar 3, 2003

Quote:


On 2003-03-03 18:24, PercivalPL wrote:

Mnie ciągle zastanawia co to są te pałłał(spotkania), przepraszam za moją ignorancję ale jestem chyba za \"nowy\" aby wiedzieć co to jest





W zasadzie są to po prostu spotkania osób, które poznały sie \"wirtualnie\" przez ProZ, aby wspónie \"realnie\" spędzić trochę czasu.


... See more
Quote:


On 2003-03-03 18:24, PercivalPL wrote:

Mnie ciągle zastanawia co to są te pałłał(spotkania), przepraszam za moją ignorancję ale jestem chyba za \"nowy\" aby wiedzieć co to jest





W zasadzie są to po prostu spotkania osób, które poznały sie \"wirtualnie\" przez ProZ, aby wspónie \"realnie\" spędzić trochę czasu.



Kilka widoczków z takich spotkań możesz znaleźć tu: http://www.proz.com/?sp=event/powwow_reports_view (czasami trzeba trochę cierpliwości, bo stronka nie wczytuje się najlepiej).



No i oczywiście mile widziani są wszyscy - nie ma żadnych ograniczeń. Jedyny warunek - należy przywieźć ze sobą dobry humor )



J.

[ This Message was edited by:on2003-03-03 18:53] ▲ Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:09
English to Polish
Będę nudna... Wawa! Mar 3, 2003

Quote:


On 2003-03-02 23:17, leff wrote:

Niestety, z ubolewaniem stwierdzam, że obowiązek zorganizowania Konkursu Translatorskiego uniemożliwia mi włączenie się w organizację spotkania.

Ale chętnie podsunę ochotnika w osobie lim0nki.





No proszę, jeszcze nie zdążyłam przeczytać, że szykuje się kolejny pałłał, a leff j... See more
Quote:


On 2003-03-02 23:17, leff wrote:

Niestety, z ubolewaniem stwierdzam, że obowiązek zorganizowania Konkursu Translatorskiego uniemożliwia mi włączenie się w organizację spotkania.

Ale chętnie podsunę ochotnika w osobie lim0nki.





No proszę, jeszcze nie zdążyłam przeczytać, że szykuje się kolejny pałłał, a leff już mnie na niego zgłosił. Oczywiście, bardzo chętnie pomogę przy organizacji.



Co do miejsca, to niestety, jestem kolejną osobą, która do końca maja raczej nie będzie mogła ruszyć się z Warszawy. Wyjazd agroturystyczny – chętnie, ale bliżej lata.



A tak z innej beczki... Dlaczego zawsze topi się Marzannę? Może by tak raz, dla odmiany, utopić Marzana?



Pozdrawiam,

Anetta

Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 08:09
Member (2004)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Utopmy Marzana!!! Mar 3, 2003

Drogi PercivaluPL,

Powwow (po naszemu Pałłał) to według oficjalnej definicji: \"ProZ.com Powwows are informal get-togethers of groups of five to fifty ProZ.com users living in close proximity. The events are organized by local translators, for local translators.



What happens at Powwows?



Powwows provide an opportunity for networking and informal socializing among language professionals--a chance to meet the people behind the profiles.\" etc
... See more
Drogi PercivaluPL,

Powwow (po naszemu Pałłał) to według oficjalnej definicji: \"ProZ.com Powwows are informal get-togethers of groups of five to fifty ProZ.com users living in close proximity. The events are organized by local translators, for local translators.



What happens at Powwows?



Powwows provide an opportunity for networking and informal socializing among language professionals--a chance to meet the people behind the profiles.\" etc. więcej szczegółów: http://www.proz.com/?sp=event/powwow_board

A więc wszyscy \"nowi\" jak najbardziej mile widziani.



Lim0nko i inni potencjalni organizatorzy:

Aby skutecznie zorganizować Pałłał należy zgłosić go na Powwow Board, czyli zaproponować tam datę i miejsce. Wówczas chętni mogą zacząć wpisywać się. Poza tym po zakończeniu imprezy należy sporządzić raport i zamieścić go w ProZie (znowu na Powwow Boardzie) oraz spisać wszystkich uczestników i za pomocą stosownego formularza zgłosić ich, aby było wiadomo, że odbył się oficjalny prozowy pałłał. I tyle. Wiem, bo zorganizowałam już ze dwa czy trzy pałłały



Ja jestem za Warszawą, za topieniem Marzana (może być w piwie, albo w grzańcu) może w sobotę, 22 marca?



Magda





[ This Message was edited by:on2003-03-03 23:03]
Collapse


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Wiosna, milionowy KudoZ i pałłał...






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »