Mobile menu

Filmowe dialogi na cztery nogi
Thread poster: anglista
anglista
Local time: 11:54
English to Polish
+ ...
Mar 5, 2003

Fajny film wczoraj widziałam. Dialogi były? Masz!

Najlepiej jak on (młody) mówi do tego drugiego (swojego starego), że mu kupi \"trzyrzędowy garnitur\" (three-button suit).

A potem ten trzeci (facet z FBI) pyta się tego młodego \"Jak dostałeś się do palestry? Ktoś musiał zdać za ciebie test\" (...someone must have TESTified for you).

A na koniec - czarno na białym - było napisane, że ten młody (co w międzyczasie się postarzał), mieszka teraz na środkowym wschodzie (middle West).

I jeszcze inne \"kwiatki\", które sami sobie poczytacie na dużym ekranie. Film nosi tytuł \"Złap mnie jeśli potrafisz\" (DiCaprio, Walken i Hanks).

Nie wiem, kto tłumaczył. Nie zdążyłam przeczytać, bo w tym czasie rechotaliśmy z tych dialogów (chcąc w ten sposób oprotestować fakt, że cena biletu zawiera wynagrodzenie dla tego tłumacza za pracę, jaką swoim zdaniem wykonał).

Pozdrawiam

Nela

Direct link Reply with quote

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:54
Member (2004)
English to Polish
Nelu, dzięki! Mar 5, 2003

Wprawdzie po przeczytaniu kilku recenzji tego filmu nie zamierzałam się na niego wybierać, ale teraz na pewno pójdę.

I oczywiście sprawdzę, kto to tłumaczył.

(Jeszcze się okaże, że ktoś z moich znajomych...)

Anetta

Radek Podolski

Local time: 02:54
English to Polish
+ ...
kilka lat wstecz.. Mar 5, 2003

.. Bruce Willis zapala papierosa (17% filtra, 25% tytoniu) pod sciana z napisem \"STAY CLEAR\" i dwoma zoltymi kolami. polski subtitle - POZBADZ SIE NALOGOW.. no w sumie czemu nie, do kontekstu pasuje

25 minut pozniej do budynku wkracza policja, Bruce staje pod sciana w rozkroku i kladzie dlonie na kolach.. no i znaczenie STAY CLEAR is now clear

ale co ja tu takie subtelne drobiazgi wyciagam, tytul filmu to 5. element, 5th element znaczy sie

tlumaczenie to zywiol

PAS  Identity Verified
Local time: 11:54
English to Polish
+ ...
głos usprawiedliwienia Mar 6, 2003

Z reguły wyłapuję jednego do trzech babonów na film. Są one różne - niektóre brzmią tak, jakby tłumacz się po prostu przesłyszał; inne - różnie, głównie nieznajomość kulturowych realiów anglosaskiego obszaru kulturowego

Wszystko byłoby git, gdyby nasi szanowni klienci zechcieli wydać trochę dodatkowych pieniędzy na korektę/ sczytanie tekstu.

I tak skończyły się czasy, kiedy do kina szło się na film pt. Kowboj Urban (chociaż był stosunkowo niedawno Bohater Ostatniej Akcji).

Dla poprawienia humorów proponuję wszystkim obejrzenie \"All or Nothing\" Mike Leigh\'a.

Po pierwsze, tłumacz sobie poradził zupełnie nieźle z j. angielskim brytyjskiej klasy robotniczej.

Po drugie, dialogi są solidnym wyzwaniem w zrozumieniu (listening comprehension )

Po trzecie, IMHO, był to bardzo miły film, wbrew pozorom całkiem zabawny.

Pozdrawiam,

Paweł Skaliński

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Filmowe dialogi na cztery nogi

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs