https://www.proz.com/forum/polish/9311-kto_chce_kilka_tysi%EAcy_browniz.html

Kto chce kilka tysięcy Browniz?
Thread poster: leff
leff
leff  Identity Verified
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
In memoriam
Mar 11, 2003

Oczywiście mowa o zdobyciu ich w sposób w pełni legalny i etyczny.



To bardzo proste. Wystarczy na stronie z pytaniami KudoZ kliknąć zakładkę \'Search (& your Q/A\', tam ustawić odpowiednią dla siebie parę językową, w okienku \'Status\' ustawić \'Open\'i kliknąć przycisk \'Search\'. Już po chwili wyświetli się lista wszystkich dotychczas nie zamkniętych pytań KudoZ. Na niej, za pomocą przycisku \'>more\', można się cofnąć aż do samych początków Kud
... See more
Oczywiście mowa o zdobyciu ich w sposób w pełni legalny i etyczny.



To bardzo proste. Wystarczy na stronie z pytaniami KudoZ kliknąć zakładkę \'Search (& your Q/A\', tam ustawić odpowiednią dla siebie parę językową, w okienku \'Status\' ustawić \'Open\'i kliknąć przycisk \'Search\'. Już po chwili wyświetli się lista wszystkich dotychczas nie zamkniętych pytań KudoZ. Na niej, za pomocą przycisku \'>more\', można się cofnąć aż do samych początków KudoZ.



Teraz wystarczy kolejno otwierać pytania i, po zapoznaniu się z odpowiedziami, zagłosować \'Agree\' na tą, która jest według nas najlepsza. I już!



Każde takie \'Agree\' to kolejne 3 BrowniZ do naszego dorobku i można mieć nadzeję, że po uzyskaniu dostatecznej liczby \'agree\' system dokona automatycznej oceny pytania, przydzielając autorowi odpowiedzi 4 KudoZ.



Nawołuję jednak do rozsądku i uczciwości. Rozsądku - czyli \'agree\' nagradzamy tylko jedną odpowiedź na dane pytanie i tym razem powstrzymujemy się od ocen \'neutral\' i \'disagree\' (bo niczemu już nie służą). A uczciwość, to oczywiście dawanie \'agree\' tylko tym odpowiedziom, z którymi naprawdę się zgadzamy.



Sam wczoraj wieczorem poświęciłem pół godziny na tę zabawę i w efekcie zarobiłem 300 BrowniZ, a dziś rano w mojej skrzynce znalazłem kilka miłych listów od autorów odpowiedzi, zdziwionych nagłym \'Agree\' z ich odpowiedziami sprzed lat. O ile większe będzie ich zdziwienie, gdy dostaną jeszcze trochę punktów KudoZ.



pozdrawiam

Leszek



PS. W tym apelu mam oczywiście swój partykularny interes. Bo ze zdziwieniem stwierdziłem, że jest już ponad setka moich odpowiedzi, które dotychczas nie zostały zamknięte. Mam więc nadzieję, że jak Kuba Bogu...
Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:53
English to Polish
Leffie, Mar 11, 2003

Pozostaje jednak pytanie, czy automat ocenia pytania zadane np. pół roku temu. (Może należałoby zapytać o to Henry\'ego?) Z tego, co zdążyłam się zorientować, raczej nie...



Anetta


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
Z automatyczną oceną jest różnie Mar 11, 2003

zaliczyłam dzisiaj całą wersję English - Polish. Spotkałam po drodze dziesiątki pytań, które miały po kilka Agree i stały osamotnione, bez żadnego Congratulations w domyśle. Do kitu

Teresa





Quote:


On 2003-03-11 14:13, lim0nka wrote:

Pozostaje jednak pytanie, czy automat ocenia pytania zadane np. pół roku temu. (Może należałoby zapytać o to Henry\'ego?) Z tego, co zdążył... See more
zaliczyłam dzisiaj całą wersję English - Polish. Spotkałam po drodze dziesiątki pytań, które miały po kilka Agree i stały osamotnione, bez żadnego Congratulations w domyśle. Do kitu

Teresa





Quote:


On 2003-03-11 14:13, lim0nka wrote:

Pozostaje jednak pytanie, czy automat ocenia pytania zadane np. pół roku temu. (Może należałoby zapytać o to Henry\'ego?) Z tego, co zdążyłam się zorientować, raczej nie...



Anetta

Collapse


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
In memoriam
Zamykanie Mar 11, 2003

Quote:


On 2003-03-11 14:13, lim0nka wrote:

Pozostaje jednak pytanie, czy automat ocenia pytania zadane np. pół roku temu. (Może należałoby zapytać o to Henry\'ego?) Z tego, co zdążyłam się zorientować, raczej nie...



Anetta





O ile pamiętam, to kiedyś Jacek, jako moderator, zamykał takie pytania ręcznie. No i kiedy uzbiera się trochę takich pytań z nadmiarem... See more
Quote:


On 2003-03-11 14:13, lim0nka wrote:

Pozostaje jednak pytanie, czy automat ocenia pytania zadane np. pół roku temu. (Może należałoby zapytać o to Henry\'ego?) Z tego, co zdążyłam się zorientować, raczej nie...



Anetta





O ile pamiętam, to kiedyś Jacek, jako moderator, zamykał takie pytania ręcznie. No i kiedy uzbiera się trochę takich pytań z nadmiarem \'agrisów\' będzie można interweniować u Henry\'ego. Tak że nic w przyrodzie nie ginie. BrowiZy są realne i całkiem uczciwie zdobyte. A ewentualne dodatkowe punkty dla odpowiadaczy i tak miały być tylko premią uboczną.



pozdrawiam

Leszek ▲ Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:53
English to Polish
Czy naprawdę tak trudno ocenić odpowiedź? Mar 11, 2003

Tak przeglądam te pytania i uderza mnie fakt, że wiele z nich zostało zadanych przez osoby, które nie występują wcale jako ‘anonim’, mają swoje profile i regularnie się na ProZie udzielają, tzn. nie tylko zadają pytania, ale również na nie odpowiadają lub komentują odpowiedzi innych.



Może zanim zaczniemy zawracać głowę Henry’emu, należałoby wystosować do kilku osób (mających, powiedzmy, ponad 20 otwartych pytań, które zostały zadane ponad tyd
... See more
Tak przeglądam te pytania i uderza mnie fakt, że wiele z nich zostało zadanych przez osoby, które nie występują wcale jako ‘anonim’, mają swoje profile i regularnie się na ProZie udzielają, tzn. nie tylko zadają pytania, ale również na nie odpowiadają lub komentują odpowiedzi innych.



Może zanim zaczniemy zawracać głowę Henry’emu, należałoby wystosować do kilku osób (mających, powiedzmy, ponad 20 otwartych pytań, które zostały zadane ponad tydzień temu) maila z przypomnieniem zasad funkcjonowania tej strony? Zdaje się, że moderatorzy mają możliwość sprawdzenia liczby takich pytań.

Magdo, Jacku, co Wy na to?



Anetta
Collapse


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
Czy myślisz o tych samych osobach, co ja? Mar 11, 2003

Nie wytykając palcami -

zgaduj-zgadula:

Kto wystosował pytanie o \"wojów gryfickich\" i inne pelne \"developmentów\". Mam nadzieję, że przeczyta i sie zawstydzi. Teraz walczę o swoje, ale może i inni też się zawstydzą?

Teresa









 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 23:53
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Robot zamykający pytania uruchamiany jest.. Mar 11, 2003

mniej więcej raz na miesiąc, albo i rzadziej. Rzeczywiście, ostatnio chyba się leni i dawno nie interweniował . Zgłosiłam prośbę o uruchomienie robota.



Zamyknie pytań to sprawa przyzwoitości, miejmy nadzieję, że pytacze też czytają forum i wyciągną wnioski. W skrajnych przypadkach mogą mieć nawet zablokowny dostęp do zadawania kolejnych pytań.



Podoba mi się pomysł z powracaniem do st
... See more
mniej więcej raz na miesiąc, albo i rzadziej. Rzeczywiście, ostatnio chyba się leni i dawno nie interweniował . Zgłosiłam prośbę o uruchomienie robota.



Zamyknie pytań to sprawa przyzwoitości, miejmy nadzieję, że pytacze też czytają forum i wyciągną wnioski. W skrajnych przypadkach mogą mieć nawet zablokowny dostęp do zadawania kolejnych pytań.



Podoba mi się pomysł z powracaniem do starych niezamkniętych pytań i dawanie im agree, bo często dobre odpowiedzi pojawiają się dużo później niż pierwsza odpowiedź, która łapie agree w ciągu pierwszych godzin od zadania pytania.



Nie należy także szafować agree: wygląda fatalnie pod złą odpowiedzią, a nałogowcy, którzy podpisują się pod wszystkimi odpowiedziami po kolei szybko tracą wiarygodność!



Magda
Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:53
English to Polish
Nikt nie mówi o nałogowcach... Mar 11, 2003

Quote:


On 2003-03-11 23:37, Magda wrote:

Nie należy także szafować agree: wygląda fatalnie pod złą odpowiedzią, a nałogowcy, którzy podpisują się pod wszystkimi odpowiedziami po kolei szybko tracą wiarygodność!





Magdo, tu wcale nie chodzi o szafowanie \'agree\', lecz właśnie o wybranie dobrej odpowiedzi, za którą odpowiadający powinien dostać punkty. Może kiedy robot się o... See more
Quote:


On 2003-03-11 23:37, Magda wrote:

Nie należy także szafować agree: wygląda fatalnie pod złą odpowiedzią, a nałogowcy, którzy podpisują się pod wszystkimi odpowiedziami po kolei szybko tracą wiarygodność!





Magdo, tu wcale nie chodzi o szafowanie \'agree\', lecz właśnie o wybranie dobrej odpowiedzi, za którą odpowiadający powinien dostać punkty. Może kiedy robot się obudzi, zobaczy i te starsze pytania i je zatwierdzi (oby!).



Anetta ▲ Collapse


 
Jarosław Olszewski
Jarosław Olszewski
Poland
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
Lim0nka ma racje Mar 12, 2003

Powiedzmy że jesteśmy takimi strażnikami pożadku na Proz jeżeli bedziemy robić to zgodnie z naszym sumieniem i etyką to nie powinno być żadnych przegięć, w końcu nas też to kosztuje dużo czasu a 3 punkty BrowniZ to tyle co nic

 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
Agree Mar 12, 2003

Przy obecnym \"skontrum\" nawet nie tknęłam pytań technicznych czy finansowych. I całe szczęście. Mam nadzieję, że dzięki takim przeglądom kilka osób odczuje miłe ciepełko koło serca tak, jak ja gdy moje ponadroczne odpowiedzi. Szczególne cenne są takie Agree dla humanistów, których zmaganie się ze zdaniami nie zawsze sa doceniane, gdyz już po (prawidłowym!) przetłumaczeniu koledzy uważają to za oczywiste i nie stawiaja Agree. Chociaż z radością muszę stwierdzić iż ... See more
Przy obecnym \"skontrum\" nawet nie tknęłam pytań technicznych czy finansowych. I całe szczęście. Mam nadzieję, że dzięki takim przeglądom kilka osób odczuje miłe ciepełko koło serca tak, jak ja gdy moje ponadroczne odpowiedzi. Szczególne cenne są takie Agree dla humanistów, których zmaganie się ze zdaniami nie zawsze sa doceniane, gdyz już po (prawidłowym!) przetłumaczeniu koledzy uważają to za oczywiste i nie stawiaja Agree. Chociaż z radością muszę stwierdzić iż chyba najwięcej Agree zdobyłam za właściwe przetłumaczenie \"I love you\".



Teresa







On 2003-03-11 23:37, Magda wrote:

Nie należy także szafować agree: wygląda fatalnie pod złą odpowiedzią, a nałogowcy, którzy podpisują się pod wszystkimi odpowiedziami po kolei szybko tracą wiarygodność!

[/quote]



Magdo, tu wcale nie chodzi o szafowanie \'agree\', lecz właśnie o wybranie dobrej odpowiedzi, za którą odpowiadający powinien dostać punkty. Może kiedy robot się obudzi, zobaczy i te starsze pytania i je zatwierdzi (oby!).



Anetta

[/quote]
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 23:53
Polish to English
+ ...
pajęczyny Mar 12, 2003

cofłem się wstecz do samiutkiego począteczku - chyba maj 2000. Tam w ogóle dużo pytań sobie siedzi bez ani jednej odpowiedzi.



Ale chciałem powiedzieć, że właśnie dziś robot mi przyznał dwie odpowiedzi - właśnie sprzed (małych) kilku miesięcy, więc o tych starszych może się jeszcze namyśli...



Paweł


 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Moi drodzy Mar 12, 2003

Wspominalem juz kiedys na marginesie, ze wycofuje sie (po angielsku) z moderowania. Tak tez sie stalo. Niemniej, na ile czas mi pozwala, moge czasem w czyms pomoc. Doceniajac wysilki glownie leffa i bartka (jak mi sie wydaje), cofnalem sie jak najdalej w KudoZach (co w przypadku Eng>Pol pro oznaczalo lipiec 2000) i zamknalem kilka pytan, ktore zdobyly 2 agree, co ma nad robotem te wyzszosc, ze mozna przy okazji dokonac wpisu do Glosariusza. GDYBY robot nie zadzialal, przeslijcie mi, prosze, list... See more
Wspominalem juz kiedys na marginesie, ze wycofuje sie (po angielsku) z moderowania. Tak tez sie stalo. Niemniej, na ile czas mi pozwala, moge czasem w czyms pomoc. Doceniajac wysilki glownie leffa i bartka (jak mi sie wydaje), cofnalem sie jak najdalej w KudoZach (co w przypadku Eng>Pol pro oznaczalo lipiec 2000) i zamknalem kilka pytan, ktore zdobyly 2 agree, co ma nad robotem te wyzszosc, ze mozna przy okazji dokonac wpisu do Glosariusza. GDYBY robot nie zadzialal, przeslijcie mi, prosze, liste szczegolnie wartosciowych pozycji wartych popchniecia recznego, a postaram sie pomoc.



Serdecznie wszystkich pozdrawiam



Jacek
Collapse


 
maciejm
maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 23:53
English to Polish
+ ...
Teraz juz wiem Mar 18, 2003

Aha, to juz wiem skad mi sie wziely punkty za pytania, na ktore odpowiedzialem rowno rok temu, tudziez chyba ponad 10 agree na takiez pytania. Ostatnio mam malo czasu i okazji do zagladania w proz, a tu taka niespodzianka.

Pozdrawiam.

Maciek


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 22:53
English to Polish
pamiętacie tę akcję? Nov 3, 2003

Akurat dopadła mnie jakaś pomroczność albo inne pioruństwo i tłumaczenie mi nie idzie, więc szukam natchnienia do pracy, przeglądając dawne pytania.

Dwie rzeczy od razu rzucają się w oczy:

1. Część odpowiedzi jest odrzucona z komentarzem 'nie o to chodziło', a kontekst ograniczał się na przykład do '??' albo 'bez kontekstu'. Ktoś myśli, że tu się same wróżki udzielają? Wrr...
... See more
Akurat dopadła mnie jakaś pomroczność albo inne pioruństwo i tłumaczenie mi nie idzie, więc szukam natchnienia do pracy, przeglądając dawne pytania.

Dwie rzeczy od razu rzucają się w oczy:

1. Część odpowiedzi jest odrzucona z komentarzem 'nie o to chodziło', a kontekst ograniczał się na przykład do '??' albo 'bez kontekstu'. Ktoś myśli, że tu się same wróżki udzielają? Wrr...

2. Znów jest wiele pytań niepozamykanych, a zadane zostały nawet kilka miesięcy temu. Wątpię, żeby ktoś mógł tyle czasu czekać na tę jedyną, idealną odpowiedź.

Więc może by tak kolejne pospolite ruszenie?

Z przyczyn, których wyjaśniać chyba nie trzeba (wszystko zostało już powiedziane),
a) dopominajmy się kontekstów (kto wie, może chociaż kilku pytków uda się wychować?),
b) przejrzyjmy stare pytania i dajmy 'agree' odpowiedzi, z którą się zgadzamy.

Miłego grzebania się w historii,
Anetta
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kto chce kilka tysięcy Browniz?






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »