Mobile menu

Formalna strona rachunku do umowy - zlecenia
Thread poster: Tradpol

Tradpol  Identity Verified
Poland
Local time: 19:27
Polish to French
+ ...
Jan 4, 2008

Dzień dobry,
Sama wystawiam faktury VAT, ale przyszło mi wystawić komuś umowę - zlecenie i ... zgłupiałam (wiadomo, każdy formularz może rzucić prosty lud na kolana): dane czyjego US należy wprowadzić na rachunku? Moje czy tłumacza?
Zadałam to pytanie księgowemu, który obstaje, że moje, bo to ja reguluję podatek, ale na kilku umowach widzę dane osoby, za którą podatek jest wpłacony.
Pomożecie

Direct link Reply with quote

Joanna Łuczka  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Dane US zleceniobiorcy... Jan 4, 2008

..choć nie ma to większego znaczenia, ponieważ ma funkcję jedynie informacyjną, a nie jest wymagane formalnie. To Ty musisz przecież wiedzieć, pod jaki US podlega Twój wykonawca, ponieważ musisz złożyć tam roczną deklarację PIT 11/8B.

Pozdrawiam
Joanna

Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Member (2006)
English to Polish
+ ...
US cd. Jan 7, 2008

Kiedy zaczynasz z kimś współpracę, osoba ta musi podać Ci zestaw danych do umowy, w tym nazwę oraz adres jej US, które to dane wpisujesz do druku umowy (niezależnie, czy umowa-zlecenie, czy UoD).
Skoro musisz odprowadzić za tę osobę podatek, to na konto jej (nie - Twojego) US powinny te pieniądze wpłynąć.

Pozdrawiam,
Marcelin.a

Joanna Łuczka  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
@ Marcelina: to nie tak Jan 7, 2008

[quote]Marcelina Haftka wrote:

Skoro musisz odprowadzić za tę osobę podatek, to na konto jej (nie - Twojego) US powinny te pieniądze wpłynąć.

Zaliczkę na podatek odprowadzasz na konto swojego US do 20 kolejnego miesiąca łącznie za wszystkich swoich Zleceniobiorców (od tego roku nie trzeba już składać dodatkowo deklaracji). Dopiero deklaracje roczne PIT 8B/11 składasz dla każdego ZB osobno do ich US.

Pozdrawiam
Joanna

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Formalna strona rachunku do umowy - zlecenia

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs