Pieniądze z zagranicy
Thread poster: Adam Zakrzewski
Adam Zakrzewski
Adam Zakrzewski  Identity Verified
Poland
Local time: 10:50
English to Polish
+ ...
Mar 17, 2003

Jestem mało doświadczonym tłumaczem. Nie prowadzę własnej działalności gospodarczej. Ostatnio mam możliwość przetłumaczenia paru stron dla firmy mieszczącej się w UE. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób oni mogą mi zapłacić? Czy najpopularniejszą formą zapłaty z zagranicy jest czek? Czy w przypadku małych sum można to zrobić bez żadnej umowy?



Pozdrawiam,

Adam


 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Na pewno nie czek Mar 17, 2003

Zrealizowanie zagranicznego czeku w Polsce nie jest ani latwe ani tanie, o czym juz wspomniano: http://www.proz.com/?sp=bb/viewtopic&post=44072#44072



Oraz: http://www.proz.com/?sp=bb/viewtopic&post=29175#29175


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 10:50
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Po prostu przekaz Mar 17, 2003

Załóż konto w mBanku, Multibanku czy Intelligo (formularze dostępne w Internecie, praktycznie 0 opłat z tytułu prowadzenia rachunku, brak obowiązku wpłacania stałych kwot, brak pytań o dochody etc.), podaj numer konta i to wszystko.

Uwaga: w mBanku procedura załozenia konta trwa 2-3 tygodnie, bo trzeba wymieniać dokumenty pocztą; Multibank i Intelligo (obecnie Pekao BP) mają placówki, więc załatwienie na miejscu będzie znacznie szybsze (ok. tygodnia od założenia kon
... See more
Załóż konto w mBanku, Multibanku czy Intelligo (formularze dostępne w Internecie, praktycznie 0 opłat z tytułu prowadzenia rachunku, brak obowiązku wpłacania stałych kwot, brak pytań o dochody etc.), podaj numer konta i to wszystko.

Uwaga: w mBanku procedura załozenia konta trwa 2-3 tygodnie, bo trzeba wymieniać dokumenty pocztą; Multibank i Intelligo (obecnie Pekao BP) mają placówki, więc załatwienie na miejscu będzie znacznie szybsze (ok. tygodnia od założenia konta do aktywacji karty).

Zapomnij o czeku; Jacek ma rację.



Pozdrowienia

Andrzej
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pieniądze z zagranicy






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »