Wzór oferty tłumaczenia
Thread poster: Przemyslaw Podmostko

Przemyslaw Podmostko  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:58
English to Polish
+ ...
Jan 22, 2008

Witam wszystkich!

Byłem dziś na rozmowie w sprawie tłumaczenia tekstów technicznych i poproszono mnie o przedstawienie konkretnej oferty na piśmie. Nie to, że mnie to zaskoczyło, lecz nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, jak powinna wyglądać profesjonalnie przedstawiona oferta cenowa. Czy ktoś mógłby mi w tej materii podpowiedzieć? Może jakieś wzory ofert albo po prostu treść jaka tam powinna się znajdować i w jakiej formie. Oczywiście nie proszę nikogo o zdradzanie własnych tajemnic zawodowych, ale jakaś pomoc będzie greatly appreciated

Direct link Reply with quote

Maja Źróbecka, MITI  Identity Verified
Poland
Local time: 00:58
English to Polish
+ ...
moze Jan 22, 2008

w formie tabeli, ktora zawierac bedzie stawke podstawowa, stawke za ekspres (wraz z definicja ekspresu), stawke za jakies rysunki, tabelki (jesli masz zamiar je odtwarzac), stawke za korekte (ktora mozesz im zapewnic, wspolpracujac z innym tlumaczem) oraz stawke za korektre tekstu innego tlumacza. Jesli nie jestes vatowcem, poinformuj o tym, a jesli jestes, to dolicz vat.

Umiesc tez klauzule, ze zastrzegasz sobie prawo do zmiany cen bez i ze podane ceny moga ulec zmianie w zaleznosci od danego zlecenia (moze sa latwiejsze i trudniejsze teksty techniczne).

Jesli tlumaczysz w obie strony - uwzglednij to w stawce.

Na pewno nie mow nic o znizkach zw. z Tradosem czy rozmiarem pliku - tu sie nie wychylamy.

Plik zamien oczywiscie na .pdf.

I jeszcze jedno: usun ze swojego profilu MAY NOT SEEM - nie "chwalimy" sie wadami, dlatego nie uzywamy zaprzeczen w promowaniu swoich uslug.

Mam nadzieje, ze pomoglam.

Maja

[Edited at 2008-01-22 15:07]

[Edited at 2008-01-22 15:09]

Przemyslaw Podmostko  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:58
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję bardzo! Jan 23, 2008

Sporządziłem właśnie dokumencik i biegnę radośnie złożyć go na biureczko mojego potencjalnego klienta

Dzięki wielkie!

allp
Poland
Local time: 00:58
English to Polish
+ ...
reakcyjeczka ;) Jan 23, 2008

Przemyslaw Podmostko wrote:

Sporządziłem właśnie dokumencik i biegnę radośnie złożyć go na biureczko mojego potencjalnego klienta

A nie kliencika?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Wzór oferty tłumaczenia

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs