Pages in topic:   < [1 2 3]
Off topic: Nick czyli nikt
Thread poster: Elzbieta Pulawska
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:52
Polish to English
+ ...
24/7 Mar 5, 2008

*eva* wrote:

i swoje profile i wykazują się kompetencją przy udzielaniu (oraz zadawaniu!) pytań.

Może tytuł tego wątku wzbudziłby mniej emocji, gdyby brzmiał: "harcow-nick" czyli nikt?

No i wyszło na to, że siedzę na prozie 24/7!!



Eeee, nie zauważyłem:)


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:52
German to Polish
+ ...
Jaka właściwie jest różnica? Mar 11, 2008

Biorąc pod uwagę sam portal to Wasze nazwiska mówią mi tyle samo co Wasze nicki - czyli nic. Pewnie mógłbym próbować potwierdzać Wasze tożsamości i życiorysy, ale naprawdę nie jestem tym zainteresowany ani trochę. To w końcu Internet - czy się to komuś podoba, czy nie. Jego istotą jest anonimowość i opieranie dyskusji na sile argumentów, a nie na pozycji społecznej / płci / wieku / statusie rozmówców.

Dodam, że od samego początku podaję wszystkie możliwe
... See more
Biorąc pod uwagę sam portal to Wasze nazwiska mówią mi tyle samo co Wasze nicki - czyli nic. Pewnie mógłbym próbować potwierdzać Wasze tożsamości i życiorysy, ale naprawdę nie jestem tym zainteresowany ani trochę. To w końcu Internet - czy się to komuś podoba, czy nie. Jego istotą jest anonimowość i opieranie dyskusji na sile argumentów, a nie na pozycji społecznej / płci / wieku / statusie rozmówców.

Dodam, że od samego początku podaję wszystkie możliwe dane. Nigdy nie byłem nękany.
Rozmowę telefoniczną można przecież przerwać, a na maila nie odpowiedzieć, jeżeli się nie chce.
Osobiście uważam, że powszechnie panuje jakaś paranoja ochrony danych osobowych. Kiedyś wszystko było dostępne w książce telefonicznej, dzisiaj ludzie nie umieszczają swoich nazwisk na domofonach.

Nie chcę jednak oceniać anonimowości konkretnych osób, bo nie znam ich pobudek. I właśnie dlatego święte oburzenie jednych i cięte riposty drugich zawieszone są w próżni. Z tej wymiany nie da się wyciągnąć żadnych konstruktywnych wniosków.

[Zmieniono 2008-03-11 05:05]
Collapse


 
Barbara Gadomska
Barbara Gadomska  Identity Verified
Local time: 16:52
English to Polish
+ ...
Zgadzam się z Szymonem Mar 11, 2008

z jednym wyjątkiem: niestety dyskusje w necie coraz rzadziej opierają się na sile argumentów, a coraz częściej na inwektywach . Cóż się dziwić zresztą, przykład idzie z góry...
I jeszcze jedno, o czy zresztą była już tu mowa: jakoś tak sie składa, że ci różni harcownicy, którzy także i na prozie pozwalają sobie na wycieczki ad personam, bezpodstawnie złośliwe komentarze na forum czy pouczanie innych, jak powinni odpowiadać na pytania czy też jak powinni odpowie
... See more
z jednym wyjątkiem: niestety dyskusje w necie coraz rzadziej opierają się na sile argumentów, a coraz częściej na inwektywach . Cóż się dziwić zresztą, przykład idzie z góry...
I jeszcze jedno, o czy zresztą była już tu mowa: jakoś tak sie składa, że ci różni harcownicy, którzy także i na prozie pozwalają sobie na wycieczki ad personam, bezpodstawnie złośliwe komentarze na forum czy pouczanie innych, jak powinni odpowiadać na pytania czy też jak powinni odpowiedzi oceniać, albo (kuriozum, ale i to się zdarza) zadają pytanie w stylu "i tak wiem lepiej, ale dam wam szansę sie wykazać" - no więc tak sie jakoś składa, że wszyscy oni używają nicków, a nie imienia i nazwiska.

Ale to może być zbieg okoliczności. Bo z drugiej strony są przecież na prozie bardzo liczni zasłużeni nickowcy (bez harc-), w tym nawet jeden z moderatorów.

Ale oczywiście Szymon ma rację, że ta wymiana zdań nie prowadzi do konstruktywnych wniosków.

[Zmieniono 2008-03-12 10:20]
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Nick czyli nikt






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »