Pages in topic:   < [1 2 3 4]
O pożytkach z dwóch (dużych) monitorów
Thread poster: Andrzej Lejman
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 00:39
French to Polish
+ ...
Pytanko... komentarz... Nov 16, 2008

Hej

Tomasz Poplawski wrote:

Moja nowa karta-mać nie radziła sobie z trzecim monitorem, dzięki za podsunięcie rozwiązania

Też dzięki.
Może się komuś przyda w okolicy

PS.
Co to za wredna karta?

=========
Genialne - działa na kablu DVI, jakość znakomita, instalacja w minutę. Trzeci monitor stał smutno na biurku przez cztery miesiące i gdyby nie Twoja podpowiedź, pewnie dalej zbierałby kurz


Ja mam na starym, stacjonarnym PIV dwa dwugłowe Matroksy (P650 AGP i G450 PCI).
Poniewaz dziad ma furę pamięci i jest ciągle żwawy, będę go pewnie jeszcze używał przez parę lat.

Obecnie zrobienie stacjonarnej ekstremalnej maszyny wielomonitorowej jest jakby łatwiejsze niż parę lat temu, ale chyba przestało mi się chcieć gromadzić złom tj. przechodzę wyłącznie na notebooki i serwery rackowe, a taki zewnętrzny adapter to chyba teraz jedyne sensowne rozwiązanie dla notebooka.

Tzn. można niby kupić karty graficzne na PCMCIA (np. VTBook), które są ideologicznie lepsze, bo mają własny procesor graficzny, ale to rzadkie zabawki i kilka razy droższe.

Zdrówkot
GG


 
Michal Labedzki
Michal Labedzki  Identity Verified
Local time: 00:39
English to Polish
+ ...
licytujemy?;) Nov 18, 2008

kto zainstaluje sobie wieksza powierzchnie wyswietlania w komputerze?:))

http://allegro.pl/item483712637_matrox_g450_cztery_monitory.html

tylko po co nam ich tyle?:P


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 00:39
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie licytujemy Nov 18, 2008

Z pudłem to nie sztuka, od dawna można było sobie zainstalować np. 2 podwójne karty.

Problem był z lapkiem, na szczęście się rozwiązał. I nie chodzi tu o gadżeciarstwo, naprawdę to bardzo przyjemne i wygodne rozwiązanie.

A.


 
Michal Labedzki
Michal Labedzki  Identity Verified
Local time: 00:39
English to Polish
+ ...
o ja! Nov 18, 2008

http://www.cinemassivedisplays.com/Trio_Gemini_30D.php

najwieksze, jakie udalo mi sie znalezc

kusi?;-))

w ogole, ciekawa firma, maja tez kilka patentow na wielomonitorowe lapki


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 17:39
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Mało ideowe, ale proste Nov 18, 2008

Grzegorz,
Rozpędziłem się - nie karta, a wersja BIOS-a nie pozwalała na trzeci monitor, sporo kombinowałem i nie udało mi się, ani przez wyjście VGA na płycie, ani przez drugą kartę.
Poprzez to urządzonko podłączyłem i natychmiast zadziałało, a komputera nie spowolniło zauważalnie, więc zamiast wgryzać się w to przez kolejne godziny, podłączyłem i wróciłem do pożytecznej pracy

[Edited at 2008-11-19 00:51 GMT]


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 00:39
German to Polish
+ ...
O ile jeszcze aktualne Nov 19, 2008

Jeśli sprawa jeszcze aktualna, to w jednym z ostatnich numerów dwutygodnika informatycznego c't
http://www.heise.de/ct/
był artykuł-przepis na przyłączenie maksymalnie do ośmiu dodatkowych monitorów mających porty USB poprzez właśnie to samo zwykle USB, bez dodatkowego hardware.

Dla niezbyt szybkich zastosowań (programy tekstowe, przeglądarki, kalkulacje itp.) ma chodzić (c
... See more
Jeśli sprawa jeszcze aktualna, to w jednym z ostatnich numerów dwutygodnika informatycznego c't
http://www.heise.de/ct/
był artykuł-przepis na przyłączenie maksymalnie do ośmiu dodatkowych monitorów mających porty USB poprzez właśnie to samo zwykle USB, bez dodatkowego hardware.

Dla niezbyt szybkich zastosowań (programy tekstowe, przeglądarki, kalkulacje itp.) ma chodzić (celowo nie używam wyrażenia "śmigać") z zadowalającą prędkością i działać również na laptokach.

W przypadku potrzeby mogę podesłać kopie artykułu (po niemiecku).

MfG

C.
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 00:39
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To ja poproszę Nov 19, 2008

z czystej ciekawości choćby, ale kto wie? Może coś z tego wyniknie?


Pozdrawiam

A.

Crannmer wrote:

Jeśli sprawa jeszcze aktualna, to w jednym z ostatnich numerów dwutygodnika informatycznego c't
http://www.heise.de/ct/
był artykuł-przepis na przyłączenie maksymalnie do ośmiu dodatkowych monitorów mających porty USB poprzez właśnie to samo zwykle USB, bez dodatkowego hardware.

Dla niezbyt szybkich zastosowań (programy tekstowe, przeglądarki, kalkulacje itp.) ma chodzić (celowo nie używam wyrażenia "śmigać") z zadowalającą prędkością i działać również na laptokach.

W przypadku potrzeby mogę podesłać kopie artykułu (po niemiecku).

MfG

C.


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 00:39
German to Polish
+ ...
Wer lesen kann... Nov 19, 2008

... ist klar im Vorteil

albo historia o Wołgach rozdawanych na Placu Czerwonym

Crannmer wrote:
był artykuł-przepis na przyłączenie maksymalnie do ośmiu dodatkowych monitorów mających porty USB poprzez właśnie to samo zwykle USB, bez dodatkowego hardware.


Nie ośmiu, lecz sześciu i nie środkami pokładowymi, lecz przy pomocy dodatkowego oprogramowania plus specjalnych monitorów lub specjalnych adapterów USB->DVI (hasło DisplayLink).

Ale poza tym wszystko się zgadza

Mea culpa, ze nie przeczytałem porządnie artykułu, _zanim_ posłałem poprzedni post :-/


@Andrzej: kopia jest w drodze.

MfG

C.


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

O pożytkach z dwóch (dużych) monitorów






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »