Toolbar Trados pt Windows Vista
Thread poster: Anca Buzatu
Anca Buzatu
Anca Buzatu  Identity Verified
Austria
Local time: 19:25
Member (2008)
German to Romanian
+ ...
SITE LOCALIZER
Jun 25, 2008

Salutare:),

folosesc de putin timp Vista, iar atunci cand deschid un document in Word nu gasesc toolbar-ul Trados, asa cum se intampla in mod normal atunci cand foloseam XP. Am crezut ca o data cu instalarea Trados-ului va aparea automat si acel toolbar specific, insa se pare ca la Vista lucrurile stau altfel.

Aveti idei cum pot sa dau de el sau ce "artificii" pot face ca sa pot folosi Trados-ul normal si cu Vista? Pana acum toate cautarile si incercarile au esuat.
... See more
Salutare:),

folosesc de putin timp Vista, iar atunci cand deschid un document in Word nu gasesc toolbar-ul Trados, asa cum se intampla in mod normal atunci cand foloseam XP. Am crezut ca o data cu instalarea Trados-ului va aparea automat si acel toolbar specific, insa se pare ca la Vista lucrurile stau altfel.

Aveti idei cum pot sa dau de el sau ce "artificii" pot face ca sa pot folosi Trados-ul normal si cu Vista? Pana acum toate cautarile si incercarile au esuat.

Multumesc anticipat,

Anca
Collapse


 
Monica Tuduce
Monica Tuduce  Identity Verified
Local time: 19:25
Italian to Romanian
+ ...
Bună Anca Jun 26, 2008

Vezi dacă răspunsul Cristianei şi al meu din firul acesta îţi rezolvă problema:

http://www.proz.com/forum/romanian/14236-trados-page3.html

Personal, nu cred că are vreo legătură cu versiunea de Win, eu am XP şi mi s-a întâmplat.
Succes


 
Anca Buzatu
Anca Buzatu  Identity Verified
Austria
Local time: 19:25
Member (2008)
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
Se pare că e nevoie totuşi de o versiune anterioară Jul 8, 2008

Mulţumesc mult! Am instalat Office 2000 şi am rezolvat problema:).

 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 20:25
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
versiunile vechi Jul 9, 2008

Da, probabil că ai o versiune de Trados anterioară Office 2007 şi aceasta se înţelege mai bine cu o versiune de Office anterioară Trados 2007 creează în Word 2007 un meniu tip ribon care merge OK. Personal, prefer Word 2007 pentru revizie şi folosesc 2003 pentru traducere, dar lucrez pe două calculatoare diferite. Go figure!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Toolbar Trados pt Windows Vista






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »