Dictionar tehnic italian-roman si roman-italian
Thread poster: Razvan Purdel
Razvan Purdel
Italy
Local time: 04:53
Italian to Romanian
+ ...
Nov 6, 2008

Dat fiind faptul ca nu exista un asemenea dictionar in Romania si nici in Italia, m-am hotarat sa fac unul.

Primele definitii le voi adauga din glosarele mele, dar ma tem ca vor fi prea putine. De aceea apelez la voi. Mi-ati fi de mare folos daca ati trimite glosare sau ati introduce noi definitii. Evident mi-ar conveni mai mult a doua varianta pentru ca as fi scutit de munca.

Va astept pe www.traduzionirumeno.com (sectiunea DIZIONARIO TECNICO).

Purdel Razvan

Direct link Reply with quote

Alina Oprisan
Romania
Local time: 05:53
Italian to Romanian
+ ...
succes! May 13, 2009

Felicitari pentru initiativa. Intr-adevar, si eu intampin mari dificultati in traducerea unor texte tehnice. Am vazut candva, in studentie, intr-un anticariat, un dictionar tehnic multilingv, inclusiv romana si italiana. Din pacate nu l-am putut lua atunci si nici nu l-am mai gasit ulterior. Multa bafta cu alcatuirea dictionarului.

Alina Oprisan

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dictionar tehnic italian-roman si roman-italian

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs