Pages in topic:   < [1 2]
Plata prin moneybookers.com pe site-ul ProZ
Thread poster: Veronica Durbaca
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 03:40
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Merci Ema May 14, 2004

Aveam nevoie de o confirmare.

 
orja
orja
Local time: 04:40
Finnish to Romanian
+ ...
din nou Moneybookers Jun 29, 2004

A reusit cineva recent sa-si retraga bani de pe moneybookers? Eu cand incerc sa retrag bani mi se spune ca nu am identitatea verificata (desi suma este mult mai mica decat asa-zisa lor limita de 1000 EUR) si mi se ofera ca optiune posibilitatea de a transfera mai intai o suma mai mica de 15 EUR si de a primi nu-stiu-ce cod de verificare odata cu transferul, pe care introducandu-l pe site imi voi putea retrage si restul de bani. Chiar nu exista o alta posibilitate pt aceasta verificare? (asta fii... See more
A reusit cineva recent sa-si retraga bani de pe moneybookers? Eu cand incerc sa retrag bani mi se spune ca nu am identitatea verificata (desi suma este mult mai mica decat asa-zisa lor limita de 1000 EUR) si mi se ofera ca optiune posibilitatea de a transfera mai intai o suma mai mica de 15 EUR si de a primi nu-stiu-ce cod de verificare odata cu transferul, pe care introducandu-l pe site imi voi putea retrage si restul de bani. Chiar nu exista o alta posibilitate pt aceasta verificare? (asta fiindca am auzit si variante de genul scanarii si trimiterii de copii dupa pasaport, card, facturi etc.)Collapse


 
Jozsef Gal
Jozsef Gal  Identity Verified
Local time: 04:40
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Dar metoda verificarii codului care ti se trimite odata cu suma de max 15 EUR e foarte simpla... Jun 30, 2004

Trebuie mers la banca, scos un sold cu toate datele transferului, pe acesta va aparea si codul. (Daca nu apare pe sold, treubie rugata functionara sa-ti arate toate detaliile transferului pe ecranul calculatorului.) Mi-e mi-a mers foarte simplu si nici un transfer nu a durat mai mult de o zi jumata/ doua zile.
Cele bune.


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 03:40
English to Hungarian
+ ...
interesant Jul 5, 2004

..ca moneybookers totusi functioneaza, insa sistemul lasa mult de dorit.
Nu demult Malcolm Lawrence pe lista lui de traducatori (Babel, pe yahoo) descria o experienta similara cu cea a mea. Cred ca moneybookers face platile mai tarziu cu diferite pretexte pt. a primi dobanda mai mare dupa banii pe care-i are in contul propriu.


 
ricoh
ricoh
English to Italian
ikobo Jul 19, 2004

Eu am folosit ikobo de cateva ori cu suces. Din punctul meu de vedere sunt foarte ok. Problema e ca in general clientii nu prea vor sa plateasca folosind ikobo pentru ca nu au auzit de ei. Eu incerc sa-i conving spunandu-le ca sunt ok, ca am mai primit bani prin ei, ca alte posibilitati nu am la mine in tara etc. Pe unii am reusit sa-i conving dar nu toti. Sper ca lumea sa inceapa sa auda de ikobo si sa aiba incredere in ei pt ca mie imi e cel mai usor sa primesc banii asa.

 
ricoh
ricoh
English to Italian
trimitere bani Jul 28, 2004

Daca a mai trimis cineva bani prin contul de ikobo as fi interesat sa stiu exact procedura. Multumesc anticipat.

 
ricoh
ricoh
English to Italian
nu mai e nevoie Jul 30, 2004

Multumesc dar nu mai am nevoie. M-am lamurit singur cum e cu trimisul de bani. E destul de simpla treaba si a functionat.

 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Plata prin moneybookers.com pe site-ul ProZ






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »