Mobile menu

Tot din ciclul RDS, episodul 2
Thread poster: Doru Voin

Doru Voin  Identity Verified
Romania
Local time: 03:31
English to Romanian
+ ...
Nov 25, 2003

Salutare!
Acum cca o saptamana ma suna un tip de la RDS sa imi configureze contul de vizualizare trafic (vezi subiectul precedent, cu limitarea la 10GB a traficului e abonamentul de 39USD/luna). Imi cere nume de utilizator, parola, totul OK, imi spune "Gata, puteti accesa". Nu numai ca nu am putut accesa atunci, dar nici acum nu pot accesa contul respectiv.
Asa ca am sunat la suport la RDS. Dupa ce stai cca 3 minute ascultand o muzikie oarecare, raspunde o voce suava care:
1. spune "Alo, alo, nu va aud, va rog sa reveniti" si inchide;
2. pare foarte dornica sa te ajute, iti solicita din nou numele de utilizator si parola (asta dupa ce verifica tot felul de date despre tine, alte 3 minute) si iti spune "Gata, puteti accesa". Cu acelasi rezultat, adica se poate, dar mai bine nu - pt. ca respectivul cont in continuare nu poate fi accesat.
No comment!

Salutari tuturor,
Doru Voin

Direct link Reply with quote

Alexandru Pojoga
Romania
Japanese to English
+ ...
ROTFLMAO! Nov 26, 2003

spune "Alo, alo, nu va aud, va rog sa reveniti" si inchide;

E tare!

Dan Ilioiu  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
I love Romania Nov 27, 2003

Pentru alte experiente legate de RDSlink, vizitati

http://www.price.ro/forum/showthread.php?s=&threadid=9756

Thread-ul este lung (incepe din septembrie 2001) si se poate vedea evolutia lucrurilor. Poate facem o coalitie, ceva.

Doru Voin  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Situatie remediata Dec 8, 2003

Doru Voin wrote:

Nu numai ca nu am putut accesa atunci, dar nici acum nu pot accesa contul respectiv.

Intre timp situatia s-a remediat, adica pot accesa statisticile de trafic. Pt. informarea corecta a tuturor, clienti sau potentiali clienti RDS: traficul contorizat include upload si download, deci atentie.

O zi buna tuturor,
Doru Voin

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tot din ciclul RDS, episodul 2

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs