Mobile menu

Off topic: kudoZ
Thread poster: Cristina Anghel

Cristina Anghel  Identity Verified
Romania
Local time: 11:13
English to Romanian
+ ...
Aug 19, 2004

Doresc sa multumesc in mod oficial colegilor care m-au ajutat cu termeni pentru ultima traducere (misoft, Maria Diaconu, Elvira Stoianov, Cristina M. Zali, Christian Popescu, dl. Burghelea, Asco, Onlinet - sper ca nu am uitat pe nimeni). Sper ca nu am abuzat ... da, stiu ca am abuzat, dar m-a luat prin surprindere. Ati fost foarte draguti, prompti, si mi-ati dat raspunsuri cu adevarat profesioniste. Unii au renuntat si la mancare pentru a ma ajuta. Cu ajutorul vostru am predat la termen lucrarea si cred ca a iesit foarte bine.

Va multumesc.
Cristina

Direct link Reply with quote

Susanna & Christian Popescu GbR
Germany
Local time: 10:13
Romanian to German
+ ...
Cu deosebita placere. Si altadata. Aug 19, 2004

Nu am avut nici un moment impresia ca ai abuza de sistem, de rabdarea sau de timpul cuiva. De altfel corespondentii termenilor postati de tine n-au fost deloc usor de gasit, asa incat nu-ti fa nici un fel de probleme. Mult succes in continuare.

Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 10:13
German to Romanian
+ ...
Nici mie nu mi s-a parut abuz, don't worry Aug 19, 2004

termenii erau intr-adevar dificili si nu cred ca cineva si-a pus problema de abuz. Plus ca, dupa parerea mei, cei care contribuim activ ar trebui sa avem macar dreptul de a pune intrebari.
Ma bucur ca te-am putut ajuta, chiar daca nu era domeniul meu de specialitate.

Bogdan Burghelea  Identity Verified
Romania
English to German
+ ...
cu multa placere (ca doar de aceea sintem membri ProZ) ;) Oct 5, 2004

Cristina Andrei wrote:

Doresc sa multumesc in mod oficial colegilor care m-au ajutat cu termeni pentru ultima traducere (misoft, Maria Diaconu, Elvira Stoianov, Cristina M. Zali, Christian Popescu, dl. Burghelea, Asco, Onlinet - sper ca nu am uitat pe nimeni). Sper ca nu am abuzat ... da, stiu ca am abuzat, dar m-a luat prin surprindere. Ati fost foarte draguti, prompti, si mi-ati dat raspunsuri cu adevarat profesioniste. Unii au renuntat si la mancare pentru a ma ajuta. Cu ajutorul vostru am predat la termen lucrarea si cred ca a iesit foarte bine.

Va multumesc.
Cristina

Apropos, nu imi mai spuneti dl. Burghelea, deoarece acela este tatal meu. Eu sint, simplu, Bogdan Burghelea

Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
English to Romanian
Cu placere si oricand! Oct 6, 2004

Buna, Cristina, din pacate am vazut cam tarziu acest topic deschis de tine.
Nu consider ca ai abuzat de ajutorul colegilor, pentru ca de aceea exista kudoZ, ca sa "abuzam" de colegii nostri. Stiu si eu, la randul meu, ca ma pot baza pe sprijinul tau la nevoie. Iti voi raspunde intotdeauna cat mai prompt cu putinta, aceasta fiind si pentru mine o ocazie de a ma documenta si de a invata in permanenta lucruri noi. Mult succes in continuare.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

kudoZ

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs